Sint Maarten heeft nieuwe regering
PHILIPSBURG (ANP) - Op Sint Maarten is dinsdag de nieuwe regering beëdigd. Deze wordt gevormd door vier politieke partijen. Drie daarvan werkten al samen in de vorige coalitie. Sommige demissionaire ministers komen terug in de nieuwe regering en ook minister-president Luc Mercelina keert terug.
De eerste regering onder leiding van Mercelina kwam tot stand na verkiezingen op 11 januari van dit jaar. Kort na de installatie verloor het kabinet de meerderheid in het parlement en werden nieuwe verkiezingen uitgeschreven, die plaatsvonden op 9 augustus.
De coalitie bestaat uit vier relatief kleine partijen, die gezamenlijk negen van de vijftien zetels hebben in het parlement. Gouverneur Ajamu Baly zei tijdens de beëdiging dat het land "zorg" nodig heeft. Hij riep de ministersploeg op die zorg ook te geven. Daarbij gaf hij een lijst met aandachtspunten.
Baly noemde onder meer de financiën die "structureel onder druk" staan, het milieu "dat lijdt onder jaren van verwaarlozing en misbruik" en de infrastructuur die "al geruime tijd in kritieke toestand" verkeert. Verder kaartte hij het toerisme aan - "wordt bedreigd door besluiteloosheid en concurrentie" - en de hoge kosten van levensonderhoud.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
12 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
2 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.
2 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.
2 uur geleden