Sint Maarten laat geen reizigers uit ABC-eilanden meer toe
PHILIPSBURG (ANP) - Sint Maarten laat vanaf maandag 5 april geen bewoners meer toe uit Aruba, Curaçao en Bonaire in verband met het stijgende aantal coronabesmettingen op die eilanden. Bewoners uit Sint Maarten, Saint Martin, Sint Eustatius en Saba mogen nog wel landen op de luchthaven van Philipsburg. Zij moeten wel een negatief resultaat van een PCR-test kunnen overhandigen.
Van de drie ABC-eilanden is vooral de stijging op Curaçao zorgwekkend, het ziekenhuis zit vol. Op Aruba worden enkel nog noodzakelijke operaties uitgevoerd om zo ruimte over te houden als Curaçao coronapatiënten moet uitzenden. Op Sint Maarten zijn daarentegen al langere tijd weinig besmettingen.
Wel is er afgelopen week een besmetting van de Britse coronavariant op het Franse gedeelte van het eiland, Saint Martin, aangetroffen. De regering roept de bevolking op zich te registreren voor vaccinatie.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Cyprus maakt zich op voor nieuwe pogingen om lid te worden van de NAVO nu het wordt bestookt met Iraanse drones. "Als het kon, zouden we morgen al een aanvraag indienen", zegt president Nikos Christodoulides.
26 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De EU moet de productie van luchtafweer- en antiballistische raketten fors verhogen, zei Eurocommissaris Andrius Kubilius vrijdag in Polen. Door de Iraanse crisis is dat volgens hem nog urgenter geworden. De Amerikanen zijn niet in staat om voldoende van deze raketten te leveren voor zowel de Golfstaten, als het Amerikaanse leger als voor Oekraïne, zei Kubilius.
50 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland zal het niet over zijn kant laten gaan als Finland kernwapens toelaat op zijn grondgebied, waarschuwt het Kremlin. Het reageert op de aankondiging door het NAVO-land dat het af wil van zijn verbod op de stationering van kernwapens.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen een crimineel netwerk dat zich bezighield met drugssmokkel en witwassen op grote schaal in Europa, Azië en Australië zijn dinsdag vijftien personen aangehouden. Dat meldt de Europese politieorganisatie Europol vrijdag. Tijdens de operatie met de naam Candy werd dinsdag 1200 kilo drugs in beslag genomen in Duitsland en meer dan vier miljoen euro aan goederen. Ook werden twintig huiszoekingen gedaan.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft alsnog verslagen vrijgegeven van politieverhoren met een vrouw die zegt dat ze als meisje is verkracht door president Donald Trump. Eerder hield justitie die buiten de gepubliceerde 'Epstein-documenten', waarop het verwijt van een doofpotoperatie klonk.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vier mannen gearresteerd die worden verdacht van spionage voor Iran. Nog eens zes anderen zijn aangehouden op verdenking van het helpen van een crimineel.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft tijdens de slepende ruzie over de aanvoer van olie via Oekraïne gezegd dat hij belangrijke goederen die naar Oekraïne gaan, tegenhoudt. Hij zei in een gesprek met de publieke omroep dat hij de goederen tegenhoudt zolang het buurland de aanvoer van Russische olie via de Droezjba-oliepijpleiding blokkeert.
3 uur geleden