Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint Maarten kijkt uit naar betere relatie met Nederland

Sint Maarten kijkt uit naar betere relatie met Nederland

PHILIPSBURG (ANP) - De minister-president van Sint Maarten, Silveria Jacobs, laat weten dat ze uitkijkt naar een ontmoeting met de nieuwe staatssecretaris van Koninkrijksrelaties Alexandra van Huffelen. Ze hoopt met de nieuwe bewindsvrouw snel te kunnen overleggen om zo betere relaties te kunnen aanknopen dan het eiland volgens haar in de afgelopen jaren had met de vertrekkende staatssecretaris Raymond Knops.

Volgens Jacobs lagen Sint Maarten en Nederland in de afgelopen jaren "in de loopgraven" met elkaar. Verschillende keren zette Knops liquiditeitssteun voor het eiland stop vanwege hoog oplopende ruzies. In 2021 stelde Sint Maarten naar de Verenigde Naties te stappen vanwege de "neo-kolonialistische" houding van Nederland met het geven van coronasteun. Knops noemde die beschuldiging "pijnlijk".

Met Van Huffelen hoopt Jacobs op een nieuwe frisse wind in de verhoudingen die kan leiden tot meer mogelijkheden voor de bevolking van het eiland. Sint Maarten heeft net als de andere Caribische eilanden van het Koninkrijk flink te lijden gehad van de coronapandemie, het eiland is voor een belangrijk deel afhankelijk van (cruise)toerisme. Ook kampt het nog met de gevolgen van de ravage die orkaan Irma in 2017 op het eiland achterliet.

Nederland heeft sinds april 2020 verschillende coronaleningen aan het eiland gegeven en ook kreeg Sint Maarten, net als de andere eilanden, voldoende vaccinaties en personele hulp op het moment dat de zorg onder druk kwam te staan. Persoonlijk leken Knops en Jacobs in ruim drie jaar minder goed met elkaar om te kunnen gaan en waren er meerdere incidenten. Jacobs beschuldigde Knops meerdere keren van een "ongepaste houding" richting haar.

Meer uit Binnenland

Experts: mensen met hooikoorts hebben veel te verduren

WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.

2 uur geleden
Progressief Nederland meldt 1500 aanmeldingen na twee dagen

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) heeft in de eerste twee dagen na de lancering 1500 aanmeldingen ontvangen. Dat meldt een woordvoerder van de nog op te richten partij aan het ANP. Donderdag maakte partijleider Jesse Klaver de naam bekend van de partij waarin GroenLinks en PvdA in juni opgaan.

3 uur geleden
Slachtoffer steekpartij Hoorn overleden

HOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.

3 uur geleden
Drie gewonden na melding steekincident in Hoorn

HOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.

10 uur geleden
Vrouw (19) omgekomen bij ongeval op de N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.

15 uur geleden
Meerdere gewonden door ernstig ongeluk op N59 bij Nieuwerkerk

NIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.

16 uur geleden
Politie op Bali wijst verdachten aan voor moord op Nederlander

DENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Braziliƫ, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesiƫ ontvlucht.

17 uur geleden