Sinterklaasintochten in Zuid-Limburg niet toegestaan
MAASTRICHT (ANP) - De sinterklaasintochten in Zuid-Limburg gaan dit jaar niet door vanwege het coronavirus. De risico's van een traditionele intocht zijn nu te groot, zo laat de Veiligheidsregio Zuid-Limburg weten. Sinterklaasfeesten in een andere vorm zijn wel mogelijk, mits de juiste maatregelen worden getroffen.
Bij de intochten zijn altijd veel bezoekers, mensen zingen, juichen en schudden handen en dat strookt niet met de richtlijnen om 1,5 meter afstand te houden en geen handen te schudden, de maatregelen die zijn getroffen om de verspreiding van het coronavirus in te dammen. De burgemeesters van gemeenten als Maastricht, Sittard-Geleen, Kerkrade en Heerlen vinden het vanwege het oplopende aantal coronabesmettingen onverantwoord om de sinterklaasintocht als vanouds te organiseren. "Zolang het coronavirus in ons land is, zijn de risico’s voor de publieke gezondheid te groot als ze wel plaats zouden vinden", meldt de veiligheidsregio.
Organisatoren van de intochten worden opgeroepen creatief te zijn en te denken aan "virtuele, kleinschalige of doorstroomfeesten". "Het sinterklaasfeest is immers een volks- en kinderfeest en daar mag zeker aandacht voor zijn."
Afgelopen week werden ook de sinterklaasintochten in Noord- en Midden-Limburg al verboden vanwege de coronarisico's.
Meer uit Binnenland
STRAATSBURG (ANP) - Bas Eickhout (GroenLinks-PvdA) stopt na zeventien jaar als Europarlementariër. Hij doet dat deels om relaties in het verleden die "niet passen bij mijn rol", schrijft hij in een verklaring op BlueSky. De 49-jarige Eickhout maakte vorige week bekend een relatie te hebben met de 25-jarige Oostenrijkse Europarlementariër Lena Schilling. Zij is in het parlement aangesloten bij de Groenen, waar Eickhout vicevoorzitter van is.
26 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) heeft de Israëlische ambassadeur ontboden, vanwege de behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. Op beelden is te zien dat activisten van de vloot, die op weg was naar Gaza, ruw behandeld werden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers in het openbaar vervoer gaan op woensdag 24 juni in de ochtend staken uit onvrede over het kabinetsbeleid rond sociale zekerheid, heeft FNV aangekondigd. Werknemers in het trein-, bus-, tram- en metrovervoer beginnen die dag pas om 08.00 uur met werken. Door de werkonderbreking staat het ov in de vroege ochtend volgens de vakbond stil.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De man die wordt verdacht van het veroorzaken van een explosie bij het partijkantoor van D66 in Den Haag blijft negentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de Haagse rechtbank woensdag bepaald.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nog voordat de verbouwing van het Binnenhof klaar is, is het complex te klein voor alle organisaties die erin moeten. Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) zei in een debat met de Tweede Kamer: "De Tweede Kamer is gegroeid, de Eerste Kamer is gegroeid, de Raad van State is gegroeid, alles is gegroeid. Dus het gaat niet passen, tenzij we in afgeslankte vorm teruggaan."
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Commissaris van de Koning in Groningen René Paas vindt dat het kabinet "een crisissituatie zou moeten uitroepen" om de opvang van asielzoekers met spoed te kunnen regelen in de gemeenten. Volgens hem vragen de provincies dit "tot nu toe vergeefs". Paas zei woensdag tijdens een vragenuurtje in de Provinciale Staten "dat de situatie nu alle trekken vertoont van een crisis. Daar is de aarzeling bij de Staat te groot".
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De oplevering van het eerste ASW-fregat loopt jaren vertraging op. "Het oorspronkelijke scheepsontwerp bleek niet stabiel te zijn", aldus Defensie. De nieuwe Anti Submarine Warfare (ASW) fregatten worden gebouwd door Damen en zijn gespecialiseerd in het bestrijden van onderzeeboten.
5 uur geleden