Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint Maarten kijkt uit naar betere relatie met Nederland

Sint Maarten kijkt uit naar betere relatie met Nederland

PHILIPSBURG (ANP) - De minister-president van Sint Maarten, Silveria Jacobs, laat weten dat ze uitkijkt naar een ontmoeting met de nieuwe staatssecretaris van Koninkrijksrelaties Alexandra van Huffelen. Ze hoopt met de nieuwe bewindsvrouw snel te kunnen overleggen om zo betere relaties te kunnen aanknopen dan het eiland volgens haar in de afgelopen jaren had met de vertrekkende staatssecretaris Raymond Knops.

Volgens Jacobs lagen Sint Maarten en Nederland in de afgelopen jaren "in de loopgraven" met elkaar. Verschillende keren zette Knops liquiditeitssteun voor het eiland stop vanwege hoog oplopende ruzies. In 2021 stelde Sint Maarten naar de Verenigde Naties te stappen vanwege de "neo-kolonialistische" houding van Nederland met het geven van coronasteun. Knops noemde die beschuldiging "pijnlijk".

Met Van Huffelen hoopt Jacobs op een nieuwe frisse wind in de verhoudingen die kan leiden tot meer mogelijkheden voor de bevolking van het eiland. Sint Maarten heeft net als de andere Caribische eilanden van het Koninkrijk flink te lijden gehad van de coronapandemie, het eiland is voor een belangrijk deel afhankelijk van (cruise)toerisme. Ook kampt het nog met de gevolgen van de ravage die orkaan Irma in 2017 op het eiland achterliet.

Nederland heeft sinds april 2020 verschillende coronaleningen aan het eiland gegeven en ook kreeg Sint Maarten, net als de andere eilanden, voldoende vaccinaties en personele hulp op het moment dat de zorg onder druk kwam te staan. Persoonlijk leken Knops en Jacobs in ruim drie jaar minder goed met elkaar om te kunnen gaan en waren er meerdere incidenten. Jacobs beschuldigde Knops meerdere keren van een "ongepaste houding" richting haar.

Meer uit Binnenland

Man zwaargewond na steekpartij in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bij een steekpartij in een woning in de Laanzichtstraat in Rotterdam is een man zwaargewond geraakt. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het 38-jarige slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

1 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is sinds zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

2 uur geleden
Code geel in Limburg en Noord-Brabant om onweersbuien

DE BILT (ANP) - In Noord-Brabant en Limburg is zaterdagavond code geel van kracht wegens stevige onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kunnen windstoten en hagel voorkomen en plaatselijk kan ook veel neerslag vallen.

10 uur geleden
Van Bruggen onwel door hitte bij herdenking geweldslachtoffers

DE WIJK (ANP) - Staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie, D66) is zaterdag door de hitte onwel geworden tijdens een herdenkingsceremonie voor slachtoffers van geweld in het Drentse De Wijk. Dat meldt de bewindsvrouw op Instagram.

13 uur geleden
GGD: cruiseschip Hondius na hantavirus weer schoon

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius waarop het hantavirus uitbrak, is gereinigd en kan weer in bedrijf worden gesteld. Dat maakte de GGD Rotterdam-Rijnmond zaterdag bekend. Bij een eerdere inspectie zag de GGD nog tekortkomingen bij de schoonmaak. De geplande terugvaart van Rotterdam naar de thuislocatie in Vlissingen moest daarom worden uitgesteld.

18 uur geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

19 uur geleden
DPG Media verlengt project met kranten voor mensen in armoede

AMSTERDAM (ANP) - DPG Media verlengt het project waarbij jaarlijks 5000 gratis krantenabonnementen worden verstrekt aan mensen met een laag inkomen. Aanleiding is onderzoek van Hogeschool Windesheim, waaruit blijkt dat deelnemers zich door de abonnementen beter geïnformeerd en meer betrokken voelen bij de samenleving.

21 uur geleden