Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos haalt veel vertrouwen uit historische zege

Skeletonster Bos haalt veel vertrouwen uit historische zege

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos kon het ook na afloop van haar eerste zege in de wereldbeker in Winterberg nog niet helemaal bevatten. "Het is de eerste Nederlandse wereldbekerzege ooit in het skeleton, dat is wel historisch. Ik vind het nog een beetje ongelooflijk", zei de 28-jarige Edese.

Op de baan in Sauerland, waar de skeletonsters uit Duitsland normaal gesproken heersen, was Bos in beide heats de snelste en zette ze tot twee keer toe een nieuw baanrecord neer. "Nee ik had dat niet verwacht", zei ze. "In trainingen zijn we verdeeld in twee groepen en de Duitsers en Russen zaten in de andere groep dus ik kon vooraf niet helemaal inschatten hoe snel ik was. Het is voor mij ook de eerste keer dat ik een baanrecord heb."

Het verschil ten opzichte van haar concurrenten werd door Bos vooral boven in de baan gemaakt. "Het waren heel goede runs. Ik startte vooral sneller, dat moet ook, want qua sleeën ben ik hier nog niet beter dan de Duitse skeletonsters. Die voorsprong heb ik wel vastgehouden. Dat is een vooruitgang met eerdere wedstrijden hier." Ze klopte in Winterberg op één dag alle grote concurrenten, een goed voorteken met het oog op de Winterspelen. "Dat is hartstikke mooi en geeft heel veel vertrouwen richting de Spelen."

Tevreden

Bos zegt sowieso heel tevreden te zijn met hoe het seizoen gaat. Ze werd twee keer tweede in de wereldbeker en in de derde wedstrijd eindigde ze als zesde. Daarmee nam ze de leiding over van de Russin Elena Nikitina en startte ze als klassementsleidster in Winterberg. "Dat was voor mij ook een nieuwe situatie waar ik mee om moest leren gaan. Ik was zenuwachtig, maar tegen de tijd dat de wedstrijd begon was dat wel weg."

Ze leidt het klassement na vier races met 821 punten. Met nog vier wedstrijden te gaan is de vereiste plaats in de top 25 voor de Spelen in Beijing volgend jaar al zeker. "Ik moet nog wachten dat het officieel wordt op 14 januari, maar dat is een formaliteit."

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

13 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

14 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

16 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

17 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

19 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden