Skateboarders Oldenbeuving en Zwetsloot: we doen dit voor Candy
TOKIO (ANP) - Met de nodige zenuwen maakten de 16-jarige Keet Oldenbeuving en de 20-jarige Roos Zwetsloot hun olympische debuut op de nieuwe olympische discipline skateboarden. Ze werkten hun trucs en sprongen af in het fraaie skatepark van Tokio met een belangrijke gedachte. "We doen dit voor Candy."
Oldenbeuving en Zwetsloot vormen een drie-eenheid met Candy Jacobs, de skateboardster die vermoedelijk op de beruchte KLM-vlucht van Amsterdam naar Tokio besmet raakte met het coronavirus en daardoor werd uitgesloten van deelname aan het olympisch toernooi.
"Het was een grote anticlimax. We staan hier echt voor haar. Drie jaar hebben we samen met haar toegeleefd naar deze Spelen en dan kan zij niet meedoen", zei Zwetsloot na haar heat, waarin ze een matige eerste run had, maar zich goed herstelde. Met haar score maakt ze grote kans op de finale.
"Zij weet dat we achter haar staan en zij heeft ook meteen gezegd dat wij de knop moesten omzetten. Door haar positiviteit is dat gelukt en ben ik hartstikke blij met hoe het ging, al was ik wat nerveus."
Veel stress
Oldenbeuving, die bij de openingsceremonie de Nederlandse vlag droeg, kent Jacobs al sinds haar negende. "We hebben er veel stress van gehad. Het is zo jammer voor haar; zij is echt een aanvulling voor het team. We hebben elke dag contact met haar via Facetime; ik weet dat zij het fijn vindt dat wij mogen skaten en ik hoop dat ze trots op ons is", aldus de 16-jarige 'Skatekeet', die in de heats een minder hoge score haalde dan Zwetsloot.
"Het gedoe met Candy heeft de eerste dagen in ons hoofd gezeten en we hebben 'm ook flink geknepen, want we zaten met zijn drieën naast elkaar in het vliegtuig", zei Zwetsloot. "Het had ook mij kunnen overkomen. Het is gewoon Russisch roulette. Als ik er weer aan denk, krijg ik het er koud van.’’
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."
11 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.
11 uur geledenAHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.
14 uur geledenCARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.
14 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.
14 uur geleden