Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint-Pietersbasiliek in Rome weer open

Sint-Pietersbasiliek in Rome weer open

ROME (ANP/AFP) - De Sint-Pietersbasiliek in Rome is maandag voor bezoekers heropend na meer dan twee maanden gesloten te zijn geweest. De maatregel was onderdeel van de lockdown in Italië om verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan.

Een handvol bezoekers stond in de rij, op voldoende afstand van elkaar en door politieagenten met mondkapjes in de gaten gehouden. Hun temperatuur werd gemeten voordat ze de kerk binnen konden, die sinds 10 maart gesloten was.

Italië was meer dan twee maanden geleden het eerste land dat volledig werd afgesloten, waardoor de economie plat ging. Het officiële dodental als gevolg van het virus bedraagt ​​nu ongeveer 32.000.

De regering begon op 4 mei met het opheffen van beperkende maatregelen en op zondag waren er al veel joggers, wandelaars en fietsers in de straten van het historische centrum van Rome te zien.

Meer uit Buitenland

Trump: luchtaanvallen uitgevoerd op IS-strijders in Nigeria

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.

1 uur geleden
Tien jaar cel geëist tegen ex-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.

1 uur geleden
Meerdere doden door stormen en overstromingen in Californië

LOS ANGELES (ANP/AFP) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.

1 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro ondergaat operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.

14 uur geleden
Doden en gewonden in Oekraïne en Rusland na aanvallen

KYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.

15 uur geleden
Syrië zegt hoge IS-leider te hebben gedood

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrische autoriteiten zeggen samen met een door de VS geleide coalitie een hoge leider van Islamitische Staat (IS) te hebben gedood. Dit gebeurde enkele uren na de arrestatie van een andere leider in de buurt van Damascus. "Deze operatie bevestigt de effectiviteit van de gezamenlijke coördinatie tussen de nationale veiligheidsdiensten en internationale partners", aldus het ministerie van Binnenlandse Zaken.

16 uur geleden
Polen onderschept Russisch vliegtuig boven Baltische Zee

Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.

17 uur geleden