Sint Maarten heeft nieuwe regering
PHILIPSBURG (ANP) - Op Sint Maarten is dinsdag de nieuwe regering beëdigd. Deze wordt gevormd door vier politieke partijen. Drie daarvan werkten al samen in de vorige coalitie. Sommige demissionaire ministers komen terug in de nieuwe regering en ook minister-president Luc Mercelina keert terug.
De eerste regering onder leiding van Mercelina kwam tot stand na verkiezingen op 11 januari van dit jaar. Kort na de installatie verloor het kabinet de meerderheid in het parlement en werden nieuwe verkiezingen uitgeschreven, die plaatsvonden op 9 augustus.
De coalitie bestaat uit vier relatief kleine partijen, die gezamenlijk negen van de vijftien zetels hebben in het parlement. Gouverneur Ajamu Baly zei tijdens de beëdiging dat het land "zorg" nodig heeft. Hij riep de ministersploeg op die zorg ook te geven. Daarbij gaf hij een lijst met aandachtspunten.
Baly noemde onder meer de financiën die "structureel onder druk" staan, het milieu "dat lijdt onder jaren van verwaarlozing en misbruik" en de infrastructuur die "al geruime tijd in kritieke toestand" verkeert. Verder kaartte hij het toerisme aan - "wordt bedreigd door besluiteloosheid en concurrentie" - en de hoge kosten van levensonderhoud.
Meer uit Binnenland
KLUNDERT (ANP) - De zeehavenpolitie van Zeeland-West-Brabant heeft in de Brabantse plaats Klundert acht verdachten aangehouden in verband met een eerdere vondst van honderden kilo's cocaïne in een busje in Papendrecht. Dat heeft de politie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendgemaakt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het gesprek dat EU-leiders hadden met de Hongaarse premier Viktor Orbán was "niet gezellig", stelde premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. "En dat was ook precies het doel", zei hij. "Het is eigenlijk schandalig dat hij elke keer weer dwarsligt voor iets wat alle Europeanen raakt."
4 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - De man van Iraanse komaf die donderdagochtend is neergeschoten in Schoonhoven is een medewerker van de politie. Korpschef Janny Knol en directeur Paul van Musscher van het Politiedienstencentrum laten dat weten. De man raakte ernstig gewond. Waarom hij werd neergeschoten is niet duidelijk.
6 uur geledenDORDRECHT (ANP) - In sommige sloten in Dordrecht, Sliedrecht, Papendrecht en de gemeente Molenlanden is de PFAS-vervuiling de afgelopen jaren verergerd. Daarom hebben gemeenten en waterschappen besloten dat in een groter deel geen slootwater meer gebruikt mag worden voor het beregenen van voedselgewassen.
8 uur geledenSCHOONHOVEN (ANP) - Minister van Justitie en Veiligheid David van Weel zegt op X geïnformeerd te zijn door de politie over het neerschieten van een 36-jarige Iraniër in Schoonhoven donderdag. Volgens hem zijn verschillende autoriteiten alert en nemen die maatregelen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een vijfde verdachte aangehouden voor de explosie vorige week bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam. Het gaat om een 19-jarige man uit Tilburg, die donderdag in zijn woonplaats is gearresteerd. Zijn rol wordt onderzocht, meldt de politie.
11 uur geledenDOESBURG (ANP) - In de Gelderse gemeente Doesburg is de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen donderdag toch nog iets veranderd. De SP krijgt er een tweede zetel. Dat gaat ten koste van GroenLinks-PvdA. Die partij komt niet met drie mensen in de raad, maar met twee.
11 uur geleden