Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sittard-Geleen 'blijft zich inzetten' voor veiligheid Chemelot

Sittard-Geleen 'blijft zich inzetten' voor veiligheid Chemelot

GELEEN (ANP) - De gemeente Sittard-Geleen, een van de gemeenten rond Chemelot, "blijft zich continu inzetten voor de verbetering van de veiligheid en het veiligheidsgevoel van mensen" op en rond het industrieterrein. De gemeente benadrukt in een eerste reactie op de gerechtelijke uitspraken naar aanleiding van ongelukken bij Chemelot dat samen met de provincie en andere gemeenten al afspraken zijn gemaakt over betere veiligheid.

De gemeente verwijst naar het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid uit 2018, waarin de raad concludeerde dat de veiligheid op Chemelot niet in orde was. De aanbevelingen uit dat rapport zijn volgens Sittard-Geleen allemaal overgenomen. Samen met de provincie, de gemeenten Stein en Beek en Chemelot zelf zijn afspraken gemaakt over het "versterken van de veiligheid" op en rond het terrein. "Partijen hebben vastgelegd dat de afspraken verder gaan dan wat qua wet- en regelgeving nodig is."

Op de website van de provincie valt te lezen dat in deze zogenoemde 'veiligheidsvisie' afspraken staan over bijvoorbeeld een Technische Veiligheidscommissie met experts, die zich onder meer buigen over een 'planologisch kader'. Doel daarvan is om duidelijker voorschriften op te stellen voor risico's als brand of explosies. De provincie is overigens verantwoordelijk voor het toezicht en de handhaving rond veiligheid op het Chemelot-terrein. De gemeente heeft naar eigen zeggen alleen "een ondersteunende en kritische" rol. De provincie zelf heeft nog niet gereageerd op de uitspraken van de rechter.

Op het industrieterrein liepen in 2016 medewerkers ernstige verwondingen op, een van hen overleed korte tijd later. Het bedrijf Sabic kreeg naar aanleiding hiervan dinsdag een boete van 10 miljoen euro opgelegd. Het bedrijf gaat hiertegen in beroep. Ook andere bedrijven op het terrein kregen boetes omdat ze niet genoeg deden voor de veiligheid. Exploitant Chemelot Site Permit (CSP) werd vrijgesproken.

Meer uit Binnenland

Keijzer: pendelbus tussen Emmen en Ter Apel niet meer gratis

DEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.

19 minuten geleden
Teller 3FM Serious Request na een dag op ruim 4,3 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.

2 uur geleden
COA moet nareizigers naar hotel in bestemmingsgemeente brengen

DEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.

2 uur geleden
Nog geen boete in 2026 als bedrijven regels zzp'ers niet volgen

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.

3 uur geleden
Qbuzz spreekt Keijzer tegen: pendelbus Ter Apel is niet van ons

AMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.

4 uur geleden
Kersttoespraak koning vanuit vestibule van Paleis Huis ten Bosch

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.

4 uur geleden
Kabinet past wettekst verbod verheerlijking terrorisme aan

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft de wettekst over het strafbaar stellen van het verheerlijken van terrorisme aangepast na 15.000 reacties die binnenkwamen op het voorstel. Zo is het woord "verheerlijken" aangepast en staat er in de tekst nu dat het om "verregaand loven of prijzen" van een terroristische daad gaat.

5 uur geleden