Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sittard-Geleen 'blijft zich inzetten' voor veiligheid Chemelot

Sittard-Geleen 'blijft zich inzetten' voor veiligheid Chemelot

GELEEN (ANP) - De gemeente Sittard-Geleen, een van de gemeenten rond Chemelot, "blijft zich continu inzetten voor de verbetering van de veiligheid en het veiligheidsgevoel van mensen" op en rond het industrieterrein. De gemeente benadrukt in een eerste reactie op de gerechtelijke uitspraken naar aanleiding van ongelukken bij Chemelot dat samen met de provincie en andere gemeenten al afspraken zijn gemaakt over betere veiligheid.

De gemeente verwijst naar het rapport van de Onderzoeksraad voor Veiligheid uit 2018, waarin de raad concludeerde dat de veiligheid op Chemelot niet in orde was. De aanbevelingen uit dat rapport zijn volgens Sittard-Geleen allemaal overgenomen. Samen met de provincie, de gemeenten Stein en Beek en Chemelot zelf zijn afspraken gemaakt over het "versterken van de veiligheid" op en rond het terrein. "Partijen hebben vastgelegd dat de afspraken verder gaan dan wat qua wet- en regelgeving nodig is."

Op de website van de provincie valt te lezen dat in deze zogenoemde 'veiligheidsvisie' afspraken staan over bijvoorbeeld een Technische Veiligheidscommissie met experts, die zich onder meer buigen over een 'planologisch kader'. Doel daarvan is om duidelijker voorschriften op te stellen voor risico's als brand of explosies. De provincie is overigens verantwoordelijk voor het toezicht en de handhaving rond veiligheid op het Chemelot-terrein. De gemeente heeft naar eigen zeggen alleen "een ondersteunende en kritische" rol. De provincie zelf heeft nog niet gereageerd op de uitspraken van de rechter.

Op het industrieterrein liepen in 2016 medewerkers ernstige verwondingen op, een van hen overleed korte tijd later. Het bedrijf Sabic kreeg naar aanleiding hiervan dinsdag een boete van 10 miljoen euro opgelegd. Het bedrijf gaat hiertegen in beroep. Ook andere bedrijven op het terrein kregen boetes omdat ze niet genoeg deden voor de veiligheid. Exploitant Chemelot Site Permit (CSP) werd vrijgesproken.

Meer uit Binnenland

Positieve test Canadese passagier Hondius bevestigd

VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.

6 uur geleden
Joodse koepel ontstemd over bestuurders bij Nakba-herdenkingen

AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".

8 uur geleden
WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

13 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

13 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

14 uur geleden
Systemen Universiteit Utrecht draaien weer na brand in datacenter

UTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.

15 uur geleden
Markuszower sprak over omstreden term 'omvolking' in Loosdrecht

DEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."

15 uur geleden