Sinterklaasintochten in Zuid-Limburg niet toegestaan
MAASTRICHT (ANP) - De sinterklaasintochten in Zuid-Limburg gaan dit jaar niet door vanwege het coronavirus. De risico's van een traditionele intocht zijn nu te groot, zo laat de Veiligheidsregio Zuid-Limburg weten. Sinterklaasfeesten in een andere vorm zijn wel mogelijk, mits de juiste maatregelen worden getroffen.
Bij de intochten zijn altijd veel bezoekers, mensen zingen, juichen en schudden handen en dat strookt niet met de richtlijnen om 1,5 meter afstand te houden en geen handen te schudden, de maatregelen die zijn getroffen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. De burgemeesters van gemeenten als Maastricht, Sittard-Geleen, Kerkrade en Heerlen vinden het vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen onverantwoord om de sinterklaasintocht als vanouds te organiseren. "Zolang het coronavirus in ons land is, zijn de risico’s voor de publieke gezondheid te groot als ze wel plaats zouden vinden", meldt de veiligheidsregio.
Organisatoren van de intochten worden opgeroepen creatief te zijn en te denken aan "virtuele, kleinschalige of doorstroomfeesten". "Het sinterklaasfeest is immers een volks- en kinderfeest en daar mag zeker aandacht voor zijn."
Afgelopen week werden ook de sinterklaasintochten in Noord- en Midden-Limburg al verboden vanwege de coronarisico's.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Zo'n honderd mensen lopen donderdagavond een mars van Utrecht Centraal naar het Domplein voor de slachtoffers van de Israëlische aanvallen op Libanon. Op het Domplein wordt een wake gehouden.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hackers hebben bij de aanval op ChipSoft, een belangrijk softwarebedrijf voor de zorg, patiëntgegevens gestolen, waaronder medische gegevens. Dat laat het bedrijf donderdag weten.
5 uur geledenASSEN (ANP) - De advocaten van de 37-jarige Douglas Chesley W. hebben de rechtbank in Assen donderdag gevraagd akkoord te gaan met procesafspraken. W. is een van de verdachten in de zaak over de roof van Roemeense kunstschatten uit het Drents Museum. Hij heeft de afspraken met het Openbaar Ministerie gemaakt.
10 uur geledenBOEKAREST (ANP) - De Roemeense kunstschatten die begin 2025 werden gestolen uit het Drents Museum in Assen zullen snel weer te zien zijn in Roemenië. Het Roemeense ministerie van Cultuur heeft aangekondigd dat de gouden helm van Cotofenesti en de twee Dacische armbanden dinsdag worden gepresenteerd in het Nationaal Historisch Museum in Boekarest.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rotterdam Airport en Eindhoven Airport hebben toch natuurvergunningen nodig, heeft de rechter bepaald. Het kabinet vond enkele jaren geleden dat dat niet nodig was, maar natuurorganisaties en omwonenden hebben dat aangevochten.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat roept weggebruikers bij drukte door de werkzaamheden aan de snelweg A2 komend weekend op niet af te wijken van de omleidingsroute. "Rijd niet binnendoor of op de navigatie", zegt een woordvoerster. Meerdere omliggende gemeenten hadden de afgelopen weekenden veel last van sluipverkeer, omdat de A2 richting Utrecht dicht was tussen de knooppunten Everdingen en Oudenrijn.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen websites die zogenoemde designerdrugs aanboden, zijn offline gehaald op last van de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). "Het gebruik ervan kan levensgevaarlijk zijn", melden de overheidsdiensten.
12 uur geleden