Skeletonster Bos derde in Igls en in wereldbeker skeleton
IGLS (ANP) - Kimberley Bos heeft de wereldbeker skeleton afgesloten met een derde plaats bij de laatste wereldbekerwedstrijd. Op de baan van het Oostenrijkse Igls (bij Innsbruck) moest ze alleen de Russin Elena Nikitina en de Oostenrijkse Janine Flock voor laten gaan. In het wereldbekerklassement eindigde Bos eveneens als derde.
Bos stond na de eerste run gedeeld tweede met Flock, beiden op 0,39 seconden van Nikitina. In de tweede run dook Bos na een wat langzamere start toch nog onder de tijd van de Italiaanse Valentina Margaglio. Flock was daarna echter sneller en Nikitina hield als laatst gestarte skeletonster haar voorsprong op de Oostenrijkse vast.
De eindzege in de wereldbeker ging naar Flock. De Oostenrijkse skeletonster kwam tot 1695 punten. De Duitse Tina Hermann eindigde als tweede met 1515 punten en Bos heeft 1326 punten.
Succesvolle serie
Bos kende een succesvolle serie in de wereldbeker dit seizoen. Ze begon met vier podiumplaatsen op rij, drie tweede plaatsen en ze werd een keer derde. Alleen bij de wereldbekerwedstrijd vorige week in Königssee bleef ze buiten de top tien (12e).
Met een eindtijd van 54.19 seconden in de eerste run en 54.18 seconden in de tweede run was Bos heel constant op de baan bij Innsbruck. "Ik heb een goede wedstrijd neergezet", keek de 27-jarige skeletonster uit Ede tevreden terug. "De eerste run vond ik echt heel goed. In de tweede maakte ik nog een klein foutje in de negende bocht, maar ook die was gewoon solide. Alleen op de start liet ik vandaag nog wat liggen, ten opzichte van de wedstrijden hier voor de kerst. Dat kan zeker nog beter met het oog op het WK."
Bokaal
Bos is de eerste Nederlandse skeletonster die op het eindpodium van het World Cupklassement is geëindigd. "Ik ben superblij dat ik ook derde in de eindstand ben geworden. Dat laat wel zien dat ik een stap heb gemaakt. Ik heb daarvoor een gigantische bokaal gekregen. Het wordt nog puzzelen om die mee te krijgen in de auto, want die zit eigenlijk al bomvol. We rijden van hier door naar Königssee en vervolgens naar Altenberg."
Op 11 en 12 februari vinden in het Duitse Altenberg de WK skeleton plaats.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP) - Zeven landen zijn in de race voor de organisatie van de Olympische Zomerspelen van 2036. Dat heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) dinsdag bevestigd. Het gaat om Duitsland, Hongarije, India, Qatar, Zuid-Korea, Zuid-Afrika en Turkije. Andere kandidaten hebben nog tot 31 oktober om hun interesse kenbaar te maken.
19 minuten geledenTOKIO (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft dinsdag voor het eerst sinds februari een ATP-toernooi gewonnen. In Tokio versloeg de Spaanse nummer 3 van de wereld, die dit jaar lang geblesseerd was, de Tsjech Jiří Lehečka in twee sets: 7-6 (4) 6-4.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner komt dit seizoen niet meer in actie. De 25-jarige nummer 1 van de wereld heeft nog te veel problemen met zijn knie. Dat heeft Sinner dinsdag via zijn sociale media bekendgemaakt. "Ik heb samen met mijn artsen besloten dat ik een behandeling voor mijn knie moet ondergaan. Dat betekent dat het seizoen 2026 officieel voorbij is", zo zei Sinner in een video.
3 uur geledenBEIJING (ANP) - De diskwalificatie van Daniil Medvedev in de halve finale van het toernooi van Beijing heeft ook financiële consequenties. De 30-jarige Russische tennisser loopt zijn prijzengeld van 195.000 euro mis. Hij krijgt ook geen 200 punten voor de wereldranglijst toegekend.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff heeft onlineracisme aan de kaak gesteld na haar zege op de Chinese tiener Sun Xinran op het WTA-toernooi van Beijing. De Amerikaanse grandslamwinnares stelt dat het aantal racistische reacties "niet normaal" was na de partij waarover ophef ontstond na het overspelen van een belangrijk punt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnsters Sanne Wevers (35) en Vera van Pol (32) zijn opgenomen in de selectie voor de WK in Rotterdam. Voor beiden is het hun eerste WK sinds 2023.
6 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft de finale van het ATP-toernooi van Beijing bereikt na een diskwalificatie van zijn tegenstander Daniil Medvedev. De Rus sloeg bij een stand van 7-5 5-3 in het voordeel van Djokovic een bal weg en raakte daarbij een toeschouwer. Hij werd daarop door de umpire gediskwalificeerd.
22 uur geleden