Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Situatie in Duitsland kan nog veel erger worden'

'Situatie in Duitsland kan nog veel erger worden'

BERLIJN (ANP/RTR) - De situatie rond het coronavirus in Duitsland is op dit moment op zijn zwaarst, maar kan nog veel erger worden. Het Robert Koch Institut zei tijdens een persconferentie met gezondheidsminister Jens Spahn dat er een kans bestaat dat de situatie zal verslechteren.

Spahn zei tijdens de persconferentie dat hij wil dat er voor het einde van het jaar nog wordt begonnen met het inenten van mensen tegen het coronavirus. De minister zei dinsdag ook dat de Europese Unie werkt aan het sneller goedkeuren van het vaccin van Pfizer/BioNTech. Dat zou mogelijk al op 23 december kunnen gebeuren, volgens Spahn.

Het RKI vraagt mensen om sociale contacten tot een minimum te beperken. In Duitsland gaat woensdag een strenge lockdown in, die ervoor moet zorgen dat er minder contactmomenten zijn tussen mensen. Zo gaan veel winkels dicht en mogen mensen nog maar in groepjes van vijf uit twee huishoudens afspreken.

Meer uit Buitenland

Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

6 minuten geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

57 minuten geleden
Dodental rond protesten Iran overstijgt 200, melden activisten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

1 uur geleden
Trump raadt Cuba aan deal te sluiten voordat het te laat is

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.

1 uur geleden
Omstreden alientheoreticus Erich von Däniken (90) overleden

UNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.

2 uur geleden
Berlijn noemt aantijgingen Amerikaanse minister Kennedy fout

WASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.

3 uur geleden
Oud-VS-ambassadeur VK biedt slachtoffers Epstein excuses aan

LONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.

3 uur geleden