Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sjors Ultee nieuwe trainer Cambuur

Sjors Ultee nieuwe trainer Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Cambuur heeft in Sjors Ultee een nieuwe hoofdtrainer gevonden. De 35-jarige Ultee heeft voor anderhalf seizoen getekend. Hij is de opvolger van Henk de Jong, die vorige maand op doktersadvies stopte bij de Friese club.

"Noodgedwongen een trainer moeten vervangen midden in het seizoen is nooit leuk en al helemaal niet om deze reden", aldus technisch manager Foeke Booy. "We moesten nu zoeken naar meer continuïteit, passend bij onze club en speelwijze en met Sjors hebben we dat gevonden. Hij was beschikbaar, bereid om te luisteren en na meerdere goede gesprekken zijn we blij dat we tot een akkoord zijn gekomen."

Ultee werd in augustus ontslagen bij Fortuna Sittard, terwijl het seizoen pas drie wedstrijden onderweg was. De Spanjaard Julio Velázquez heeft hem opgevolgd in Limburg.

Eredivisie

Voor zijn periode bij Fortuna werkte Ultee als assistent-trainer bij Helmond Sport, FC Twente en FC Utrecht. Hij begint bij Cambuur aan zijn tweede klus als hoofdtrainer.

Cambuur is momenteel de nummer 17 van de Eredivisie. De club uit Leeuwarden heeft pas 8 punten na dertien duels. Zondag staat de Friese derby tegen sc Heerenveen op het programma. Ultee zit dan nog niet op de bank. Hij begint pas aan zijn nieuwe functie bij de voorbereiding op de tweede seizoenshelft.

Afgelopen seizoen eindigde Cambuur als negende in de Eredivisie. Een seizoen eerder werden de Friezen kampioen in de eerste divisie.

Meer uit Voetbal

NEC verkoopt aanvaller Önal voor clubrecordbedrag aan Lille

NIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.

1 uur geleden
NEC-trainer Schreuder wint Rinus Michels Award

ARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.

1 uur geleden
FC Utrecht reageert met verslagenheid op overlijden Van Veen (80)

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.

1 uur geleden
Trainer Míchel wil spelers met winnaarsmentaliteit bij Ajax

GARDEREN (ANP) - Miguel Ángel Sánchez Muñoz, roepnaam Míchel, eist dat alle spelers van Ajax een winnaarsmentaliteit ontwikkelen. "Daarnaast is het voor mij belangrijk dat onze fans trots zijn op hoe we voetballen", zei de nieuwe trainer van de club uit Amsterdam tijdens zijn eerste gesprek met Nederlandse journalisten.

2 uur geleden
Verdediger Blind ziet droom uitkomen met terugkeer naar Ajax

GARDEREN (ANP) - Daley Blind twijfelde geen moment toen hij zijn carrière bij Ajax kon afsluiten. "Dit is wat ik wilde", vertelde hij na zijn eerste training voor het nieuwe seizoen. "De cirkel is rond, zoals ze zeggen. Voor mij is dit een droom die uitkomt."

2 uur geleden
Tchouaméni nog onzeker voor WK-duel Frankrijk met Marokko

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Het is nog onzeker of Frankrijk donderdag een beroep kan doen op Aurélien Tchouaméni voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Marokko. De middenvelder kwam tijdens het laatste duel met Paraguay (1-0-zege) niet in actie door een spierblessure.

4 uur geleden
Engelsman Henderson geopereerd na blessure in feestvreugde op WK

KANSAS CITY (ANP) - De Engelse middenvelder Jordan Henderson is geopereerd aan de armblessure die hij heeft opgelopen na de gewonnen wedstrijd tegen Mexico in de achtste finales van het WK voetbal (3-2). Dat maakte de oud-Ajacied bekend op Instagram.

4 uur geleden