Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Situatie rond noodopvang Ugchelen bekeken na vernieling

Situatie rond noodopvang Ugchelen bekeken na vernieling

UGCHELEN (ANP) - Of de crisisnoodopvang voor asielzoekers in het Gelderse Ugchelen, waarbij in de nacht van dinsdag op woensdag vernielingen zijn aangericht, vrijdag open kan en gaat, is nog onduidelijk. Een woordvoerder van de burgemeester van de gemeente Apeldoorn, waar Ugchelen onder valt, zegt dat daar woensdag naar wordt gekeken.

Omwonenden hoorden in de nacht een harde knal. De politie trof vervolgens sporen van beschadiging aan en is een onderzoek begonnen. Waardoor de knal is veroorzaakt is vooralsnog onduidelijk, maar een politiewoordvoerder liet al wel weten dat de politie uitgaat van vernieling.

Hoe groot de schade is, kon de woordvoerder van burgemeester Ton Heerts nog niet vertellen. De burgemeester vindt "iedere reactie op dit moment overbodig". Waarom de burgemeester een reactie overbodig vindt "spreekt voor zichzelf". Meer uitleg geeft de woordvoerder niet.

Onvrede

De noodopvang, in een oude basisschool, zou rond vrijdag open moeten. Er is plek voor in totaal maximaal honderd mensen, die tijdelijk worden opgevangen op momenten dat het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel te vol wordt. De bedoeling is dat de noodopvang uiterlijk 31 december stopt.

Volgens Omroep Gelderland lijkt de onvrede over de komst van de opvang tot een kookpunt te zijn gekomen. Vooral onder ouders van de naastgelegen basisschool zou de komst van de noodopvang tot onrust hebben geleid. Op beelden op de website van de regionale omroep is te zien dat er flinke schade is. Er liggen glasscherven van gesprongen ramen. Ook liggen er volgens Omroep Gelderland plafondplaten op de vloer en is de gevel zwartgeblakerd. Op de beelden is ook te zien dat er spandoeken hangen, met daarop leuzen als 'Niet náást onze kinderen dat moeten we verhinderen' en 'Punt uit neem een ander besluit'.

Meer uit Binnenland

Amnesty: blij met onderzoek naar Israël, maar 'verwoestend laat'

AMSTERDAM (ANP) - Een Europees onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël is "een welkome eerste stap" maar wel een die "verwoestend laat" komt, vindt Eve Geddie van Amnesty International. Zeventien EU-lidstaten steunden dinsdag het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot een dergelijk onderzoek. Daarop besloot EU-buitenlandchef Kaja Kallas het onderzoek uit te voeren.

3 uur geleden
Politie waardeert hulp burgers bij zoektocht naar Jeffrey en Emma

FINSTERWOLDE (ANP) - De politie merkt dat burgers graag willen helpen zoeken naar de vermiste Jeffrey (10) en Emma (8). Dinsdagmiddag meldden tientallen mensen zich bij het buurthuis in Finsterwolde, van waaruit de zoektocht wordt gecoördineerd. Onder hen ook veel inwoners van de omliggende dorpen. "Dat waarderen we zeer."

4 uur geleden
Tientallen vrachtwagens met hulpgoederen toegelaten tot Gaza

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Israël meldt dat dinsdag 93 vrachtwagens van de Verenigde Naties zijn toegelaten tot de Gazastrook. De wagens vervoerden humanitaire hulp, waaronder meel voor bakkerijen, babyvoeding, medische apparatuur en medicijnen.

5 uur geleden
Steun voor Nederlands voorstel voor EU-onderzoek naar Israël

BRUSSEL (ANP) - Er is voldoende steun voor het verzoek van minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) tot EU-onderzoek naar schending van het humanitair recht door Israël. EU-buitenlandchef Kaja Kallas heeft besloten het onderzoek uit te voeren.

7 uur geleden
Burgemeester Delfzijl over vermissing: tussen hoop en vrees

DELFZIJL (ANP) - "We hopen op een goede afloop, maar we bevinden ons tussen hoop en vrees", verwoordde burgemeester Ben Visser de gevoelens in Delfzijl over de vermissing van Jeffrey (10) en Emma (8). In navolging van de oproep van de familie van de kinderen bij het gemeentehuis vroeg ook hij te blijven zoeken naar de kinderen, die zaterdagmiddag werden meegenomen door hun vader.

7 uur geleden
NAVO wil dat Nederland 16 tot 19 miljard meer in defensie steekt

DEN HAAG (ANP) - De NAVO vraagt Nederland om minstens 16 tot 19 miljard euro extra in defensie te steken. Nederland komt dan uit op 3,5 procent van het bruto binnenlands product (bbp), schrijft defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) aan de Tweede Kamer. De forse verhoging is volgens het bondgenootschap nodig om de verdediging van de alliantie op peil te houden. Het is nog wel aan het kabinet om erover te beslissen.

7 uur geleden
Ook Duitse politie vraagt om informatie over vermiste kinderen

LEER (ANP) - De Duitse politie vraagt mensen die in de buurt van de grens met Groningen wonen om ook uit te kijken naar de vermiste kinderen Jeffrey (10) en Emma (8). Mogelijk zijn ze door hun vader meegenomen richting Duitsland, meldt de politie van de plaatsen Leer en Emden dinsdag.

7 uur geleden