Sjeik VAE trekt 5 miljoen dollar uit voor VN-missie Kaag in Gaza
ABU DHABI (ANP) - De president van de Verenigde Arabische Emiraten, sjeik Mohamed bin Zayed al-Nahyan, heeft 5 miljoen dollar (omgerekend ruim 4,6 miljoen euro) beschikbaar gesteld voor de VN-missie van oud-minister Sigrid Kaag in de Gazastrook. De toezegging kwam een dag na de ontmoeting vrijdag van Kaag met de minister van Buitenlandse Zaken van de VAE, meldt staatspersbureau WAM.
Kaag werd eind december door de Verenigde Naties aangesteld als speciale gezant om de humanitaire hulp en wederopbouw in Gaza te gaan coördineren. Hiervoor stopte de D66-bewindsvrouw op 8 januari met haar werkzaamheden als minister van Financiën en vicepremier.
In een verklaring staat dat de VAE "Sigrid Kaag willen steunen in haar inspanningen om het lijden van de mensen in Gaza te verlichten", om op die manier "de dringende behoefte aan humanitaire hulp op te kunnen schalen".
Sinds het begin van de oorlog in oktober is volgens de VN, als gevolg van (lucht)aanvallen van het Israëlische leger, zeker 90 procent van de 2,3 miljoen Palestijnen in de Gazastrook ontheemd geraakt. Volgens de VN-conferentie voor handel en ontwikkeling (UNCTAD), dat hier eind januari een rapport over uitbracht, zal de volledige wederopbouw van de enclave "enkele tientallen jaren duren en vele miljarden dollars" gaan kosten.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
7 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
8 uur geleden