Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos derde in Igls en in wereldbeker skeleton

Skeletonster Bos derde in Igls en in wereldbeker skeleton

IGLS (ANP) - Kimberley Bos heeft de wereldbeker skeleton afgesloten met een derde plaats bij de laatste wereldbekerwedstrijd. Op de baan van het Oostenrijkse Igls (bij Innsbruck) moest ze alleen de Russin Elena Nikitina en de Oostenrijkse Janine Flock voor laten gaan. In het wereldbekerklassement eindigde Bos eveneens als derde.

Bos stond na de eerste run gedeeld tweede met Flock, beiden op 0,39 seconden van Nikitina. In de tweede run dook Bos na een wat langzamere start toch nog onder de tijd van de Italiaanse Valentina Margaglio. Flock was daarna echter sneller en Nikitina hield als laatst gestarte skeletonster haar voorsprong op de Oostenrijkse vast.

De eindzege in de wereldbeker ging naar Flock. De Oostenrijkse skeletonster kwam tot 1695 punten. De Duitse Tina Hermann eindigde als tweede met 1515 punten en Bos heeft 1326 punten.

Succesvolle serie

Bos kende een succesvolle serie in de wereldbeker dit seizoen. Ze begon met vier podiumplaatsen op rij, drie tweede plaatsen en ze werd een keer derde. Alleen bij de wereldbekerwedstrijd vorige week in Königssee bleef ze buiten de top tien (12e).

Met een eindtijd van 54.19 seconden in de eerste run en 54.18 seconden in de tweede run was Bos heel constant op de baan bij Innsbruck. "Ik heb een goede wedstrijd neergezet", keek de 27-jarige skeletonster uit Ede tevreden terug. "De eerste run vond ik echt heel goed. In de tweede maakte ik nog een klein foutje in de negende bocht, maar ook die was gewoon solide. Alleen op de start liet ik vandaag nog wat liggen, ten opzichte van de wedstrijden hier voor de kerst. Dat kan zeker nog beter met het oog op het WK."

Bokaal

Bos is de eerste Nederlandse skeletonster die op het eindpodium van het World Cupklassement is geëindigd. "Ik ben superblij dat ik ook derde in de eindstand ben geworden. Dat laat wel zien dat ik een stap heb gemaakt. Ik heb daarvoor een gigantische bokaal gekregen. Het wordt nog puzzelen om die mee te krijgen in de auto, want die zit eigenlijk al bomvol. We rijden van hier door naar Königssee en vervolgens naar Altenberg."

Op 11 en 12 februari vinden in het Duitse Altenberg de WK skeleton plaats.

Meer uit Sport

Griekspoor op US Open tegen als achtste geplaatste Shelton

NEW YORK (ANP) - Tallon Griekspoor heeft het bij de loting van de US Open niet getroffen. De beste Nederlandse tennisser van dit moment is in de eerste ronde gekoppeld aan de Amerikaan Ben Shelton, de nummer 9 van de wereld. Griekspoor neemt zelf de 56e positie in. Het wordt de eerste ontmoeting op de ATP Tour tussen Griekspoor en Shelton.

20 minuten geleden
Hockeysters ten koste van België naar finale WK

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het wereldkampioenschap in eigen land. In Amstelveen was de regerend wereldkampioen met 1-0 te sterk voor België, de huidige nummer 3 van de wereldranglijst.

41 minuten geleden
Klassementsleider Pogačar boekt derde etappezege in Vuelta

CASTELLÓN DE LA PLANA (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft voor de derde keer deze Vuelta een etappe gewonnen. De Sloveense rodetruidrager was de snelste in de zesde rit, die over 177 kilometer van Alcossebre naar Castellón de la Plana ging.

2 uur geleden
Van de Vliet pakt in lichte skiff brons op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - Femke van de Vliet heeft op de WK roeien op de Amsterdamse Bosbaan de eerste medaille voor Nederland veroverd. In de lichte skiff, een niet-olympisch nummer, pakte de 27-jarige skiffeuse het brons.

2 uur geleden
Ook roeiers dubbelvier op de Bosbaan naar finale WK

AMSTELVEEN (ANP) - Ook de Nederlandse roeiers in de dubbelvier kunnen zich opmaken voor de finale op de WK in eigen land. Eerder verzekerden de Nederlandse mannen en vrouwen in de vierzonder zich al van een plek in de finale, die voor beide disciplines zaterdag op het programma staat.

4 uur geleden
Volleybalsters verliezen op EK na comeback alsnog van België

BAKOE (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben hun eerste nederlaag geleden op het EK. De ploeg van bondscoach Felix Koslowski ging in de National Gymnastics Arena in Bakoe in Azerbeidzjan in vijf sets onderuit tegen België: 2-3 (25-27 22-25 25-22 25-18 13-15).

4 uur geleden
Roeiers en roeisters vierzonder naar finale op WK in eigen land

AMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers in de vierzonder hebben de finale bereikt op de WK, gehouden op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos. Zowel de vrouwen als de mannen stelden in de halve finales een plek bij de beste drie veilig en kunnen zich opmaken voor de eindstrijd van zaterdag.

4 uur geleden