Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Situatie dierentuinen penibel'

'Situatie dierentuinen penibel'

AMERSFOORT (ANP) - Een aantal dierentuinen gaat de coronacrisis mogelijk niet overleven. Dat zegt een woordvoerster van de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen (NVD). De dierentuinen hebben zwaar te lijden gehad van de eerste lockdown eerder dit jaar en krijgen een extra klap door de huidige lockdown. "De kerstvakantie gaat eraf, dat is normaal een kans om geld te verdienen. De dierentuinen draaien nu op hun reserves, maar het wordt langzamerhand wel een penibele situatie."

De meeste kosten zitten in personeel (verzorgers). Daarvoor doen de dierentuinen een beroep op de NOW-regeling. "Een aantal dierentuinen (Artis, Blijdorp) heeft al mensen moeten laten gaan. Maar dat kan maar tot een bepaald punt, de dieren moeten toch worden verzorgd." Een definitieve sluiting is eigenlijk geen optie, aldus de woordvoerster van de NVD: "Je kan met die dieren niet zomaar ergens naartoe, niemand zit te wachten op dieren uit andere dierentuinen. Het uiterste scenario is het euthanaseren van dieren, maar dat proberen we uit alle macht te voorkomen."

De dierenparken hebben de hoop gevestigd op een steunpakket van 39 miljoen euro van het ministerie van Landbouw, dat begin 2021 beschikbaar komt. "Dierentuinen hebben zich daarvoor kunnen aanmelden, hun aanvragen worden beoordeeld door het ministerie. Hopelijk komt er nog wat meer geld beschikbaar."

Er zijn ongeveer zestig dierentuinen met een vergunning in Nederland, van groot tot klein, deels particulier. De dertien grootste zijn verenigd in de NVD, dertien kleinere zijn aangesloten bij Dier en Park.

Meer uit Binnenland

Acties bij debat in Utrecht zonder grote ongeregeldheden verlopen

UTRECHT (ANP) - De demonstraties rond de komst van FVD'er Thierry Baudet bij een debat in Utrecht woensdagavond zijn zonder grote ongeregeldheden verlopen. Het debat werd om veiligheidsredenen verplaatst van de binnenstad naar de campus Utrecht Science Park. Dat gebeurde toen duidelijk werd dat Baudet erbij zou zijn.

6 uur geleden
Man bezweken aan verwondingen schietpartij, twee verdachten vast

DEN HAAG (ANP) - Een 45-jarige man is woensdagochtend in het ziekenhuis bezweken aan verwondingen die hij dinsdagavond opliep door een schietpartij in Den Haag. Twee mannen uit die stad zijn aangehouden, meldt de politie woensdagavond.

7 uur geleden
Stemmen voor Tweede Kamerverkiezingen kan op 47 stations

UTRECHT (ANP) - Stemmen voor de Tweede Kamerverkiezingen volgende week woensdag kan op 47 treinstations, meldt NS. Dat zijn er vier meer dan bij de landelijke verkiezingen in november 2023.

11 uur geleden
Man opgepakt voor bedreigen politici, onder anderen Wilders

DEN HAAG (ANP) - De politie in Den Haag heeft woensdag een 25-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden voor het bedreigen van politici. Volgens het Openbaar Ministerie zegt de man in een veelgedeelde video op sociale media dat hij met een bijl naar de Tweede Kamer zou gaan en dat er "koppen gaan rollen".

12 uur geleden
Meer dan 160.000 kippen geruimd om vogelgriep in Dodewaard

DODEWAARD (ANP) - Ongeveer 161.000 kippen op een bedrijf in het Gelderse Dodewaard worden afgemaakt omdat er vogelgriep is vastgesteld. Dit meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur (LVVN).

12 uur geleden
Wolven en prooidieren op de Hoge Veluwe uitgerust met zender

OTTERLO (ANP) - In het Nationale Park De Hoge Veluwe is eind vorige week een wolf gezenderd voor onderzoek van het park met de universiteit van Wageningen (WUR). Het is voor zover bekend voor het eerst dat dat in Nederland is gebeurd.

13 uur geleden
Rijkswaterstaat: let extra goed op tijdens code oranje

DEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat adviseert mensen om vanaf donderdagavond extra goed op te letten op de weg vanwege storm Benjamin. Het KNMI heeft code oranje afgegeven voor het westen van het land vanwege zware windstoten.

13 uur geleden