Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos haalt veel vertrouwen uit historische zege

Skeletonster Bos haalt veel vertrouwen uit historische zege

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos kon het ook na afloop van haar eerste zege in de wereldbeker in Winterberg nog niet helemaal bevatten. "Het is de eerste Nederlandse wereldbekerzege ooit in het skeleton, dat is wel historisch. Ik vind het nog een beetje ongelooflijk", zei de 28-jarige Edese.

Op de baan in Sauerland, waar de skeletonsters uit Duitsland normaal gesproken heersen, was Bos in beide heats de snelste en zette ze tot twee keer toe een nieuw baanrecord neer. "Nee ik had dat niet verwacht", zei ze. "In trainingen zijn we verdeeld in twee groepen en de Duitsers en Russen zaten in de andere groep dus ik kon vooraf niet helemaal inschatten hoe snel ik was. Het is voor mij ook de eerste keer dat ik een baanrecord heb."

Het verschil ten opzichte van haar concurrenten werd door Bos vooral boven in de baan gemaakt. "Het waren heel goede runs. Ik startte vooral sneller, dat moet ook, want qua sleeën ben ik hier nog niet beter dan de Duitse skeletonsters. Die voorsprong heb ik wel vastgehouden. Dat is een vooruitgang met eerdere wedstrijden hier." Ze klopte in Winterberg op één dag alle grote concurrenten, een goed voorteken met het oog op de Winterspelen. "Dat is hartstikke mooi en geeft heel veel vertrouwen richting de Spelen."

Tevreden

Bos zegt sowieso heel tevreden te zijn met hoe het seizoen gaat. Ze werd twee keer tweede in de wereldbeker en in de derde wedstrijd eindigde ze als zesde. Daarmee nam ze de leiding over van de Russin Elena Nikitina en startte ze als klassementsleidster in Winterberg. "Dat was voor mij ook een nieuwe situatie waar ik mee om moest leren gaan. Ik was zenuwachtig, maar tegen de tijd dat de wedstrijd begon was dat wel weg."

Ze leidt het klassement na vier races met 821 punten. Met nog vier wedstrijden te gaan is de vereiste plaats in de top 25 voor de Spelen in Beijing volgend jaar al zeker. "Ik moet nog wachten dat het officieel wordt op 14 januari, maar dat is een formaliteit."

Meer uit Sport

Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

6 uur geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

7 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

13 uur geleden
Wielrenster Koch verslaat Vos en wint Parijs-Roubaix

ROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.

22 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in finale van Monaco en is weer nummer 1

MONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.

22 uur geleden
Van der Poel: mijn koers was voorbij in Bos van Wallers

ROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.

22 uur geleden
Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

23 uur geleden