Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sjeik VAE trekt 5 miljoen dollar uit voor VN-missie Kaag in Gaza

Sjeik VAE trekt 5 miljoen dollar uit voor VN-missie Kaag in Gaza

ABU DHABI (ANP) - De president van de Verenigde Arabische Emiraten, sjeik Mohamed bin Zayed al-Nahyan, heeft 5 miljoen dollar (omgerekend ruim 4,6 miljoen euro) beschikbaar gesteld voor de VN-missie van oud-minister Sigrid Kaag in de Gazastrook. De toezegging kwam een dag na de ontmoeting vrijdag van Kaag met de minister van Buitenlandse Zaken van de VAE, meldt staatspersbureau WAM.

Kaag werd eind december door de Verenigde Naties aangesteld als speciale gezant om de humanitaire hulp en wederopbouw in Gaza te gaan coördineren. Hiervoor stopte de D66-bewindsvrouw op 8 januari met haar werkzaamheden als minister van Financiën en vicepremier.

In een verklaring staat dat de VAE "Sigrid Kaag willen steunen in haar inspanningen om het lijden van de mensen in Gaza te verlichten", om op die manier "de dringende behoefte aan humanitaire hulp op te kunnen schalen".

Sinds het begin van de oorlog in oktober is volgens de VN, als gevolg van (lucht)aanvallen van het Israëlische leger, zeker 90 procent van de 2,3 miljoen Palestijnen in de Gazastrook ontheemd geraakt. Volgens de VN-conferentie voor handel en ontwikkeling (UNCTAD), dat hier eind januari een rapport over uitbracht, zal de volledige wederopbouw van de enclave "enkele tientallen jaren duren en vele miljarden dollars" gaan kosten.

Meer uit Buitenland

Rusland staat open voor meer humanitaire wapenstilstanden

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland staat open voor meer korte humanitaire wapenstilstanden langs de frontlinie, zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov tegen verslaggevers. Hij verwijst naar het humanitaire bestand dat naar verwachting in de nacht van maandag op dinsdag ingaat rond de stad Olesjky. Maar Rusland zegt het offensief tegen Oekraïne niet te zullen afremmen.

1 uur geleden
Britse premier ziet nieuwe EU-toetreding wel zitten

LONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham hoopt dat zijn land uiteindelijk weer toetreedt tot de Europese Unie. "Ik denk niet dat het is gelopen zoals mensen zeiden dat het zou gaan", zei hij tijdens een interview met ITV over de Brexit.

1 uur geleden
Franse avondklok blijft komende dagen van kracht

PARIJS (ANP/AFP) - De avondklok in Frankrijk blijft de komende dagen van kracht, meldt de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez. Deze geldt op verschillende plekken vanwege de onrust in het land. Volgens de minister kunnen burgemeesters zelf bepalen of ze van de mogelijkheid gebruik willen maken. Zo geldt er al dagen een avondklok in delen van Parijs.

3 uur geleden
Axios: Netanyahu vroeg Trump om meer verkiezingssteun

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bij de Amerikaanse president Donald Trump aangedrongen op meer zichtbare steun voor zijn campagne in aanloop naar de parlementsverkiezingen van dinsdag. Dat schrijft nieuwssite Axios, die zich baseert op anonieme bronnen.

4 uur geleden
EU-topvrouw Von der Leyen: democratie heeft gewonnen in Brazilië

BRUSSEL (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen heeft opgetogen gereageerd op de verkiezingsoverwinning van de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva. "De democratie en het multilateralisme hebben gewonnen in Brazilië", schreef ze in een bericht op X.

5 uur geleden
Arrestaties in Jordanië na aanslag op kerk

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - De Jordaanse autoriteiten zeggen na een vuurgevecht drie gewapende verdachten te hebben opgepakt van de recente aanslag op een kerk. Ze hadden zich volgens de veiligheidsdienst verstopt in een verlaten pand en weigerden zich over te geven.

5 uur geleden
Houthi's melden nieuwe aanval op luchthaven Riyad

RIYAD (ANP/AFP) - De Houthi's uit Jemen zeggen zondag opnieuw de internationale luchthaven van de Saudische hoofdstad Riyad te hebben aangevallen. Dat gebeurde enkele uren nadat het vliegverkeer was hervat. Volgens vluchtvolgsite Flightradar24 werd zondag het merendeel van de vluchten geannuleerd.

6 uur geleden