Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos begint aan onzeker seizoen op de buikslee

Skeletonster Bos begint aan onzeker seizoen op de buikslee

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos draagt de hele dag een mondkapje, waar ze ook gaat. Alleen als ze haar helm opzet en ligt op de buikslee, mag het doekje voor haar mond weg. "Het is anders dan anders", zegt de 27-jarige Edese, die zich voorbereidt op de eerste wereldbekerwedstrijd van dit jaar, komende vrijdag in het Letse Sigulda.

Bos traint al enkele weken op de sleebaan in Letland. "Het valt hier nog mee met corona ten opzichte van andere Europese landen, maar er zijn wel strenge regels. We worden geregeld getest op het virus, bij aankomst op de baan worden we getemperatuurd en er zijn uiteraard hygiënevoorschriften", zegt Bos, die op de Winterspelen van Pyeongchang in 2018 als eerste Nederlandse ooit meedeed bij het skeleton en verrassend als achtste eindigde.

"Omdat we afstand moeten houden, zie en spreek ik bijna niemand. Het is een wat vervreemdende wereld met al die mensen met mondkapjes op in volle winterkleding; ik herken amper iemand." Die afstandelijkheid is soms echt niet leuk, zegt Bos. "Pas had een Zwitserse zich echt bezeerd tijdens een afdaling en normaal stap je er dan op af om te kijken wat er aan de hand is of om even te troosten, maar dat mag nu niet."

Onzekere periode

Bos gaat een onzekere periode in. De internationale bobslee- en skeletonfederatie (IBSF) heeft weliswaar een ambitieuze kalender samengesteld, maar het is de vraag of al die wedstrijden doorgaan. "Voor nu staan er gewoon net als elk ander jaar acht wereldbekers, een EK en een WK op de kalender. Maar de garantie dat alles volgens die planning verloopt, is er niet. Oostenrijk gaat bijvoorbeeld weer in een lockdown tot 6 december, wij zouden daar in december sleeën."

Ondanks de reisbeperkingen vanwege het virus, noemt Bos het deelnemersveld in Sigulda volwaardig voor een wereldbeker. "De eerste acht van de wereldranglijst zijn erbij, dus het wordt echt niet makkelijk. Elke dag die ik kan sleeën, is er een. Doel is om in vorm te blijven voor volgend jaar, als de Olympische Spelen in Peking zijn. Ik hoop dan ook zeer dat het testevent in maart in China kan doorgaan. Dat is voor ons van groot belang. Je moet een aantal runs hebben gemaakt op de olympische baan voor de Spelen, dat is een veiligheidsvoorschrift."

Fysiek heeft Bos amper ingeboet tijdens de coronacrisis. Ze kon deze zomer op Papendal terecht en heeft weinig trainingen gemist. Financieel zijn er wel wat zorgen. "Ik kom dit seizoen wel door, maar de sponsoring is door de coronacrisis wel moeilijker geworden. Ik zou eigenlijk deze winter gebruiken om mijn slee verder te ontwikkelen, maar dat project heb ik nu moeten uitstellen."

Meer uit Sport

Honkballers Venezuela winnen World Baseball Classic na zege op VS

MIAMI (ANP/AFP) - De honkballers van Venezuela hebben in de finale van de World Baseball Classic verrassend gewonnen van de Verenigde Staten: 3-2. Het betekende voor het Zuid-Amerikaanse land de eerste eindzege ooit op het officieuze wereldkampioenschap. De finale in Miami verliep op verschillende vlakken onder hoogspanning.

7 uur geleden
Hockeybondscoach Delmee wil dat het WK net als in 1998 gaat leven

AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.

21 uur geleden
Bondscoach Ehren blij met intercontinentale WK-loting hockeysters

AMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."

22 uur geleden
Minister Sterk huldigt medaillewinnaars Paralympics

DEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."

1 dag geleden
Sprintploegen zonder Broeders-Bol naar WK estafette in Botswana

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.

1 dag geleden
Honkballers Venezuela in finale van World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.

1 dag geleden
Lamens strandt in kwalificaties tennistoernooi Miami

MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.

1 dag geleden