Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinterklaas het land door naar kinderen in azc's

Sinterklaas het land door naar kinderen in azc's

AMSTERDAM (ANP) - Sinterklaas trekt de komende twee weken het land door om kinderen in asielzoekerscentra te verblijden met een bezoek. De ruim twintig azc's krijgen een bezoek van Stichting Wolkentheater die de voorstelling 'Waar is uw paard, Sinterklaas?' speelt. Met het bezoek wil de stichting "kinderen die zoveel ellende hebben meegemaakt een moment van pure vreugde" geven.

De stichting is in 1993 opgericht door Adrijan Siniša Rakić, zelf gevlucht uit voormalig Joegoslavië. Hij zet zich in om kinderen die traumatische ervaringen hebben meegemaakt te laten ontsnappen aan de dagelijkse zorgen. In aanloop naar 5 december doet hij dat door het sinterklaasverhaal te delen met de kinderen, waardoor ze ondertussen ook over Nederlandse tradities leren. Vanuit een sinterklaasboek vol tekeningen wordt via een voorstelling een verhaal verteld, waarbij de kinderen ook zelf verschillende rollen kunnen spelen, vertelt Rakić. Vlak voor het bezoek van de sint en zijn pieten is er een voorprogramma, het programma sluit af met het uitzwaaien van de sint onder het genot van drinken en pepernoten. Als cadeau krijgen de kinderen het sinterklaasboek met tekeningen in klein formaat.

De eerste voorstelling is maandagmiddag in Hoofddorp. De andere doordeweekse dagen zijn er voorstellingen in onder andere Zutphen, Schalkhaar, Delfzijl, Luttelgeest en Oisterwijk. De laatste voorstelling op pakjesavond speelt in Gilze.

Meer uit Binnenland

Jetten: bezuinigingen blijven in boeken, maar zijn bespreekbaar

DEN HAAG (ANP) - Bezuinigen op de sociale zekerheid is geen doel op zich, benadrukte minister-president Rob Jetten in het debat over de op Prinsjesdag gepresenteerde plannen. "Wij willen uitkomen bij een hervorming van het sociale stelsel om mensen beter te helpen." Hij weigert evenwel de voorgenomen bezuinigingen al uit de boeken te halen, een harde eis van de bonden en een deel van de oppositie om te komen praten.

40 minuten geleden
Ook laatste gewonden busongeval Zwitserland naar huis

DEN HAAG (ANP) - Ook de laatste vier gewonden van het busongeluk in Zwitserland die waren opgenomen in een ziekenhuis zijn donderdag onderweg naar Nederland, meldt Eurocross. "Daarmee zijn alle gewonde en ongedeerde betrokkenen teruggekeerd of onderweg naar Nederland", aldus de alarmcentrale.

45 minuten geleden
Verdachte Overasselt vrijdag vrij na nieuw onderzoek

ARNHEM (ANP) - Een 22-jarige Belg die wordt verdacht van betrokkenheid bij het geweldsincident in Overasselt, wordt vrijdag vrijgelaten. Het Openbaar Ministerie Oost-Nederland heeft dat donderdag bevestigd na berichtgeving van Omroep Gelderland. De man blijft voorlopig wel verdachte.

1 uur geleden
Deel raad Rotterdam wil tweede onderzoek dood Alfredo Goeloe

ROTTERDAM (ANP) - Een aantal partijen in de Rotterdamse gemeenteraad wil dat er, naast het onderzoek van de Rijksrecherche, een onafhankelijk onderzoek komt naar de omstandigheden rond de dood van Rotterdammer Alfredo Goeloe (51). Hij kwam zaterdag om het leven bij een aanhouding door agenten op de Vaarnerkamp in Rotterdam-Zuid.

4 uur geleden
Tielen 'niet blij' met dalende emancipatiecijfers

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie) wordt "niet blij" van de groeiende kloof tussen mannen en vrouwen. Nederland zakte op de wereldranglijst emancipatie van plek 43 naar plek 46. Vorig jaar kwam Nederland van de 28e plek.

5 uur geleden
Publiek kan weer naar natuurgebied bij Venray na grote brand

VENRAY (ANP) - Mensen kunnen vanaf zaterdag weer naar natuurgebied Boschhuizerbergen bij Venray in Limburg. Begin augustus brak daar een grote natuurbrand uit. Een gebied van ruim 100 hectare ging in vlammen op, waaronder bijna 4000 aaneengesloten struiken met jeneverbessen.

5 uur geleden
Vijf verdachten schietpartij Overasselt langer vast

ARNHEM (ANP) - Vier verdachten van de schietpartij in Overasselt blijven tot negentig dagen langer vastzitten. Een vijfde verdachte blijft nog dertig dagen vast. Dat heeft de rechtbank in Arnhem woensdag besloten.

5 uur geleden