Sinterklaas het land door naar kinderen in azc's
AMSTERDAM (ANP) - Sinterklaas trekt de komende twee weken het land door om kinderen in asielzoekerscentra te verblijden met een bezoek. De ruim twintig azc's krijgen een bezoek van Stichting Wolkentheater die de voorstelling 'Waar is uw paard, Sinterklaas?' speelt. Met het bezoek wil de stichting "kinderen die zoveel ellende hebben meegemaakt een moment van pure vreugde" geven.
De stichting is in 1993 opgericht door Adrijan Siniša Rakić, zelf gevlucht uit voormalig Joegoslavië. Hij zet zich in om kinderen die traumatische ervaringen hebben meegemaakt te laten ontsnappen aan de dagelijkse zorgen. In aanloop naar 5 december doet hij dat door het sinterklaasverhaal te delen met de kinderen, waardoor ze ondertussen ook over Nederlandse tradities leren. Vanuit een sinterklaasboek vol tekeningen wordt via een voorstelling een verhaal verteld, waarbij de kinderen ook zelf verschillende rollen kunnen spelen, vertelt Rakić. Vlak voor het bezoek van de sint en zijn pieten is er een voorprogramma, het programma sluit af met het uitzwaaien van de sint onder het genot van drinken en pepernoten. Als cadeau krijgen de kinderen het sinterklaasboek met tekeningen in klein formaat.
De eerste voorstelling is maandagmiddag in Hoofddorp. De andere doordeweekse dagen zijn er voorstellingen in onder andere Zutphen, Schalkhaar, Delfzijl, Luttelgeest en Oisterwijk. De laatste voorstelling op pakjesavond speelt in Gilze.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
17 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
18 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
19 uur geleden