Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinterklaas is weer in het land, legt aan bij Dieuwertje Blokkade

Sinterklaas is weer in het land, legt aan bij Dieuwertje Blokkade

HILVERSUM (ANP) - Sinterklaas is weer in Nederland. Sint en zijn gevolg legden even na 12.00 uur aan bij de (fictieve) Dieuwertje Blokkade in een niet nader genoemde plaats. Zijn intocht was zaterdagmiddag live te volgen in het Sinterklaasjournaal op NPO3.

De landelijke intocht was dit jaar anders dan anders. Vanwege de coronamaatregelen mocht er geen publiek bij zijn en was de aankomstplaats vooraf niet bekend gemaakt. Na aankomst ging Sinterklaas direct door naar het Grotepietenhuis, dat gevestigd is in paleis Soestdijk in Baarn. Daar verblijft hij tijdens zijn bezoek aan Nederland. Hij ontving er meerdere burgemeesters die met kinderen tekeningen kwamen brengen en mensen uit provincies met lokale lekkernijen. De hele opzet leek erg op de defilés die vroeger door toenmalig koningin Juliana op haar verjaardag bij het paleis werden gehouden. Ook de burgemeester van Baarn kwam, in een brandweerauto uit Baarn, zakken met kindertekeningen brengen.

Over de plek waar de sint en zijn pieten aan zouden komen, werd afgelopen week volop gespeculeerd. In het Sinterklaasjournaal, dat maandag begon, koerste Pakjesboot 12 eerst af op het fictieve plaatsje Zwalk, waar Matthijs van Nieuwkerk als burgemeester de scepter zwaaide. Later lieten bijna alle burgemeesters in het land weten dat Sinterklaas welkom was in hun gemeente. Op meerdere plekken in het land werden opnames gemaakt voor het Sinterklaasjournaal. De NTR, die het programma maakt, wilde vooraf niets kwijt over de exacte locatie. Zaterdag kwam ook de burgemeester van Zwalk met een bus kinderen en hun tekeningen naar de sint. Dat die niet aanmeerde in 'zijn' dorp, zoals eerder leek te gaan gebeuren, vond hij prima. "Als Sinterklaas niet naar Zwalk komt, dan komt Zwalk naar Sinterklaas", zo zei hij.

Schoen zetten

Sint noemde het "magistraal" dat iedereen naar hem is gekomen nu hij dit jaar vanuit huis werkt. "Echt geweldig, al die kinderen en die tekeningen." Hij had een leuke boodschap voor alle kinderen in Nederland: "Vanavond mogen jullie allemaal je schoen zetten!" Hij zal die niet zelf vullen, maar de pieten, want, zo zei hij. "Ik werk vanuit huis."

Presentator Jeroen Kramer, die Sinterklaas net als elk jaar ook nu ontving, wachtte Sinterklaas op de Dieuwertje Blokkade op. Hij legde uit dat het Sinterklaasjournaal "gisteravond op het nippertje" was geïnformeerd door Sinterklaas omdat die "niet in Nederland wilde aankomen zonder dat het Sinterklaasjournaal er bij zou kunnen zijn". De Dieuwertje Blokkade is gemaakt omdat Dieuwertje Blok dit jaar voor de 20e keer het Sinterklaasjournaal presenteert, zo legde Kramer uit.

In veel andere plaatsen in het land worden alternatieven georganiseerd voor de lokale intocht, van speciale sinterklaasfilms tot livestreams waarin kinderen de goedheiligman en de pieten kunnen volgen.

Meer uit Binnenland

Vogelgriep in Ysselsteyn, ook gevolgen voor veel andere bedrijven

YSSELSTEYN (ANP) - Op een kalkoenenbedrijf in het Limburgse Ysselsteyn is vogelgriep vastgesteld. Alle circa 23.000 kalkoenen worden gedood om verdere verspreiding van het besmettelijke virus te voorkomen.

38 minuten geleden
ProRail: vandalisme op stations kost miljoenen

UTRECHT (ANP) - Jaarlijks kost het ruim 3 miljoen euro om bekladdingen en vernielingen op Nederlandse stations te herstellen. Dat becijfert spoorbeheerder ProRail. Er komen per jaar gemiddeld 4300 meldingen van vandalisme binnen. Het gaat dan om kapotte liften, ingegooide ruiten, bekladde muren, gesloopte wachtruimtes, kapotte prullenbakken en vernielde fietsenstallingen.

42 minuten geleden
Westrik wint jubileumseizoen Wie is de Mol?, Rutjes was de mol

AMSTERDAM (ANP) - Merel Westrik is de winnaar van het jubileumseizoen van Wie is de Mol?. Zij wist Nathan Rutjes te onthullen als de mol, de saboteur in het spel. De ontknoping vond zaterdagavond live plaats vanuit De Hallen in Amsterdam.

12 uur geleden
Serious Request breekt ook op dag 2 record: bijna 6 miljoen euro

DEN BOSCH (ANP) - De teller van de actie Serious Request van 3FM staat na twee dagen op 5.931.644 euro. Dat is zaterdag gemeld door de NPO. Nog nooit eerder was er na twee dagen al zoveel geld ingezameld bij de jaarlijkse actie van de zender. Het goede doel is dit jaar Spieren voor Spieren, een stichting die zich inzet voor kinderen met een spierziekte.

13 uur geleden
INT: manosfeer 'verschijnwoord', graaiflatie 'verdwijnwoord'

LEIDEN (ANP) - Manosfeer is dit jaar het 'verschijnwoord' en graaiflatie het 'verdwijnwoord', volgens het Instituut voor de Nederlandse Taal (INT). Dat instituut volgt continu hoe het Nederlands zich ontwikkelt, welke woorden winnen aan populariteit en welke stilaan verdwijnen.

21 uur geleden
VeiligheidNL: 5,6 miljoen sporters kregen vorig jaar een blessure

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar liepen Nederlanders 5,6 miljoen sportblessures op, ongeveer 300.000 meer dan in het jaar daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL, een kenniscentrum voor letselpreventie. Volgens het centrum is het 'blessurerisico' toch gedaald, omdat meer Nederlanders zijn gaan sporten.

1 dag geleden
2025 uitzonderlijk droog: derde droogste jaar van deze eeuw

HOUTEN (ANP) - 2025 was een uitzonderlijk droog jaar. Tot dusver viel er 672 millimeter regen, terwijl er gemiddeld 869 millimeter valt over een heel jaar. "De laatste keer dat een jaar zo droog verliep was in 2018 en het is pas de derde keer deze eeuw dat gemiddeld over het land minder dan 700 millimeter viel", meldt Weeronline.

1 dag geleden