Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint-Maarten blijft verdeeld na verkiezingen

Sint-Maarten blijft verdeeld na verkiezingen

PHILIPSBURG (ANP) - Sint Maarten blijft na de verkiezingen van afgelopen donderdag een politiek verdeeld land. Bij de vijfde parlementsverkiezingen in tien jaar tijd werden vijf verschillende partijen gekozen in het parlement, dat vijftien zetels kent. Met deze uitslag is een coalitie weer noodzakelijk.

De verkiezingen zijn gewonnen door de National Alliance met 35 procent van de stemmen. Deze partij leidt momenteel de interim-regering. National Alliance kwam voor het laatst als grootste partij van Sint-Maarten uit de bus in 2010.

Als tweede kwam donderdag de UP Party uit de bus, met 24 procent van de stemmen. De lijst werd voor het eerst niet aangevoerd door Theo Heyiliger, die verdachte is in een grote corruptiezaak. Zijn echtgenote Grisha Heyliger-Marten deed wel mee en was op de vierde plaats van de lijst uiteindelijk de grootste stemmentrekker van de partij.

Opkomst

Frans Richardson, verdacht van machtsmisbruik, omkoping en valsheid in geschrifte, staat eerste op de lijst van USP. Die werd met 13 procent van de stemmen de derde partij van Sint-Maarten.

In totaal is 59 procent van de stemgerechtigden in Sint-Maarten donderdag naar de stembus gegaan. De opkomst is nog nooit zo laag geweest. In 2014 stemde nog 70 procent, daarna werd de interesse per verkiezing minder. Door steeds terugkerende onenigheid in de verschillende coalities kende Sint-Maarten in de afgelopen tien jaar negen verschillende regeringen.

Meer uit Politiek

Klaver: bereidheid bezuinigingen sociale zekerheid te schrappen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".

36 minuten geleden
PRO en Volt samen naar gesprek met Jetten: stabiele meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.

2 uur geleden
Bikker: kabinet heeft goed geluisterd, maar nog niets op papier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.

2 uur geleden
Jetten en Heinen spreken met ChristenUnie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.

4 uur geleden
PRO en Volt trekken samen op in onderhandelingen met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.

16 uur geleden
Kabinet wil 20 extra Regenboogsteden voor veiligheid lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.

17 uur geleden
Toch geen wet voor opsluiten jeugdzorg-jongeren in eigen kamer

DEN HAAG (ANP) - Een wet die het mogelijk zou maken om jongeren in de gesloten jeugdhulp 's nachts in hun eigen kamer op te sluiten, komt er toch niet. Minister Mirjam Sterk (Jeugd) schrapt het plan dat haar voorganger in gang zette na "intensieve gesprekken" met zorgmedewerkers, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer.

19 uur geleden