Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sjeik VAE trekt 5 miljoen dollar uit voor VN-missie Kaag in Gaza

Sjeik VAE trekt 5 miljoen dollar uit voor VN-missie Kaag in Gaza

ABU DHABI (ANP) - De president van de Verenigde Arabische Emiraten, sjeik Mohamed bin Zayed al-Nahyan, heeft 5 miljoen dollar (omgerekend ruim 4,6 miljoen euro) beschikbaar gesteld voor de VN-missie van oud-minister Sigrid Kaag in de Gazastrook. De toezegging kwam een dag na de ontmoeting vrijdag van Kaag met de minister van Buitenlandse Zaken van de VAE, meldt staatspersbureau WAM.

Kaag werd eind december door de Verenigde Naties aangesteld als speciale gezant om de humanitaire hulp en wederopbouw in Gaza te gaan coördineren. Hiervoor stopte de D66-bewindsvrouw op 8 januari met haar werkzaamheden als minister van Financiën en vicepremier.

In een verklaring staat dat de VAE "Sigrid Kaag willen steunen in haar inspanningen om het lijden van de mensen in Gaza te verlichten", om op die manier "de dringende behoefte aan humanitaire hulp op te kunnen schalen".

Sinds het begin van de oorlog in oktober is volgens de VN, als gevolg van (lucht)aanvallen van het Israëlische leger, zeker 90 procent van de 2,3 miljoen Palestijnen in de Gazastrook ontheemd geraakt. Volgens de VN-conferentie voor handel en ontwikkeling (UNCTAD), dat hier eind januari een rapport over uitbracht, zal de volledige wederopbouw van de enclave "enkele tientallen jaren duren en vele miljarden dollars" gaan kosten.

Meer uit Buitenland

Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.

1 uur geleden
VS vinden het niet nodig dat Rubio bij NAVO-overleg is

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.

1 uur geleden
Trump trekt verkiezingen Honduras in twijfel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.

4 uur geleden
Leider Hongkong stelt onderzoek in naar dodelijke brand

HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A

4 uur geleden
Trump zou Maduro een week hebben gegeven om Venezuela te verlaten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.

7 uur geleden
Geen duidelijke winnaar na eerste telling verkiezingen Honduras

TEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.

8 uur geleden
Rusland claimt verovering van Oost-Oekraïense stad Pokrovsk

POKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.

12 uur geleden