Sjöström verovert ook wereldtitel op 50 meter vrije slag
BOEDAPEST (ANP) - Sarah Sjöström heeft ook de wereldtitel op de 50 meter vrije slag gewonnen. De Zweedse vierde in Boedapest haar 20e medaille op een WK. De 28-jarige Sjöström tikte aan na 23,98 seconden. De Poolse Katarzyna Wasick pakte het zilver (24,18). Het brons was voor de Amerikaanse Meg Harris (24,38).
Sjöström veroverde vrijdag op de wereldkampioenschappen lange baan al de titel op de 50 meter vlinderslag. De Zweedse hoefde niet lang na te denken over het geheim achter haar successen. "Dat is mijn mentaliteit", zei ze.
Ruta Meilutyte won de wereldtitel op de 50 meter schoolslag. De 25-jarige Litouwse klopte de Italiaanse favoriete Benedetta Pilato. Ze was 0,10 seconden sneller. Meilutyte veroverde tien jaar geleden al olympisch goud op de 100 meter schoolslag en werd in 2013 ook wereldkampioen op die afstand.
Justin Ress veroverde goud op de 50 meter rugslag (24,12). De Amerikaan werd aanvankelijk gediskwalificeerd omdat hij onder water zou hebben aangetikt. Daarom werd zijn landgenoot Hunter Armstrong gehuldigd. Ress ging echter met succes in beroep tegen de diskwalificatie.
Gregorio Paltrinieri pakte met een Europees record de wereldtitel op de 1500 meter vrije slag (14.32,80). Italië ploeg mocht ook juichen na de 4x100 meter wisselslag.Thomas Ceccon, Nicolò Martinenghi, Federico Burdisso en Alessandro Miressi klopten de Amerikaanse formatie, die verrassend 0,28 seconden moest toegeven.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
1 dag geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden