Skeletonster Bos behoudt met derde plaats leiding in wereldbeker
SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat ook na de zesde wedstrijd aan kop in het wereldbekerklassement. De 28-jarige Nederlandse eindigde vrijdag in Sigulda in Letland als derde. In de eerste heat werd ze zesde en in de tweede omloop was de Edese de snelste. De zege ging naar de Oostenrijkse Janine Flock.
Met nog twee wereldbekerwedstrijden te gaan, heeft Bos 1165 punten. Flock is tweede met 1129 punten, gevolgd door de Duitse Tina Hermann (1124).
"Dat ik nog steeds aan de leiding sta, voelt best een beetje bizar, maar is erg leuk. Ik hoop dit in het nieuwe jaar vast te houden", aldus Bos. "De eerste run was wel een goede, maar toch wat slordig. Ik moest iets te hard werken en kon de slee te weinig laten lopen. Het was op zich oké, maar er zat wel meer in. Die tweede run was een stuk beter en het is mooi dat ik de snelste was. Ik kon de slee wat meer laten lopen en zo meer snelheid opbouwen. Dan ga je een kilometer per uur harder en dan ben je een heel stuk sneller. Al met al ben ik tevreden. Er zijn genoeg dingen om van te leren, maar ik ben blij dat ik er nog een podiumplaats uitgesleept heb."
Volgend weekend is de voorlaatste wereldbekerwedstrijd in Winterberg. Een week later verschijnen de skeletonsters aan de start in het Zwitserse Sankt Moritz.
Bos doet in februari mee aan de Olympische Spelen in Beijing, al krijgt ze pas halverwege januari aan het einde van de WB-cyclus officieel te horen of ze zich heeft geplaatst.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
8 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
9 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
10 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
18 uur geleden