Sjachtar wint in aanloop naar duel met PSV ruim van Inhoelets
LVIV (ANP) - Sjachtar Donetsk heeft in aanloop naar de wedstrijd van woensdag tegen PSV in de Champions League een ruime overwinning behaald in de Oekraïense competitie. De huidige nummer 3 won in Lviv met 6-0 van hekkensluiter Inhoelets Petrove.
Het duurde lang voordat Sjachtar de score opende. Artem Bondarenko nam in de blessuretijd van de eerste helft de openingstreffer voor zijn rekening. Na rust ging het snel. Via Bartol Franjic, Kevin Macedo, Eguinaldo Lemos, Oleksandr Zoebkov en opnieuw Lemos werd het 6-0.
In de Champions League heeft Sjachtar na vier speelronden 4 punten. PSV staat op 5 punten.
Galatasaray, komende donderdag de opponent van AZ in de Europa League, boekte ook een zege. De Turkse topclub versloeg Bodrum dankzij een doelpunt van de Belg Michy Batshuayi (0-1). Galatasaray is met 34 punten uit twaalf duels koploper in Turkije.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
49 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
53 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Kodai Sano wil NEC aan het einde van het seizoen verlaten. "Ik ben naar NEC gekomen om een volgende stap te maken", vertelt hij op de website van de club uit Nijmegen. "Ik weet hoe belangrijk die volgende stap is. Ik hoopte deze winter een stap te maken, maar ik heb ook begrip voor de situatie van de club. Nu richt ik me op de zomer."
4 uur geleden