Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint Maarten heeft nieuwe regering

Sint Maarten heeft nieuwe regering

PHILIPSBURG (ANP) - Op Sint Maarten is dinsdag de nieuwe regering beëdigd. Deze wordt gevormd door vier politieke partijen. Drie daarvan werkten al samen in de vorige coalitie. Sommige demissionaire ministers komen terug in de nieuwe regering en ook minister-president Luc Mercelina keert terug.

De eerste regering onder leiding van Mercelina kwam tot stand na verkiezingen op 11 januari van dit jaar. Kort na de installatie verloor het kabinet de meerderheid in het parlement en werden nieuwe verkiezingen uitgeschreven, die plaatsvonden op 9 augustus.

De coalitie bestaat uit vier relatief kleine partijen, die gezamenlijk negen van de vijftien zetels hebben in het parlement. Gouverneur Ajamu Baly zei tijdens de beëdiging dat het land "zorg" nodig heeft. Hij riep de ministersploeg op die zorg ook te geven. Daarbij gaf hij een lijst met aandachtspunten.

Baly noemde onder meer de financiën die "structureel onder druk" staan, het milieu "dat lijdt onder jaren van verwaarlozing en misbruik" en de infrastructuur die "al geruime tijd in kritieke toestand" verkeert. Verder kaartte hij het toerisme aan - "wordt bedreigd door besluiteloosheid en concurrentie" - en de hoge kosten van levensonderhoud.

Meer uit Binnenland

Treinverkeer tussen Rotterdam en Delft eerder hervat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft Campus kan twee uur eerder worden hervat dan gedacht, meldt ProRail. De herstelwerkzaamheden aan de infrastructuur bij Rotterdam-Delfshaven, waar zaterdag sprake was van brandstichting, zijn sneller gegaan dan gepland. Vanaf 21.00 uur kunnen er weer treinen rijden op het traject.

5 uur geleden
Demonstranten terug op de Dam, einde pro-Palestijnse demonstratie

AMSTERDAM (ANP) - Het nationaal pro-Palestijns protest in Amsterdam loopt ten einde. Op de Dam in Amsterdam arriveerden rond 17.15 uur ongeveer duizend demonstranten die meeliepen in een mars door de binnenstad.

7 uur geleden
Zo'n duizend pro-Palestijnse demonstranten in mars door Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De deelnemers van het nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam zijn rond 15.30 uur begonnen aan een mars door de binnenstad, ziet een ANP-verslaggever. Het gaat om ongeveer duizend demonstranten.

9 uur geleden
Honderden bij nationaal pro-Palestijns protest op de Dam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele honderden mensen nemen zondagmiddag deel aan een nationaal pro-Palestijns protest op de Dam in Amsterdam, ziet een ANP-verslaggever. Op borden en spandoeken staan diverse teksten, zoals 'Stop the Genocide', 'Free Palestine' en 'Mensenrechten gelden ook voor Palestijnen'. Ook zijn er veel Palestijnse vlaggen te zien.

10 uur geleden
Ina Klaassen, directeur van Rotterdams museum Boijmans, overleden

ROTTERDAM (ANP) - Ina Klaassen, directeur van Museum Boijmans Van Beuningen in Rotterdam, is zondag overleden. Ze was ernstig ziek. In mei legde ze haar werkzaamheden neer.

10 uur geleden
Stille tocht in Amsterdam voor gedode Palestijnse kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer 250 demonstranten houden in het centrum van Amsterdam een stille tocht waarmee ze aandacht vragen voor het dodelijke geweld tegen kinderen in Gaza. De stille tocht onder leiding van Amnesty International begon op het Amstelveld en eindigt op de Dam. Daar sluit de groep zich om 14.00 uur aan bij een nationaal pro-Palestijns protest.

11 uur geleden
Politie onderzoekt incidenten Pridewalk Almere

ALMERE (ANP) - De politie is bezig met een onderzoek naar de meldingen van incidenten tijdens de Pridewalk in Almere afgelopen vrijdag. Volgens een woordvoerder wordt daarbij onder meer naar beelden gekeken.

11 uur geleden