Situatie De Schie onder controle, gedetineerden terug in cel
DEN HAAG (ANP) - Alle gedetineerden in gevangenis De Schie in Rotterdam zijn terug in hun cel. De situatie is onder controle, bevestigt een woordvoerder van de nieuwe minister voor Rechtsbescherming, Franc Weerwind.
Enkele tientallen gedetineerden weigerden maandag na de lunch terug te gaan naar hun cel. Zij wilden met hun actie aandacht vragen voor de in hun ogen te strenge coronamaatregelen. Door die strengere regels kunnen zij bijvoorbeeld minder bezoek ontvangen.
De gedetineerden keerden terug naar hun cel nadat ze een gesprek hadden gevoerd met de directie. Wat er precies besproken is, is niet bekendgemaakt.
Kort na de actie werd de politie gealarmeerd, die aanvankelijk sprak van een opstand. De omgeving van de gevangenis was uit voorzorg enige tijd afgesloten voor verkeer, maar inmiddels zijn de wegen weer vrijgegeven. Het ministerie van Justitie en Veiligheid sprak van een "ordeverstoring".
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
49 minuten geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
2 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
9 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
13 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
14 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
22 uur geleden