Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos begint op olympische baan met goede herinneringen

Skeletonster Bos begint op olympische baan met goede herinneringen

YANQING (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is voor het eerst terug bij de olympische baan in Yanqing, waar ze tijdens de Winterspelen voor een primeur zorgde. Hier begint vrijdag haar nieuwe wereldbekerseizoen op de baan waar ze in 2022 als eerste Nederlandse ooit de bronzen medaille veroverde.

Bos zit al even in China, op dezelfde locatie als tijdens de Olympische Spelen. Toen waren de atleten in een bubbel afgescheiden van de rest van China. "Het is de eerste keer dat we terug zijn. Dan ga je toch die Spelen terughalen, hoe die wedstrijd was", herinnert de 30-jarige skeletonster uit Ede zich de spannende vierde run en de euforie. "Het is ook gek. We zitten hier in hetzelfde dorp, er is geen covid meer, maar we kunnen toch nergens naartoe. Gelukkig heeft niet meer iedereen zijn afgescheiden vierkante meter in de eetzaal zoals toen."

Bos is de laatste dagen vooral het ritme van de baan aan het voelen en haar materiaal aan het testen. "Daar kunnen we misschien nog wat op winnen. Het is altijd lang wachten tot het weer begint en dan is het spannend waar je staat in het veld, hoe je start is", legt ze uit. "Eenmaal in het seizoen groei ik er verder in."

WK-medaille

Dat seizoen krijgt zijn hoogtepunt met de WK in het Duitse Winterberg in februari, volgens Bos toch een beetje haar 'thuisbaan'. "Het is nog niet eens dat ik er veel vaker slee dan op andere banen. Maar er zijn daar altijd zo veel Nederlanders. Dat is heel leuk."

Afgelopen jaar zorgde Bos opnieuw voor een primeur door als eerste Nederlandse een WK-medaille te veroveren. Ze werd tweede in St. Moritz en bleef maar 1 honderdste van een seconde van de wereldtitel verwijderd, maar de positieve gedachten overheersen bij haar. "Het betekent voor mij dat ik zilver heb gewonnen. Ik ben trots dat ik een WK-medaille heb behaald."

Vertrouwen

De strijd in Winterberg zal opnieuw met vooral de Duitse skeletonsters worden gevoerd, die vorig jaar met Susanne Kreher het WK wonnen en met Tina Hermann het EK. In Winterberg heeft Bos niet zo'n grote trainingsachterstand ten opzichte van de Duitse rivalen als op die andere Duitse baan in Altenberg. Daarnaast heeft ze er veel vertrouwen, ze won er drie keer een wereldbeker. "Het is iets minder technisch en je moet vooral veel snelheid creëren."

Maar met de WK is ze nog niet bezig. Eerst komen er wedstrijden op plekken waar Bos niet vaak is geweest. "Zoals La Plagne, daar hebben veel van ons nog niet gesleed, en Lillehammer." Anders wordt ook dat er dit seizoen meer deelnemers zijn dan in voorgaande jaren. "Dat wordt voor iedereen wennen, langere trainingen en wedstrijden."

Meer uit Sport

Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

2 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

4 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

4 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

7 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

7 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

8 uur geleden
Judoka Van Lieshout haalt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.

8 uur geleden