Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Skateboardster Jacobs: geen klachten, toch tien dagen quarantaine

Skateboardster Jacobs: geen klachten, toch tien dagen quarantaine

TOKIO (ANP) - Hoewel de Nederlandse skateboardster Candy Jacobs geen fysieke klachten heeft, zit ze toch voor tien dagen in een quarantainehotel in Tokio. De 31-jarige Limburgse testte positief op het coronavirus. Analyse van een speekseltest, die de sporters dagelijks moeten inleveren, leverde twee keer een positieve uitslag op. De daarna afgenomen PCR-test bleek vervolgens ook positief.

"Candy heeft geen klachten, maar drie tests waren positief", zegt een woordvoerder van sportkoepel NOC*NSF. "Dat betekent dat ze tien dagen in quarantaine moet, ook als ze morgen weer negatief zou testen." Voor Jacobs zijn de Spelen daardoor voorbij. Ze zou maandag samen met Keet Oldenbeuving en Roos Zwetsloot in actie komen op het onderdeel 'Street'.

Jacobs had in het olympisch dorp een eigen kamer. Omdat ze de afgelopen dagen geen enkele keer langer dan een kwartier zonder mondkapje op binnen 2 meter van een andere sporter is geweest, is er volgens NOC*NSF geen sprake van 'close contacts'. De overige tests van de Nederlandse sportploeg in Tokio waren negatief.

Meer uit Sport

Bol is geen 'superhuman' die altijd voldoet aan verwachtingen

HENGELO (ANP) - Femke Bol moet nog altijd wennen aan de sterrenstatus die ze geniet in de atletiekwereld. "Ik ben geen 'superhuman', maar gewoon een mens als iedereen", zei de topatlete bij de FBK Games in Hengelo. Ze won daar tot groot enthousiasme van de ongeveer 10.000 toeschouwers overtuigend de 400 meter in 50,11 seconden.

12 minuten geleden
Hassan zegeviert dag na 10.000 meter ook op 1500 meter in Hengelo

HENGELO (ANP) - Sifan Hassan heeft haar eerste 1500 meter na bijna twee jaar met succes volbracht. Ze won bij de FBK Games de middenafstand in een tijd van 3.58,12 en voldeed daarmee ruimschoots aan de limiet voor de WK deze zomer in Boedapest (4.03,50).

2 uur geleden
Tennisser Alcaraz overtuigend naar laatste acht in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich vrij eenvoudig geplaatst voor de kwartfinales van Roland Garros. De als eerste geplaatste Spanjaard rekende in drie sets af met Lorenzo Musetti uit Italië: 6-3 6-2 6-2.

3 uur geleden
Bol verwent publiek in Hengelo met overtuigende zege op 400 meter

HENGELO (ANP) - Atlete Femke Bol heeft een uitverkocht FBK-stadion in Hengelo verwend met een overtuigende overwinning op de 400 meter. De 23-jarige Amersfoortse noteerde een tijd van 50,11 seconde over één rondje op de tartanbaan. Daarmee liep ze harder dan ooit op het evenement in Hengelo, maar bleef ze wel boven haar Nederlands record van 49,44, waarmee ze vorige zomer de Europese titel veroverde.

3 uur geleden
Mercedes bezig aan opmars, 'maar nog niet waar we willen zijn'

BARCELONA (ANP) - Achter het ongenaakbare Red Bull-team van Max Verstappen is Mercedes in de Formule 1 bezig aan een opmars. Dankzij de nodige aanpassingen aan de auto finishten de Britten Lewis Hamilton en George Russell in de Grote Prijs van Spanje als tweede en derde. Mercedes staat nu tweede in de WK-stand voor constructeurs, maar teambaas Toto Wolff roept op realistisch te blijven.

3 uur geleden
Verstappen bijna gelijk met Senna door 40e zege in Formule 1

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen nadert door zijn veertigste zege in de Formule 1 racelegende Ayrton Senna op de ranglijst aller tijden. De Braziliaan boekte van 1984 tot en met 1994 41 zeges in 162 races. De 25-jarige Verstappen reed zondag in de Grote Prijs van Spanje zijn 170e race in de Formule 1.

4 uur geleden
De Vries: zonder slechte start had GP Spanje er anders uitgezien

BARCELONA (ANP) - Formule 1-coureur Nyck de Vries heeft het gevoel dat er bij de Grote Prijs van Spanje meer voor hem had ingezeten. De Fries van AlphaTauri baalde van zijn start, waarbij hij al snel terugviel naar de zestiende positie. Uiteindelijk eindigde de 28-jarige Nederlander als veertiende, dezelfde positie als vanwaar hij de race was begonnen.

4 uur geleden