Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos derde in Igls en in wereldbeker skeleton

Skeletonster Bos derde in Igls en in wereldbeker skeleton

IGLS (ANP) - Kimberley Bos heeft de wereldbeker skeleton afgesloten met een derde plaats bij de laatste wereldbekerwedstrijd. Op de baan van het Oostenrijkse Igls (bij Innsbruck) moest ze alleen de Russin Elena Nikitina en de Oostenrijkse Janine Flock voor laten gaan. In het wereldbekerklassement eindigde Bos eveneens als derde.

Bos stond na de eerste run gedeeld tweede met Flock, beiden op 0,39 seconden van Nikitina. In de tweede run dook Bos na een wat langzamere start toch nog onder de tijd van de Italiaanse Valentina Margaglio. Flock was daarna echter sneller en Nikitina hield als laatst gestarte skeletonster haar voorsprong op de Oostenrijkse vast.

De eindzege in de wereldbeker ging naar Flock. De Oostenrijkse skeletonster kwam tot 1695 punten. De Duitse Tina Hermann eindigde als tweede met 1515 punten en Bos heeft 1326 punten.

Succesvolle serie

Bos kende een succesvolle serie in de wereldbeker dit seizoen. Ze begon met vier podiumplaatsen op rij, drie tweede plaatsen en ze werd een keer derde. Alleen bij de wereldbekerwedstrijd vorige week in Königssee bleef ze buiten de top tien (12e).

Met een eindtijd van 54.19 seconden in de eerste run en 54.18 seconden in de tweede run was Bos heel constant op de baan bij Innsbruck. "Ik heb een goede wedstrijd neergezet", keek de 27-jarige skeletonster uit Ede tevreden terug. "De eerste run vond ik echt heel goed. In de tweede maakte ik nog een klein foutje in de negende bocht, maar ook die was gewoon solide. Alleen op de start liet ik vandaag nog wat liggen, ten opzichte van de wedstrijden hier voor de kerst. Dat kan zeker nog beter met het oog op het WK."

Bokaal

Bos is de eerste Nederlandse skeletonster die op het eindpodium van het World Cupklassement is geëindigd. "Ik ben superblij dat ik ook derde in de eindstand ben geworden. Dat laat wel zien dat ik een stap heb gemaakt. Ik heb daarvoor een gigantische bokaal gekregen. Het wordt nog puzzelen om die mee te krijgen in de auto, want die zit eigenlijk al bomvol. We rijden van hier door naar Königssee en vervolgens naar Altenberg."

Op 11 en 12 februari vinden in het Duitse Altenberg de WK skeleton plaats.

Meer uit Sport

Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

28 minuten geleden
Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

14 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

20 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

1 dag geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden