Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos boekt tweede wereldbekerzege van het seizoen

Skeletonster Bos boekt tweede wereldbekerzege van het seizoen

INNSBRUCK (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft de wereldbekerwedstrijd in Innsbruck gewonnen. Het betekende haar tweede wereldbekerzege van het seizoen. Begin januari was ze ook de beste in het door haar geliefde Winterberg. Nooit eerder won ze buiten de Duitse stad een wereldbekerrace.

De 29-jarige Bos dankte haar zege aan een sterke tweede heat. Na de eerste run stond ze nog elfde, maar met een indrukwekkende tweede run - een baanrecord - troefde ze de concurrentie alsnog af. Ze kwam in Innsbruck tot 53,48 en 52,87.

"Bij de start van de eerste run schoot ik uit het spoor en dat was wel een kostbare fout", aldus Bos. "Dat is me nog nooit gebeurd. Terugkomen in de tweede heat was bijna onmogelijk. Ik wilde echter nog heel graag in de 52 seconden sleeën, want ik wist dat dat vandaag mogelijk was. Als dat zou lukken, kon ik nog een flink stuk stijgen. Maar dat ik überhaupt zou winnen of op het podium kon komen, dat geloofde ik niet echt. Dat ik het baanrecord pak en vervolgens de overwinning, is heel gaaf!"

Letland

Bos hield de Amerikaanse Hallie Clarke 0,28 achter zich en de Belgische Kim Meylemans moest 0,33 toegeven.

De wedstrijd in Oostenrijk was de zevende in de wereldbeker van dit seizoen. Bos staat tweede in het klassement en verkleinde de achterstand op de Duitse leidster Tina Hermann. Volgend weekend gaat ze in Letland proberen Hermann nog te passeren, bij de laatste wedstrijd van het seizoen.

"Ik kijk er erg naar uit om in Sigulda te sleeën, want ik vind het daar altijd erg leuk. Het is een moeilijke en uitdagende baan, waarbij het altijd leuke en spannende wedstrijden zijn", aldus Bos. "Zet Tina een goede race neer, dan wint ze het klassement, maar als ze zoals vandaag een mindere uitslag heeft, dan is alles nog mogelijk. Ik heb er veel zin in."

Meer uit Sport

Vierde tijd Verstappen in tweede vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de vierde tijd genoteerd in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 zette in zijn Red Bull een tijd van 1.37,785 neer. De Monegask Charles Leclerc (Ferrari) was in het warme Sepang de snelste: 1.37,528.

1 uur geleden
Verstappen maakt indruk in eerste vrije training GP in Maleisië

SEPANG (ANP) - Max Verstappen heeft de beste tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Bahrein in Maleisië. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull 1.37,520. De Nederlander was daarmee ruim sneller dan de Brit George Russell van Mercedes, die met 1.37,903 de tweede tijd in het warme Sepang noteerde.

4 uur geleden
Grote gecombineerde tennistoernooien krijgen gelijk prijzengeld

SINT-PETERSBURG (ANP) - Alle gecombineerde WTA- en ATP-1000-toernooien keren volgend jaar evenveel prijzengeld uit aan vrouwen als aan mannen. Dat heeft de Women's Tennis Association (WTA) donderdag bekendgemaakt. Hiermee sluiten de Canadian Open, de Cincinnati Open en de Italian Open aan bij andere toernooien in deze categorie als het gaat om gelijke beloningen.

17 uur geleden
Ex-wereldkampioene Bronzini ploegleider Visma-Lease a Bike

DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.

20 uur geleden
Griekspoor in eerste ronde China Open onderuit tegen Rus Roeblev

BEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.

22 uur geleden
Trap van honderd treden blikvanger EK veldrijden Zeddam

ZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.

22 uur geleden
Japanse tennisheld Nishikori neemt afscheid met nederlaag

TOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).

1 dag geleden