Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos begint aan onzeker seizoen op de buikslee

Skeletonster Bos begint aan onzeker seizoen op de buikslee

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos draagt de hele dag een mondkapje, waar ze ook gaat. Alleen als ze haar helm opzet en ligt op de buikslee, mag het doekje voor haar mond weg. "Het is anders dan anders", zegt de 27-jarige Edese, die zich voorbereidt op de eerste wereldbekerwedstrijd van dit jaar, komende vrijdag in het Letse Sigulda.

Bos traint al enkele weken op de sleebaan in Letland. "Het valt hier nog mee met corona ten opzichte van andere Europese landen, maar er zijn wel strenge regels. We worden geregeld getest op het virus, bij aankomst op de baan worden we getemperatuurd en er zijn uiteraard hygiënevoorschriften", zegt Bos, die op de Winterspelen van Pyeongchang in 2018 als eerste Nederlandse ooit meedeed bij het skeleton en verrassend als achtste eindigde.

"Omdat we afstand moeten houden, zie en spreek ik bijna niemand. Het is een wat vervreemdende wereld met al die mensen met mondkapjes op in volle winterkleding; ik herken amper iemand." Die afstandelijkheid is soms echt niet leuk, zegt Bos. "Pas had een Zwitserse zich echt bezeerd tijdens een afdaling en normaal stap je er dan op af om te kijken wat er aan de hand is of om even te troosten, maar dat mag nu niet."

Onzekere periode

Bos gaat een onzekere periode in. De internationale bobslee- en skeletonfederatie (IBSF) heeft weliswaar een ambitieuze kalender samengesteld, maar het is de vraag of al die wedstrijden doorgaan. "Voor nu staan er gewoon net als elk ander jaar acht wereldbekers, een EK en een WK op de kalender. Maar de garantie dat alles volgens die planning verloopt, is er niet. Oostenrijk gaat bijvoorbeeld weer in een lockdown tot 6 december, wij zouden daar in december sleeën."

Ondanks de reisbeperkingen vanwege het virus, noemt Bos het deelnemersveld in Sigulda volwaardig voor een wereldbeker. "De eerste acht van de wereldranglijst zijn erbij, dus het wordt echt niet makkelijk. Elke dag die ik kan sleeën, is er een. Doel is om in vorm te blijven voor volgend jaar, als de Olympische Spelen in Peking zijn. Ik hoop dan ook zeer dat het testevent in maart in China kan doorgaan. Dat is voor ons van groot belang. Je moet een aantal runs hebben gemaakt op de olympische baan voor de Spelen, dat is een veiligheidsvoorschrift."

Fysiek heeft Bos amper ingeboet tijdens de coronacrisis. Ze kon deze zomer op Papendal terecht en heeft weinig trainingen gemist. Financieel zijn er wel wat zorgen. "Ik kom dit seizoen wel door, maar de sponsoring is door de coronacrisis wel moeilijker geworden. Ik zou eigenlijk deze winter gebruiken om mijn slee verder te ontwikkelen, maar dat project heb ik nu moeten uitstellen."

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

6 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

7 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

7 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

7 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

8 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

8 uur geleden