Sint Maarten laat geen reizigers uit ABC-eilanden meer toe
PHILIPSBURG (ANP) - Sint Maarten laat vanaf maandag 5 april geen bewoners meer toe uit Aruba, Curaçao en Bonaire in verband met het stijgende aantal coronabesmettingen op die eilanden. Bewoners uit Sint Maarten, Saint Martin, Sint Eustatius en Saba mogen nog wel landen op de luchthaven van Philipsburg. Zij moeten wel een negatief resultaat van een PCR-test kunnen overhandigen.
Van de drie ABC-eilanden is vooral de stijging op Curaçao zorgwekkend, het ziekenhuis zit vol. Op Aruba worden enkel nog noodzakelijke operaties uitgevoerd om zo ruimte over te houden als Curaçao coronapatiënten moet uitzenden. Op Sint Maarten zijn daarentegen al langere tijd weinig besmettingen.
Wel is er afgelopen week een besmetting van de Britse coronavariant op het Franse gedeelte van het eiland, Saint Martin, aangetroffen. De regering roept de bevolking op zich te registreren voor vaccinatie.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor.
10 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse parlementariër Ebrahim Rezaei zegt dat Iran uranium zou kunnen verrijken tot 90 procent als het land nog een keer wordt aangevallen. De woordvoerder voor de parlementaire commissie Nationale Veiligheid en Buitenlands Beleid zegt dat dit besproken zal worden in het parlement.
47 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
6 uur geleden