Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos derde in Igls en in wereldbeker skeleton

Skeletonster Bos derde in Igls en in wereldbeker skeleton

IGLS (ANP) - Kimberley Bos heeft de wereldbeker skeleton afgesloten met een derde plaats bij de laatste wereldbekerwedstrijd. Op de baan van het Oostenrijkse Igls (bij Innsbruck) moest ze alleen de Russin Elena Nikitina en de Oostenrijkse Janine Flock voor laten gaan. In het wereldbekerklassement eindigde Bos eveneens als derde.

Bos stond na de eerste run gedeeld tweede met Flock, beiden op 0,39 seconden van Nikitina. In de tweede run dook Bos na een wat langzamere start toch nog onder de tijd van de Italiaanse Valentina Margaglio. Flock was daarna echter sneller en Nikitina hield als laatst gestarte skeletonster haar voorsprong op de Oostenrijkse vast.

De eindzege in de wereldbeker ging naar Flock. De Oostenrijkse skeletonster kwam tot 1695 punten. De Duitse Tina Hermann eindigde als tweede met 1515 punten en Bos heeft 1326 punten.

Succesvolle serie

Bos kende een succesvolle serie in de wereldbeker dit seizoen. Ze begon met vier podiumplaatsen op rij, drie tweede plaatsen en ze werd een keer derde. Alleen bij de wereldbekerwedstrijd vorige week in Königssee bleef ze buiten de top tien (12e).

Met een eindtijd van 54.19 seconden in de eerste run en 54.18 seconden in de tweede run was Bos heel constant op de baan bij Innsbruck. "Ik heb een goede wedstrijd neergezet", keek de 27-jarige skeletonster uit Ede tevreden terug. "De eerste run vond ik echt heel goed. In de tweede maakte ik nog een klein foutje in de negende bocht, maar ook die was gewoon solide. Alleen op de start liet ik vandaag nog wat liggen, ten opzichte van de wedstrijden hier voor de kerst. Dat kan zeker nog beter met het oog op het WK."

Bokaal

Bos is de eerste Nederlandse skeletonster die op het eindpodium van het World Cupklassement is geëindigd. "Ik ben superblij dat ik ook derde in de eindstand ben geworden. Dat laat wel zien dat ik een stap heb gemaakt. Ik heb daarvoor een gigantische bokaal gekregen. Het wordt nog puzzelen om die mee te krijgen in de auto, want die zit eigenlijk al bomvol. We rijden van hier door naar Königssee en vervolgens naar Altenberg."

Op 11 en 12 februari vinden in het Duitse Altenberg de WK skeleton plaats.

Meer uit Sport

Tweede goud Van 't Wout gaf Velzeboer veel vertrouwen

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.

3 uur geleden
Shorttracker De Laat 'onwijs blij' met finaleplaats op aflossing 

MILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.

4 uur geleden
Mentaal geknakte kunstrijder Malinin maakt olympische rentree

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.

4 uur geleden
Zwitserse skiër Meillard wint goud op slalom met veel uitvallers

BORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.

4 uur geleden
Kerstholt had vier keer goud nooit voor mogelijk gehouden

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.

4 uur geleden
Bobsleeërs kijken met gemengde gevoelens terug op twee runs

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."

5 uur geleden
Velzeboer vol ongeloof na tweede gouden medaille in Milaan

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.

5 uur geleden