Skeletonster Bos behoudt met derde plaats leiding in wereldbeker
SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat ook na de zesde wedstrijd aan kop in het wereldbekerklassement. De 28-jarige Nederlandse eindigde vrijdag in Sigulda in Letland als derde. In de eerste heat werd ze zesde en in de tweede omloop was de Edese de snelste. De zege ging naar de Oostenrijkse Janine Flock.
Met nog twee wereldbekerwedstrijden te gaan, heeft Bos 1165 punten. Flock is tweede met 1129 punten, gevolgd door de Duitse Tina Hermann (1124).
"Dat ik nog steeds aan de leiding sta, voelt best een beetje bizar, maar is erg leuk. Ik hoop dit in het nieuwe jaar vast te houden", aldus Bos. "De eerste run was wel een goede, maar toch wat slordig. Ik moest iets te hard werken en kon de slee te weinig laten lopen. Het was op zich oké, maar er zat wel meer in. Die tweede run was een stuk beter en het is mooi dat ik de snelste was. Ik kon de slee wat meer laten lopen en zo meer snelheid opbouwen. Dan ga je een kilometer per uur harder en dan ben je een heel stuk sneller. Al met al ben ik tevreden. Er zijn genoeg dingen om van te leren, maar ik ben blij dat ik er nog een podiumplaats uitgesleept heb."
Volgend weekend is de voorlaatste wereldbekerwedstrijd in Winterberg. Een week later verschijnen de skeletonsters aan de start in het Zwitserse Sankt Moritz.
Bos doet in februari mee aan de Olympische Spelen in Beijing, al krijgt ze pas halverwege januari aan het einde van de WB-cyclus officieel te horen of ze zich heeft geplaatst.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.
14 minuten geledenHOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.
59 minuten geledenARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.
5 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.
23 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.
23 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.
1 dag geleden