Skateboardster Jacobs over quarantaine: gekste situatie ooit
TOKIO (ANP) - Vanuit het quarantainehotel in Tokio heeft skateboardster Candy Jacobs een update gegeven over haar toestand. De Limburgse skateboardster moest woensdag in quarantaine, nadat ze positief was getest op het coronavirus. Ze zit zeker tien dagen opgesloten in het hotel, zonder dat ze bezoek kan ontvangen.
"Dit is de gekste situatie die ik heb meegemaakt. Al mijn vrienden zitten in het olympisch dorp. Ze zijn zo dichtbij, maar ik kan ze niet zien", zegt Jacobs in het Engels in een videoboodschap. "Ik ben dankbaar voor de liefde en aardige berichten die ik krijg. Ik voel het echt, ondanks de situatie waarin ik zit. Dit is wel de laatste situatie waarin ik wil zijn. Ik voel me fysiek supergoed en vol energie, dat wordt wel iets om de komende dagen voor op te passen. Dit is een missie. Ik probeer het dag voor dag te bekijken en niet te ver vooruit te kijken. Ik heb nog een lange weg te gaan, dit is pas dag twee. Mijn hart doet pijn, maar ik kom hier doorheen."
Pieter van den Hoogenband, de chef de mission van de Nederlandse ploeg, had Jacobs donderdag een half uur aan de telefoon. "Ze is heel verdrietig, maar ze weert zich kranig", aldus Van den Hoogenband. "Het is heel, heel, heel verschrikkelijk. Onze CLO, die met Covid-zaken belast is, stuurde een foto van het moment dat ze de bus instapte richting het quarantainehotel. Dat raakte ons, zoiets wil je niet."
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
17 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden