Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skeletonster Bos begint aan onzeker seizoen op de buikslee

Skeletonster Bos begint aan onzeker seizoen op de buikslee

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos draagt de hele dag een mondkapje, waar ze ook gaat. Alleen als ze haar helm opzet en ligt op de buikslee, mag het doekje voor haar mond weg. "Het is anders dan anders", zegt de 27-jarige Edese, die zich voorbereidt op de eerste wereldbekerwedstrijd van dit jaar, komende vrijdag in het Letse Sigulda.

Bos traint al enkele weken op de sleebaan in Letland. "Het valt hier nog mee met corona ten opzichte van andere Europese landen, maar er zijn wel strenge regels. We worden geregeld getest op het virus, bij aankomst op de baan worden we getemperatuurd en er zijn uiteraard hygiënevoorschriften", zegt Bos, die op de Winterspelen van Pyeongchang in 2018 als eerste Nederlandse ooit meedeed bij het skeleton en verrassend als achtste eindigde.

"Omdat we afstand moeten houden, zie en spreek ik bijna niemand. Het is een wat vervreemdende wereld met al die mensen met mondkapjes op in volle winterkleding; ik herken amper iemand." Die afstandelijkheid is soms echt niet leuk, zegt Bos. "Pas had een Zwitserse zich echt bezeerd tijdens een afdaling en normaal stap je er dan op af om te kijken wat er aan de hand is of om even te troosten, maar dat mag nu niet."

Onzekere periode

Bos gaat een onzekere periode in. De internationale bobslee- en skeletonfederatie (IBSF) heeft weliswaar een ambitieuze kalender samengesteld, maar het is de vraag of al die wedstrijden doorgaan. "Voor nu staan er gewoon net als elk ander jaar acht wereldbekers, een EK en een WK op de kalender. Maar de garantie dat alles volgens die planning verloopt, is er niet. Oostenrijk gaat bijvoorbeeld weer in een lockdown tot 6 december, wij zouden daar in december sleeën."

Ondanks de reisbeperkingen vanwege het virus, noemt Bos het deelnemersveld in Sigulda volwaardig voor een wereldbeker. "De eerste acht van de wereldranglijst zijn erbij, dus het wordt echt niet makkelijk. Elke dag die ik kan sleeën, is er een. Doel is om in vorm te blijven voor volgend jaar, als de Olympische Spelen in Peking zijn. Ik hoop dan ook zeer dat het testevent in maart in China kan doorgaan. Dat is voor ons van groot belang. Je moet een aantal runs hebben gemaakt op de olympische baan voor de Spelen, dat is een veiligheidsvoorschrift."

Fysiek heeft Bos amper ingeboet tijdens de coronacrisis. Ze kon deze zomer op Papendal terecht en heeft weinig trainingen gemist. Financieel zijn er wel wat zorgen. "Ik kom dit seizoen wel door, maar de sponsoring is door de coronacrisis wel moeilijker geworden. Ik zou eigenlijk deze winter gebruiken om mijn slee verder te ontwikkelen, maar dat project heb ik nu moeten uitstellen."

Meer uit Sport

Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

3 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

4 uur geleden
NOC*NSF uit zorgen over bezuinigingen in brief aan sportminister

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.

5 uur geleden
Schuurs bereikt kwartfinale in vrouwendubbel op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.

8 uur geleden
Serena Williams (44) keert terug in dubbelspel op Queen's

LONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.

8 uur geleden
Vallejo krijgt boete om seksisme tegen umpire op Roland Garros

PARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.

12 uur geleden
Van den Hoogenband niet chef de mission bij Spelen in Los Angeles

ARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.

14 uur geleden