Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos begint aan onzeker seizoen op de buikslee

Skeletonster Bos begint aan onzeker seizoen op de buikslee

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos draagt de hele dag een mondkapje, waar ze ook gaat. Alleen als ze haar helm opzet en ligt op de buikslee, mag het doekje voor haar mond weg. "Het is anders dan anders", zegt de 27-jarige Edese, die zich voorbereidt op de eerste wereldbekerwedstrijd van dit jaar, komende vrijdag in het Letse Sigulda.

Bos traint al enkele weken op de sleebaan in Letland. "Het valt hier nog mee met corona ten opzichte van andere Europese landen, maar er zijn wel strenge regels. We worden geregeld getest op het virus, bij aankomst op de baan worden we getemperatuurd en er zijn uiteraard hygiënevoorschriften", zegt Bos, die op de Winterspelen van Pyeongchang in 2018 als eerste Nederlandse ooit meedeed bij het skeleton en verrassend als achtste eindigde.

"Omdat we afstand moeten houden, zie en spreek ik bijna niemand. Het is een wat vervreemdende wereld met al die mensen met mondkapjes op in volle winterkleding; ik herken amper iemand." Die afstandelijkheid is soms echt niet leuk, zegt Bos. "Pas had een Zwitserse zich echt bezeerd tijdens een afdaling en normaal stap je er dan op af om te kijken wat er aan de hand is of om even te troosten, maar dat mag nu niet."

Onzekere periode

Bos gaat een onzekere periode in. De internationale bobslee- en skeletonfederatie (IBSF) heeft weliswaar een ambitieuze kalender samengesteld, maar het is de vraag of al die wedstrijden doorgaan. "Voor nu staan er gewoon net als elk ander jaar acht wereldbekers, een EK en een WK op de kalender. Maar de garantie dat alles volgens die planning verloopt, is er niet. Oostenrijk gaat bijvoorbeeld weer in een lockdown tot 6 december, wij zouden daar in december sleeën."

Ondanks de reisbeperkingen vanwege het virus, noemt Bos het deelnemersveld in Sigulda volwaardig voor een wereldbeker. "De eerste acht van de wereldranglijst zijn erbij, dus het wordt echt niet makkelijk. Elke dag die ik kan sleeën, is er een. Doel is om in vorm te blijven voor volgend jaar, als de Olympische Spelen in Peking zijn. Ik hoop dan ook zeer dat het testevent in maart in China kan doorgaan. Dat is voor ons van groot belang. Je moet een aantal runs hebben gemaakt op de olympische baan voor de Spelen, dat is een veiligheidsvoorschrift."

Fysiek heeft Bos amper ingeboet tijdens de coronacrisis. Ze kon deze zomer op Papendal terecht en heeft weinig trainingen gemist. Financieel zijn er wel wat zorgen. "Ik kom dit seizoen wel door, maar de sponsoring is door de coronacrisis wel moeilijker geworden. Ik zou eigenlijk deze winter gebruiken om mijn slee verder te ontwikkelen, maar dat project heb ik nu moeten uitstellen."

Meer uit Sport

Wereldkampioen Littler wint Premier League Darts na thriller

LONDEN (ANP) - Luke Littler heeft voor de tweede keer de Premier League of Darts gewonnen. De 19-jarige Engelse wereldkampioen versloeg in een finale van hoog niveau zijn landgenoot Luke Humphries met 11-10 in legs.

1 uur geleden
Tennisser Shelton strandt in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Ben Shelton is uitgeschakeld in de tweede ronde van Roland Garros. De als vierde geplaatste Amerikaan verloor in drie sets van de Belg Raphaël Collignon: 6-4 7-5 6-4.

2 uur geleden
Sabalenka naar derde ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.

5 uur geleden
Sinner na uitschakeling op Roland Garros: liep tegen een muur aan

PARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.

6 uur geleden
Fransman Magnier sprint naar derde etappezege in Giro d'Italia

PIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.

7 uur geleden
Wereldkampioen Márquez lijkt op weg naar rentree bij GP Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.

7 uur geleden
Sinner strandt met fysiek ongemak in tweede ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.

9 uur geleden