Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint Maarten heeft nieuwe regering

Sint Maarten heeft nieuwe regering

PHILIPSBURG (ANP) - Op Sint Maarten is dinsdag de nieuwe regering beëdigd. Deze wordt gevormd door vier politieke partijen. Drie daarvan werkten al samen in de vorige coalitie. Sommige demissionaire ministers komen terug in de nieuwe regering en ook minister-president Luc Mercelina keert terug.

De eerste regering onder leiding van Mercelina kwam tot stand na verkiezingen op 11 januari van dit jaar. Kort na de installatie verloor het kabinet de meerderheid in het parlement en werden nieuwe verkiezingen uitgeschreven, die plaatsvonden op 9 augustus.

De coalitie bestaat uit vier relatief kleine partijen, die gezamenlijk negen van de vijftien zetels hebben in het parlement. Gouverneur Ajamu Baly zei tijdens de beëdiging dat het land "zorg" nodig heeft. Hij riep de ministersploeg op die zorg ook te geven. Daarbij gaf hij een lijst met aandachtspunten.

Baly noemde onder meer de financiën die "structureel onder druk" staan, het milieu "dat lijdt onder jaren van verwaarlozing en misbruik" en de infrastructuur die "al geruime tijd in kritieke toestand" verkeert. Verder kaartte hij het toerisme aan - "wordt bedreigd door besluiteloosheid en concurrentie" - en de hoge kosten van levensonderhoud.

Meer uit Binnenland

Geen treinen tussen Den Bosch en Tilburg

TILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."

2 uur geleden
Parkeerplaatsen bij strand en binnenwater lopen vol

ZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.

3 uur geleden
Rode Kruis: geen vaste plek asielzoekers Ter Apel onbegrijpelijk

GRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.

7 uur geleden
Hitte zorgt niet voor problemen bij Roparun

ROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.

8 uur geleden
Campagne Amber Alert om onveilige thuissituatie te herkennen

BEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.

9 uur geleden
Bussen met asielzoekers uit Ter Apel vertrokken naar Groningen

TER APEL (ANP) - Drie bussen met in totaal ongeveer 120 asielzoekers zijn rond 22.00 uur vanuit Ter Apel vertrokken naar congrescentrum Hanzeplaza in Groningen, meldt het Rode Kruis dat hulp verleent in Ter Apel. Het gaat om mensen voor wie de komende nacht geen plek is in het aanmeldcentrum. Zij brengen de nacht door in Groningen en worden maandagochtend weer teruggebracht.

20 uur geleden
Rode Kruis deelt weer maaltijden uit aan asielzoekers in Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij het aanmeldcentrum in Ter Apel deelt het Rode Kruis ook zondag maaltijden uit aan asielzoekers die in afwachting zijn van een plek om de nacht door te brengen, meldt een woordvoerder van de hulporganisatie.

1 dag geleden