Sjojgoe: Oekraïens offensief slaagt op geen enkel front
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne boekt volgens de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe geen vooruitgang in het offensief tegen Rusland. "De Oekraïense strijdkrachten hebben op geen enkel front hun doelen bereikt", zegt hij in een verklaring die het ministerie heeft verspreid. Hij erkende wel dat zijn manschappen het ook moeilijk hebben.
"De meest gespannen situatie is aan het front bij Zaporizja", zegt Sjojgoe. Volgens hem worden Russische brigades aangevallen door Oekraïense militairen "die getraind zijn door westerse instructeurs".
De Oekraïense regering zegt bij herhaling dat de strijdkrachten wel degelijk vooruitkomen in de strijd, al is ook duidelijk dat het langzaam gaat. "Ondanks alles en ongeacht wat iedereen zegt, rukken we op", schreef de Oekraïense president Volodymyr Zelensky afgelopen weekend op Telegram.
Geen andere wind
Toen werd ook duidelijk dat Zelensky zijn minister van Defensie Oleksiy Reznikov wilde vervangen. Die werd er al langere tijd van beschuldigd te weinig gedaan te hebben tegen corruptie binnen de krijgsmacht, al zou hij daar zelf niet bij betrokken zijn. Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het vertrek van Reznikov. Een besluit over zijn opvolger wordt waarschijnlijk woensdag pas genomen.
Zelensky wil de Krim-Tataar Roestem Oemjerov benoemen op die post. Hij gaf de leiding aan een organisatie van de Oekraïense overheid die zich bezighoudt met privatiseringen en staatseigendommen, maar is dinsdag ook uit die functie ontheven. Daarmee wordt zijn overstap naar Defensie mogelijk.
Het Kremlin zegt dinsdag niet te verwachten dat er met een nieuwe minister van Defensie een andere wind zal waaien in de Oekraïense regering.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
3 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
10 uur geleden