Skeletonster Bos boekt tweede wereldbekerzege van het seizoen
ST. MORITZ (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft de wereldbekerwedstrijd van Sankt Moritz gewonnen. De 30-jarige Bos hield in Zwitserland de Italiaanse Valentina Margaglio 0,73 seconde achter zich. De derde plek was voor de Amerikaanse Katie Uhlaender, die 0,84 toegaf op de Nederlandse.
Op de enige natuurijsbaan ter wereld werd Bos een jaar geleden nog tweede op het WK skeleton, op slechts 0,01 van het goud.
"Het is lekker om eens een wereldbekerwedstrijd te winnen met zoveel verschil. En het is ook heel lekker om hier nu te winnen, nadat ik hier twee keer tweede ben geworden", aldus Bos. "We gingen om 09.00 uur in de ochtend van start en dat is in Sankt Moritz best wel tricky, omdat de baan gedurende de dag alleen maar sneller wordt. Uhlaender zat in de eerste run heel dicht op mij qua tijd. Zij startte als één van de laatsten en ik als één van de eersten. Ook mijn eerste heat was heel goed, maar dat zag je alleen nog niet zo goed terug in de tijd."
Tweede zege
Voor Bos was het haar tweede zege van het seizoen. Een maand geleden was ze ook de beste in Innsbruck.
De skeletonster uit Ede voert het wereldbekerklassement aan. Over twee weken wordt het wereldbekercircuit vervolgd in Lillehammer.
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
7 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.
9 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn eerste duel met Wout van Aert dit veldritseizoen overtuigend gewonnen. De 30-jarige Nederlander reed in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen al vroeg weg bij de rest en finishte met een riante voorsprong. Van Aert had in zijn eerste cross van het seizoen tijd nodig om op gang te komen, kreeg vervolgens een lekke band en eindigde als zevende.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in Antwerpen een wereldbekerwedstrijd in het veldrijden gewonnen. De 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions bleef haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado twee seconden voor. De derde plaats was ook voor een Nederlandse, Aniek van Alphen. Zij kwam zestien seconden na Brand over de finish.
1 dag geleden