Sjojgoe: Oekraïens offensief slaagt op geen enkel front
MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne boekt volgens de Russische minister van Defensie Sergej Sjojgoe geen vooruitgang in het offensief tegen Rusland. "De Oekraïense strijdkrachten hebben op geen enkel front hun doelen bereikt", zegt hij in een verklaring die het ministerie heeft verspreid. Hij erkende wel dat zijn manschappen het ook moeilijk hebben.
"De meest gespannen situatie is aan het front bij Zaporizja", zegt Sjojgoe. Volgens hem worden Russische brigades aangevallen door Oekraïense militairen "die getraind zijn door westerse instructeurs".
De Oekraïense regering zegt bij herhaling dat de strijdkrachten wel degelijk vooruitkomen in de strijd, al is ook duidelijk dat het langzaam gaat. "Ondanks alles en ongeacht wat iedereen zegt, rukken we op", schreef de Oekraïense president Volodymyr Zelensky afgelopen weekend op Telegram.
Geen andere wind
Toen werd ook duidelijk dat Zelensky zijn minister van Defensie Oleksiy Reznikov wilde vervangen. Die werd er al langere tijd van beschuldigd te weinig gedaan te hebben tegen corruptie binnen de krijgsmacht, al zou hij daar zelf niet bij betrokken zijn. Het Oekraïense parlement heeft dinsdag ingestemd met het vertrek van Reznikov. Een besluit over zijn opvolger wordt waarschijnlijk woensdag pas genomen.
Zelensky wil de Krim-Tataar Roestem Oemjerov benoemen op die post. Hij gaf de leiding aan een organisatie van de Oekraïense overheid die zich bezighoudt met privatiseringen en staatseigendommen, maar is dinsdag ook uit die functie ontheven. Daarmee wordt zijn overstap naar Defensie mogelijk.
Het Kremlin zegt dinsdag niet te verwachten dat er met een nieuwe minister van Defensie een andere wind zal waaien in de Oekraïense regering.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese waarschuwt zaterdag voor "extreem en gevaarlijk" weer en "bosbranden in meerdere staten". Deelstaat Victoria werd de afgelopen dagen al getroffen door bosbranden. Zaterdagochtend had de brandweer meer dan vijftig van de brandhaarden in die staat nog niet onder controle.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er zijn beelden verschenen van de fatale schietpartij in Minneapolis woensdag waarbij de 37-jarige Amerikaanse vrouw Renee Nicole Good om het leven kwam. Het lokale Alpha News publiceerde een video die zou zijn gemaakt met de telefoon van de agent van de immigratiepolitie ICE die de schoten loste. Reuters bevestigde de authenticiteit van de beelden en een woordvoerder van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid liet aan CNN weten dat de beelden echt zijn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt graag "op de makkelijke manier" een deal te willen sluiten over Groenland, "maar als we het niet op de makkelijke manier doen, dan doen we het op de moeilijke manier", zei de president vrijdag tegen journalisten in het Witte Huis.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De interim-president van Venezuela, Delcy Rodríguez, zegt dat haar land de Amerikaanse "agressie" via diplomatie het hoofd zal bieden. De regering van het land kondigde stappen aan om de banden met Washington te herstellen nadat president Nicolás Maduro vorige week werd opgepakt.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Betogers zijn vrijdag in Iran opnieuw de straat opgegaan, terwijl volgens mensenrechtenorganisaties dodelijk tegen hen wordt opgetreden. Teheran geeft de Verenigde Staten de schuld van het geweld tijdens de grootste demonstraties in drie jaar.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het gebrek aan internet in grote delen van Iran sinds afgelopen donderdag is een "ernstige mensenrechtenschending", schrijft Amnesty International in een statement. De hulporganisatie spreekt van een internetblokkade die door de Iraanse autoriteiten is ingesteld. Sindsdien zouden de protesten, die eind december uitbraken, zijn geïntensiveerd.
8 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia vindt dat bij een democratische overgang in Venezuela een erkenning hoort van zijn geclaimde overwinning bij de presidentsverkiezingen van 2024. President Nicolás Maduro werd toen officieel uitgeroepen tot winnaar.
9 uur geleden