Sinterklaasintochten in Zuid-Limburg niet toegestaan
MAASTRICHT (ANP) - De sinterklaasintochten in Zuid-Limburg gaan dit jaar niet door vanwege het coronavirus. De risico's van een traditionele intocht zijn nu te groot, zo laat de Veiligheidsregio Zuid-Limburg weten. Sinterklaasfeesten in een andere vorm zijn wel mogelijk, mits de juiste maatregelen worden getroffen.
Bij de intochten zijn altijd veel bezoekers, mensen zingen, juichen en schudden handen en dat strookt niet met de richtlijnen om 1,5 meter afstand te houden en geen handen te schudden, de maatregelen die zijn getroffen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. De burgemeesters van gemeenten als Maastricht, Sittard-Geleen, Kerkrade en Heerlen vinden het vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen onverantwoord om de sinterklaasintocht als vanouds te organiseren. "Zolang het coronavirus in ons land is, zijn de risico’s voor de publieke gezondheid te groot als ze wel plaats zouden vinden", meldt de veiligheidsregio.
Organisatoren van de intochten worden opgeroepen creatief te zijn en te denken aan "virtuele, kleinschalige of doorstroomfeesten". "Het sinterklaasfeest is immers een volks- en kinderfeest en daar mag zeker aandacht voor zijn."
Afgelopen week werden ook de sinterklaasintochten in Noord- en Midden-Limburg al verboden vanwege de coronarisico's.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.
4 minuten geledenWINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.
5 minuten geleden'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.
7 uur geledenKOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.
10 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.
12 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."
13 uur geleden