Sint-Petersburg verwacht meer toerisme door budgetvluchten
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Sint-Petersburg verwacht dat vanaf 2020 meer budgetluchtvaartmaatschappijen op de Russische stad gaan vliegen, waaronder prijsvechter Ryanair. Dat zei het Russische ministerie van transport.
De stap maakt deel uit van het Russische plan om het toerisme naar Sint-Petersburg te stimuleren en zal meer concurrentie betekenen voor Russische luchtvaartmaatschappijen, zoals de nationale luchtvaartmaatschappij Aeroflot.
Het ministerie zei dat Ryanair, EasyJet, WizzAir, Volotea, Air Baltic en FlyOne belangstelling hebben getoond voor vluchten van en naar de luchthaven Pulkovo in Sint-Petersburg, de op drie na grootste van Rusland na de belangrijkste hubs van Moskou.
Rusland zal vijf jaar lang een zogenoemd 'open skies'-regime voor de bedrijven invoeren, aldus het ministerie, waardoor luchtvaartmaatschappijen vrij toegang hebben tot het Russische luchtruim.
Meer uit Buitenland
ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.
2 uur geledenGELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne na de oorlog willen blijven beschermen, willen volgende week bijeenkomen in Parijs. De zogeheten coalitie van bereidwillige landen wil de veiligheidsgaranties die ze Oekraïne willen bieden nog wat concreter maken, nu de onderhandelingen met de VS daarom vragen.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Het Taiwanese ministerie van Defensie roept landen op om gezamenlijk de Chinese militaire oefeningen rond Taiwan te veroordelen. Het ministerie zegt dinsdag 71 militaire vliegtuigen en 13 militaire schepen bij Taiwan te hebben waargenomen.
5 uur geleden