Skeletonster Bos boekt tweede wereldbekerzege van het seizoen
ST. MORITZ (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft de wereldbekerwedstrijd van Sankt Moritz gewonnen. De 30-jarige Bos hield in Zwitserland de Italiaanse Valentina Margaglio 0,73 seconde achter zich. De derde plek was voor de Amerikaanse Katie Uhlaender, die 0,84 toegaf op de Nederlandse.
Op de enige natuurijsbaan ter wereld werd Bos een jaar geleden nog tweede op het WK skeleton, op slechts 0,01 van het goud.
"Het is lekker om eens een wereldbekerwedstrijd te winnen met zoveel verschil. En het is ook heel lekker om hier nu te winnen, nadat ik hier twee keer tweede ben geworden", aldus Bos. "We gingen om 09.00 uur in de ochtend van start en dat is in Sankt Moritz best wel tricky, omdat de baan gedurende de dag alleen maar sneller wordt. Uhlaender zat in de eerste run heel dicht op mij qua tijd. Zij startte als één van de laatsten en ik als één van de eersten. Ook mijn eerste heat was heel goed, maar dat zag je alleen nog niet zo goed terug in de tijd."
Tweede zege
Voor Bos was het haar tweede zege van het seizoen. Een maand geleden was ze ook de beste in Innsbruck.
De skeletonster uit Ede voert het wereldbekerklassement aan. Over twee weken wordt het wereldbekercircuit vervolgd in Lillehammer.
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
2 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
6 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
9 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden