Sint-Petersburg verwacht meer toerisme door budgetvluchten
SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Sint-Petersburg verwacht dat vanaf 2020 meer budgetluchtvaartmaatschappijen op de Russische stad gaan vliegen, waaronder prijsvechter Ryanair. Dat zei het Russische ministerie van transport.
De stap maakt deel uit van het Russische plan om het toerisme naar Sint-Petersburg te stimuleren en zal meer concurrentie betekenen voor Russische luchtvaartmaatschappijen, zoals de nationale luchtvaartmaatschappij Aeroflot.
Het ministerie zei dat Ryanair, EasyJet, WizzAir, Volotea, Air Baltic en FlyOne belangstelling hebben getoond voor vluchten van en naar de luchthaven Pulkovo in Sint-Petersburg, de op drie na grootste van Rusland na de belangrijkste hubs van Moskou.
Rusland zal vijf jaar lang een zogenoemd 'open skies'-regime voor de bedrijven invoeren, aldus het ministerie, waardoor luchtvaartmaatschappijen vrij toegang hebben tot het Russische luchtruim.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn met meer dan 5 procent gedaald door de hoop op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran om uiteindelijk de oorlog te beëindigen. Ook gingen de Aziatische markten licht omhoog.
29 minuten geledenBARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
2 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
6 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
9 uur geleden