Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Situatie dierentuinen penibel'

'Situatie dierentuinen penibel'

AMERSFOORT (ANP) - Een aantal dierentuinen gaat de coronacrisis mogelijk niet overleven. Dat zegt een woordvoerster van de Nederlandse Vereniging van Dierentuinen (NVD). De dierentuinen hebben zwaar te lijden gehad van de eerste lockdown eerder dit jaar en krijgen een extra klap door de huidige lockdown. "De kerstvakantie gaat eraf, dat is normaal een kans om geld te verdienen. De dierentuinen draaien nu op hun reserves, maar het wordt langzamerhand wel een penibele situatie."

De meeste kosten zitten in personeel (verzorgers). Daarvoor doen de dierentuinen een beroep op de NOW-regeling. "Een aantal dierentuinen (Artis, Blijdorp) heeft al mensen moeten laten gaan. Maar dat kan maar tot een bepaald punt, de dieren moeten toch worden verzorgd." Een definitieve sluiting is eigenlijk geen optie, aldus de woordvoerster van de NVD: "Je kan met die dieren niet zomaar ergens naartoe, niemand zit te wachten op dieren uit andere dierentuinen. Het uiterste scenario is het euthanaseren van dieren, maar dat proberen we uit alle macht te voorkomen."

De dierenparken hebben de hoop gevestigd op een steunpakket van 39 miljoen euro van het ministerie van Landbouw, dat begin 2021 beschikbaar komt. "Dierentuinen hebben zich daarvoor kunnen aanmelden, hun aanvragen worden beoordeeld door het ministerie. Hopelijk komt er nog wat meer geld beschikbaar."

Er zijn ongeveer zestig dierentuinen met een vergunning in Nederland, van groot tot klein, deels particulier. De dertien grootste zijn verenigd in de NVD, dertien kleinere zijn aangesloten bij Dier en Park.

Meer uit Binnenland

Man bedreigt school speciaal onderwijs Kampen

KAMPEN (ANP) - Een man heeft in een onlinevideo bedreigingen geuit naar de Prisma-school in Kampen, bevestigt de politie vrijdag na berichtgeving van De Gelderlander en RTV Oost. De politie is "zichtbaar en onzichtbaar" aanwezig bij de school, maar ziet op dit moment nog geen reden om de school te ontruimen. Ook bedreigt de man een aantal andere mensen in de video. Het is onbekend of zij gelieerd zijn aan de school.

8 minuten geleden
Weer een dwangsom voor Tata Steel om te hoge uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Opnieuw dreigt een boete voor Tata Steel omdat het staalbedrijf te veel schadelijke stoffen uitstoot. De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) heeft Tata Steel een zogeheten last onder dwangsom opgelegd. Het bedrijf krijgt tot 1 april volgend jaar de tijd om de uitstoot van stikstofoxiden terug te brengen tot onder de norm. Lukt dat niet, dan volgen boetes die kunnen oplopen tot 1 miljoen euro.

9 minuten geleden
Voor het eerst in een maand geen asielzoekers in nachtnoodopvang

TER APEL (ANP) - Voor het eerst sinds 20 mei heeft geen enkele asielzoeker de nacht doorgebracht in de nachtnoodopvang. Dat meldt het Rode Kruis vanuit Westerbork, waar de opvang tot en met komende maandag is gehuisvest.

54 minuten geleden
Voortvluchtige verdachte kindermisbruik gepakt in Berkel-Enschot

BERKEL-ENSCHOT (ANP) - De politie heeft woensdag een voortvluchtige man aangehouden die een straf van dertien jaar moet uitzitten voor het misbruiken en mishandelen van de kinderen van zijn ex-partner. Dat meldt de politie vrijdag. De 42-jarige Congolese Nederlander moest in het Verenigd Koninkrijk zijn straf uitzitten, maar werd in het Brabantse Berkel-Enschot aangehouden.

1 uur geleden
Aantal zelfdodingen op laagste niveau in ruim tien jaar

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar maakten 1758 mensen in Nederland een einde aan hun leven. Dit is het laagste aantal in ruim tien jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld pleegden bijna vijf mensen per dag zelfmoord.

4 uur geleden
KNMI waarschuwt voor onweer en windstoten

DE BILT (ANP) - Naast de eerder afgegeven code geel in verband met de hitte, waarschuwt het KNMI ook voor mogelijke onweersbuien vrijdag later op de middag. Die kunnen gepaard gaan met windstoten en hagel.

5 uur geleden
Katwijkse raad zet deur open voor miljardenfabriek Eli Lilly

KATWIJK (ANP) - De komst van een grote fabriek van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly naar Katwijk is weer een stap dichterbij gekomen. De gemeenteraad heeft een voorlopig positief advies gegeven over de bouwplannen. In het najaar, nadat alle onderzoeken die Eli Lilly voor de vergunningaanvraag heeft gedaan zijn voorzien van een 'second opinion', valt een definitief besluit.

10 uur geleden