Sittard-Geleen 'blijft zich inzetten' voor veiligheid Chemelot
GELEEN (ANP) - De gemeente Sittard-Geleen, een van de gemeenten rond Chemelot, "blijft zich continu inzetten voor de verbetering van de veiligheid en het veiligheidsgevoel van mensen" op en rond het industrieterrein. De gemeente benadrukt in een eerste reactie op de gerechtelijke uitspraken naar aanleiding van ongelukken bij Chemelot dat samen met de provincie en andere gemeenten al afspraken zijn gemaakt over betere veiligheid.
De gemeente verwijst naar het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid uit 2018, waarin de raad concludeerde dat de veiligheid op Chemelot niet in orde was. De aanbevelingen uit dat rapport zijn volgens Sittard-Geleen allemaal overgenomen. Samen met de provincie, de gemeenten Stein en Beek en Chemelot zelf zijn afspraken gemaakt over het "versterken van de veiligheid" op en rond het terrein. "Partijen hebben vastgelegd dat de afspraken verder gaan dan wat qua wet- en regelgeving nodig is."
Op de website van de provincie valt te lezen dat in deze zogenoemde 'veiligheidsvisie' afspraken staan over bijvoorbeeld een Technische Veiligheidscommissie met experts, die zich onder meer buigen over een 'planologisch kader'. Doel daarvan is om duidelijker voorschriften op te stellen voor risico's als brand of explosies. De provincie is overigens verantwoordelijk voor het toezicht en de handhaving rond veiligheid op het Chemelot-terrein. De gemeente heeft naar eigen zeggen alleen "een ondersteunende en kritische" rol. De provincie zelf heeft nog niet gereageerd op de uitspraken van de rechter.
Op het industrieterrein liepen in 2016 medewerkers ernstige verwondingen op, een van hen overleed korte tijd later. Het bedrijf Sabic kreeg naar aanleiding hiervan dinsdag een boete van 10 miljoen euro opgelegd. Het bedrijf gaat hiertegen in beroep. Ook andere bedrijven op het terrein kregen boetes omdat ze niet genoeg deden voor de veiligheid. Exploitant Chemelot Site Permit (CSP) werd vrijgesproken.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er moet een nieuwe organisatie komen die toezicht houdt op onderzoeken naar (seksueel) grensoverschrijdend gedrag. Daarvoor pleit Mariƫtte Hamer, regeringscommissaris seksueel grensoverschrijdend gedrag en seksueel geweld. Nu is het toezicht in handen van de politie en screeningsautoriteit Justis, maar zij hebben niet genoeg capaciteit en expertise, stelt Hamer.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bits of Freedom wil dat de overheid meer doet tegen apps waarmee vrouwen hun menstruatiecyclus bijhouden. Die apps schenden namelijk de rechten van gebruikers, zegt de privacyorganisatie. Die dient daarom bij de Autoriteit Persoonsgegevens een klacht in tegen een van zulke apps, Flo. Die wordt door meer dan 200.000 vrouwen in Nederland gebruikt.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De huidige landelijke bouwregels moeten "ingrijpend gemoderniseerd" worden om in de toekomst te kunnen bouwen, stellen gemeenten, provincies en Brandweer Nederland. Uit onderzoek van TNO blijkt dat de huidige regelgeving rond de bouw niet rijmt met "de maatschappelijke en technologische ontwikkelingen van deze tijd". Gezamenlijk roepen de organisaties het Rijk op de regelgeving te herzien.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Pieterpad heeft vanaf donderdag een rolstoelvriendelijke variant. Het bekende wandelpad van ruim 500 kilometer is daarmee ook toegankelijk voor mensen met scootmobiels, rollators en kinderwagens. De rolstoelroute biedt ook toegang tot bospaadjes, heidevelden en heuvelachtig terrein voor rolstoelgebruikers met dikke profielbanden en elektrische ondersteuning.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Een groeiend aantal mensen zoekt hulp voor verslavingen aan online gokken en designerdrugs. Dat komt naar voren uit de jongste cijfers van het Landelijk Alcohol en Drugs Informatiesysteem (LADIS), dat trends in de verslavingszorg monitort.
2 uur geledenHELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
8 uur geleden