Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Situatie dierentuinen penibel'

'Situatie dierentuinen penibel'

AMERSFOORT (ANP) - Een aantal dierentuinen gaat de coronacrisis mogelijk niet overleven. Dat zegt een woordvoerster van de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen (NVD). De dierentuinen hebben zwaar te lijden gehad van de eerste lockdown eerder dit jaar en krijgen een extra klap door de huidige lockdown. "De kerstvakantie gaat eraf, dat is normaal een kans om geld te verdienen. De dierentuinen draaien nu op hun reserves, maar het wordt langzamerhand wel een penibele situatie."

De meeste kosten zitten in personeel (verzorgers). Daarvoor doen de dierentuinen een beroep op de NOW-regeling. "Een aantal dierentuinen (Artis, Blijdorp) heeft al mensen moeten laten gaan. Maar dat kan maar tot een bepaald punt, de dieren moeten toch worden verzorgd." Een definitieve sluiting is eigenlijk geen optie, aldus de woordvoerster van de NVD: "Je kan met die dieren niet zomaar ergens naartoe, niemand zit te wachten op dieren uit andere dierentuinen. Het uiterste scenario is het euthanaseren van dieren, maar dat proberen we uit alle macht te voorkomen."

De dierenparken hebben de hoop gevestigd op een steunpakket van 39 miljoen euro van het ministerie van Landbouw, dat begin 2021 beschikbaar komt. "Dierentuinen hebben zich daarvoor kunnen aanmelden, hun aanvragen worden beoordeeld door het ministerie. Hopelijk komt er nog wat meer geld beschikbaar."

Er zijn ongeveer zestig dierentuinen met een vergunning in Nederland, van groot tot klein, deels particulier. De dertien grootste zijn verenigd in de NVD, dertien kleinere zijn aangesloten bij Dier en Park.

Meer uit Binnenland

Zeeuwse Staten steunen verkoop kerncentrale: strik erom en klaar

MIDDELBURG (ANP) - De Statenfracties in de provincie Zeeland hebben hun steun uitgesproken voor de verkoop van de kerncentrale in Borssele aan de Staat. De partijen zijn opgelucht dat de provincie na het afstoten van Borssele straks geen financiële en andere risico's meer loopt. "Strik erom en klaar", zeiden de Statenleden Berend Boone (BBB) en Wim Kok (SGP).

53 minuten geleden
Jan G. uit Overasselt blijft veertien dagen langer vastzitten

DEN BOSCH (ANP) - Jan G., het doelwit van het geweld in Overasselt in september, blijft veertien dagen langer vastzitten. Na zijn overlevering uit Duitsland werd hij voorgeleid aan de rechter-commissaris van de rechtbank in Den Bosch. Die besloot zijn voorarrest met veertien dagen te verlengen.

57 minuten geleden
ProRail: extra geld geeft duidelijkheid over spooronderhoud

DEN HAAG (ANP) - ProRail kan de komende acht jaar meer noodzakelijke werkzaamheden aan het spoor uitvoeren dankzij 18 miljard euro aan extra investeringen in de Nederlandse infrastructuur. Dat laat de spoorwegbeheerder weten. Het kabinet maakte vrijdag bekend extra geld uit te trekken voor het onderhoud aan en de vernieuwing van onder meer wegen, bruggen, waterwerken en spoor.

1 uur geleden
Gemeenten en bedrijven: nog meer geld nodig voor infrastructuur

DEN HAAG (ANP) - De keuzes die het kabinet maakt om de infrastructuur in Nederland weer op orde te krijgen zijn een belangrijke eerste stap, "maar extra geld blijft nodig". Dat stellen gemeenten, provincies, vervoerregio's, het bedrijfsleven, mobiliteitsaanbieders en logistieke partijen gezamenlijk.

1 uur geleden
Tien bedrijven moeten plaatsmaken voor F-35's op Lelystad Airport

DEN HAAG (ANP) - Vier boerderijen en zes andere bedrijven moeten plaatsmaken voor de uitbreiding van Lelystad Airport, die nodig is om daar F-35-gevechtsvliegtuigen te kunnen stationeren. Dat heeft staatssecretaris Derk Boswijk (Defensie, CDA) bekendgemaakt na afloop van de wekelijkse ministerraad.

2 uur geleden
Veere wil toch ontheffingen verlenen voor afsteken vuurwerk

VEERE (ANP) - In de Zeeuwse gemeente Veere kan misschien toch vuurwerk worden afgestoken tijdens de komende jaarwisseling. De gemeente is alsnog bereid om ontheffingen op het landelijke vuurwerkverbod te verstrekken.

5 uur geleden
Komende jaarwisseling toch weer vuurwerkshow bij de Erasmusbrug

ROTTERDAM (ANP) - Tijdens de komende jaarwisseling komt er toch een vuurwerkshow bij de Erasmusbrug. Het Rotterdamse college van B en W heeft ruim 8 ton gereserveerd om het evenement voor een laatste keer mogelijk te maken. "Met het oog op de invoering van het landelijke vuurwerkverbod per 2026 is het wenselijk om zeker dit jaar een goed alternatief te bieden voor consumentenvuurwerk", meldt het college.

5 uur geleden