Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Situatie De Schie onder controle, gedetineerden terug in cel

Situatie De Schie onder controle, gedetineerden terug in cel

DEN HAAG (ANP) - Alle gedetineerden in gevangenis De Schie in Rotterdam zijn terug in hun cel. De situatie is onder controle, bevestigt een woordvoerder van de nieuwe minister voor Rechtsbescherming, Franc Weerwind.

Enkele tientallen gedetineerden weigerden maandag na de lunch terug te gaan naar hun cel. Zij wilden met hun actie aandacht vragen voor de in hun ogen te strenge coronamaatregelen. Door die strengere regels kunnen zij bijvoorbeeld minder bezoek ontvangen.

De gedetineerden keerden terug naar hun cel nadat ze een gesprek hadden gevoerd met de directie. Wat er precies besproken is, is niet bekendgemaakt.

Kort na de actie werd de politie gealarmeerd, die aanvankelijk sprak van een opstand. De omgeving van de gevangenis was uit voorzorg enige tijd afgesloten voor verkeer, maar inmiddels zijn de wegen weer vrijgegeven. Het ministerie van Justitie en Veiligheid sprak van een "ordeverstoring".

Meer uit Binnenland

Aantal aanslagen met explosieven tot nu toe hoger dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - In de eerste zes maanden van 2025 waren er 678 aanslagen met explosieven en pogingen daartoe, tegenover 610 in het eerste halfjaar van vorig jaar. Dat is een stijging van 5 procent, blijkt uit cijfers die het ANP heeft opgevraagd bij de politie.

37 minuten geleden
Geen weerwaarschuwingen meer in Nederland, overal code groen

DE BILT (ANP) - Na veel weerwaarschuwingen de afgelopen dagen van het KNMI kleurt Nederland woensdagavond weer volledig groen. Dat betekent dat er een einde is gekomen aan de extreme hitte en de fikse onweersbuien met windstoten.

10 uur geleden
Financiële steun voor gedupeerde ondernemers Valkenburgse Meer

DEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft 100.000 euro beschikbaar gesteld voor ondernemers langs het Valkenburgse Meer, als tegemoetkoming voor gemiste inkomsten. De recreatieplas bij Leiden was bijna drie maanden afgesloten, nadat een stuk van de oever was ingestort. De gemeente Katwijk trok de noodverordening vorige week in. Het grootste deel van het gebied is nu weer toegankelijk voor recreanten, zoals surfers en wandelaars.

11 uur geleden
Orgel Joke vervangt Goldband op Zwarte Cross

LICHTENVOORDE (ANP) - Orgel Joke is de nieuwe zaterdagheadliner op het festival Zwarte Cross in Lichtenvoorde. Ze vervangt op 19 juli Goldband, die zich vorige maand terugtrok om de omstreden nieuwe Amerikaanse eigenaar KKR. Ook Mental Theo, Bökkers, Jeffrey Parmentier, Sven Versteeg en Frans Bauer zullen het hoofdpodium betreden.

12 uur geleden
Ook code oranje in Groningen en Drenthe om zware onweersbuien

DE BILT (ANP) - Het gebied waar code oranje is afgegeven wegens verwachte zware onweersbuien is uitgebreid met de provincies Groningen en Drenthe, meldt het KNMI. Eerder gold die weerwaarschuwing al in de provincies Limburg, Gelderland en Overijssel.

13 uur geleden
Her en der problemen op het spoor, hitte van invloed

UTRECHT (ANP) - Het spoor heeft woensdag verspreid over het land te kampen met verstoringen. Er is onder meer een wisselstoring tussen Amsterdam en Schiphol, tussen Breda en Roosendaal is er een seinstoring en op diverse trajecten staan defecte treinen.

14 uur geleden
38-jarige man aangehouden voor bedreigen Douwe Bob

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 38-jarige man uit Amsterdam aangehouden die wordt verdacht van het bedreigen van Douwe Bob.

16 uur geleden