Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sjors Fröhlich in onderzoekscommissie naar werkcultuur bij NPO

Sjors Fröhlich in onderzoekscommissie naar werkcultuur bij NPO

HILVERSUM (ANP) - Sjors Fröhlich is lid geworden van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO), de commissie die onderzoek doet naar de werkcultuur binnen de NPO. Aanleiding voor het onderzoek is de werksfeer bij De Wereld Draait Door, waar de Volkskrant vorige maand over berichtte.

Fröhlich, sinds 2019 burgemeester van de Gemeente Vijfheerenlanden, is "op basis van relevante expertise en ervaring" geselecteerd, meldt de commissie donderdag. Fröhlich (55) was jarenlang hoofdredacteur bij BNR en presentator bij de NCRV op de publieke radiozenders.

De commissie staat onder voorzitterschap van oud-minister Martin van Rijn. Ook sociale en organisatiepsycholoog Naomi Ellemers (Universiteit Utrecht) en hoogleraar arbeidsrecht Femke Laagland (Radboud Universiteit Nijmegen) zijn lid van de commissie.

De leden van de onafhankelijke commissie moeten komende zomer een rapport uitbrengen over hun onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag bij de NPO en de mogelijk onderliggende systemische oorzaken daarvan. De commissie laat zich adviseren door Mariëtte Hamer, de onafhankelijk regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld.

Meer uit Binnenland

Honderden dansen op Amsterdamse Dam na dood Khamenei

AMSTERDAM (ANP) - Honderden mensen dansen en klappen zondagmiddag op de Dam in Amsterdam na de aanvallen van de VS en Israël op Iran en de dood van ayatollah Ali Khamenei en andere prominenten van zijn regime. Velen dragen Iraanse vlaggen van voor de revolutie bij zich, ziet een ANP-verslaggever.

2 uur geleden
Zo'n tweehonderd feestende mensen bij Iraanse ambassade Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag vieren zo'n tweehonderd mensen feest na de dodelijke aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op het regime van Iran. Meerdere kopstukken, onder wie ayatollah Ali Khamenei, kwamen daarbij om. Het Iraanse volkslied klinkt en er is een metersgrote Iraanse vlag uitgerold waarmee wordt gedanst, ziet een ANP-verslaggever.

3 uur geleden
Buitenlandse Zaken ontvangt 1000 telefoontjes uit Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft ongeveer duizend informatieverzoeken gekregen van Nederlanders in het Midden-Oosten. De mensen maken zich zorgen over hun veiligheid of vragen naar mogelijkheden om te vertrekken.

4 uur geleden
Iraanse academici: volk moet landsbestuur kiezen

DEN HAAG (ANP) - Nu de leider van Iran gedood is, is het van groot belang dat de Iraanse bevolking zelf bepaalt hoe het bestuur van het land eruit gaat zien. Dat zegt Shahin Sultany Taied, voorzitter van de Vereniging van Iraanse Academici in Nederland. "Mijn landgenoten vechten voor een Iraanse republiek met democratie, vrijheid en gelijkheid voor iedereen."

6 uur geleden
Ook Nederlandse ambassade in Jordanië gesloten voor publiek

DEN HAAG (ANP) - Ook de Nederlandse ambassade in Amman, de hoofdstad van Jordanië, blijft zondag uit voorzorg gesloten voor publiek. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Dit in verband met de veiligheidssituatie in de regio. Zaterdag werd al bekend dat de ambassades in de Iraanse hoofdstad Teheran en Koeweit om dezelfde reden gesloten blijven.

7 uur geleden
Pianist en componist Jan Huydts (89) overleden

HILVERSUM (ANP) - Pianist, componist en jazzpedagoog Jan Huydts is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zondag aan het ANP gemeld. Hij overleed vrijdag in zijn woonplaats Hilversum.

9 uur geleden
Weeronline: maart veel zachter dan normaal

HOUTEN (ANP) - Maart begint met zacht lenteweer. Overdag stijgt de temperatuur deze maand naar 11 tot 16 graden, al kan het in de nachten fris zijn, met regionaal nog kans op lichte vorst. Pas tegen het einde van de maand keert een "normaal weertype" terug, meldt Weeronline.

10 uur geleden