Skeletonster Bos boekt eerste wereldbekerzege in Winterberg
WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft in het Duitse Winterberg haar eerste overwinning geboekt in de wereldbeker. Met haar eerste zege verstevigt de 28-jarige Edese haar leiding in de wereldbeker, waarin ze dit seizoen al twee keer als tweede eindigde.
Bos mocht al starten in het gele hesje van de leider in de wereldbeker en maakte die status meteen waar met de beste tijd in de eerste heat: 56,98 seconden. Dat was een nieuw baanrecord. Ze bleef de ervaren Duitse Tina Hermann 0,04 seconde voor.
Met haar tweede heat van 56,70 seconden, opnieuw een baanrecord, bleef ze Hermann in totaal zelfs 0,25 seconden voor. Bos kwam uit op 1.53,68 minuten, ruim voor Hermann (1.53,93). De Canadese Mirela Rahneva werd derde met 1.53,97.
De leiding
In het wereldbekerklassement gaat Bos aan de leiding met 821 punten. De Russin Elena Nikitina, die de eerste twee wedstrijden van het seizoen won en in Winterberg als zesde eindigde, staat tweede met 762 punten. Hermann is derde met 723 punten.
Met haar twee tweede plaatsen eerder dit seizoen had Bos al officieus voldaan aan de kwalificatie-eisen voor de Olympische Spelen in februari in Beijing. Ze moet ook nog in de top 25 staan van het klassement, dat ze met nog vier races te gaan leidt.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
12 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa Network heeft de rechten verworven om samenvattingen op televisie uit te zenden van alle 104 wedstrijden van het WK voetbal en om fragmenten te gebruiken in zijn programma's. Dat zijn het mediabedrijf en de NOS overeengekomen, maakten beide partijen donderdag bekend.
17 uur geledenASTORGA (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft donderdag de vijfde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. In de sprint van een door een valpartij uitgedund peloton was de Nederlandse renster van SD Worx-Protime de sterkste, voor haar Belgische ploeggenoot en klassementsleider Lotte Kopecky. De Italiaanse Letizia Paternoster werd net als woensdag derde.
17 uur geledenNESSEBAR (ANP) - Zeventien Nederlandse wielrenners starten vrijdag in Bulgarije in de Ronde van Italië. Dat zijn er evenveel als vorig jaar. Een Nederlandse kanshebber op de eindzege is er niet, wel zijn er kansen voor sprinters als Casper van Uden en Dylan Groenewegen. Van Uden won vorig jaar een etappe in de Giro, Groenewegen lukte dat nog nooit.
1 dag geledenANTAS DE ULLA (ANP) - De Belgische wielrenster Lotte Kopecky heeft de vierde etappe van de Vuelta Femenina gewonnen. De voormalige wereldkampioene van SD Worx-Protime was de beste in de sprint van een uitgedund peloton en neemt de leiding in het algemeen klassement over. Achter Kopecky werd haar ploeggenoot Anna van der Breggen tweede. De Italiaanse Letizia Paternoster werd derde.
1 dag geledenAMERSFOORT (ANP) - De Belangenorganisatie Amateur Voetbalverenigingen (BAV) heeft een meldpunt geopend om ervaringen van clubs te verzamelen met de zogenoemde BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). De aanpassing van de verdeling van de subsidie zorgde voor onrust onder verenigingen, omdat zij hierdoor mogelijk geld mislopen.
1 dag geleden