Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sjachtar Donetsk schenkt deel transfersom Moedrik aan soldaten

Sjachtar Donetsk schenkt deel transfersom Moedrik aan soldaten

DONETSK (ANP) - Sjachtar Donetsk schenkt een deel van de transfersom van voetballer Michailo Moedrik, die is vertrokken naar Chelsea, aan de Oekraïense soldaten en hun families. De Oekraïense club verkocht de 22-jarige aanvaller voor een bedrag van 70 miljoen euro, dat nog kan oplopen tot 100 miljoen euro.

"Ik heb het besluit genomen om het project Hart van Azovstal te starten, een project dat is bedoeld om de verdedigers van Marioepol en de families van de gesneuvelde soldaten te helpen", kondigde voorzitter Rinat Achmetov aan. "De dapperheid van hen is ongeëvenaard in de moderne geschiedenis. Het is door hen, hun offers en moed dat de vijand in de eerste maanden van de oorlog is tegengehouden. Het laat ons ook de onvermijdelijkheid van de overwinning van Oekraïne voelen."

Achmetov stopt 25 miljoen dollar (23 miljoen euro) in het project om de soldaten en hun families te helpen. "Het geld zal worden besteed voor verschillende doeleinden, voor het bieden van medische hulp, protheses en psychologische steun. Om te zorgen voor transparantie zal het project worden geleid door een professioneel onafhankelijk team dat in contact zal staan met de verdedigers van Azovstal, hun families, hulpverleners en de vrijwilligers", meldde de voorzitter van de Oekraïense club.

Donbass Arena

Russische strijdkrachten veroverden het complex van de Azovstal-staalfabriek bij Marioepol in mei vorig jaar na maanden van zware gevechten. Oekraïense militairen hielden vanuit het complex het Russische leger bijna drie maanden tegen. Na een lange omsingeling gaven de soldaten zich over. Veel van hen zijn gevangengenomen door de Russische troepen.

Sjachtar hoopt dat het Chelsea in de toekomst kan verwelkomen. "Oekraïne vecht in een verschrikkelijke en onterechte oorlog die de Russische federatie tegen ons is begonnen. Ik ben ervan overtuigd dat we zullen winnen, En dan spelen we een vriendschappelijke wedstrijd tegen Chelsea in de Donbass Arena in de Oekraïense stad Donetsk. We moeten alles doen om deze dag dichterbij te brengen", geeft hij als een van de redenen voor de oprichting van het fonds.

Meer uit Voetbal

Van Persie: ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."

1 uur geleden
Manchester City trekt goede lijn door en wint bij Crystal Palace

LONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).

1 uur geleden
Klaassen geniet van strijdlust Ajax in duel met Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."

2 uur geleden
Ajax brengt Feyenoord met counterspel dieper in de problemen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).

2 uur geleden
Lammers leidt FC Twente met twee doelpunten langs Go Ahead

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.

2 uur geleden
Klaassen en Mokio helpen Ajax aan zege op Feyenoord: 2-0

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 2-0 gewonnen. Davy Klaassen opende in de dertiende minuut de score in de Johan Cruijff ArenA, waar de Zuid-tribune leeg bleef vanwege een grote vuurwerkactie tijdens een duel met FC Groningen. Jorthy Mokio bepaalde in blessuretijd de eindstand.

2 uur geleden
AC Milan laat punten liggen in thuiswedstrijd tegen Sassuolo

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de Italiaanse landstitel punten laten liggen tegen Sassuolo. Het duel in San Siro eindigde in 2-2.

4 uur geleden