Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint-Maarten blijft verdeeld na verkiezingen

Sint-Maarten blijft verdeeld na verkiezingen

PHILIPSBURG (ANP) - Sint Maarten blijft na de verkiezingen van afgelopen donderdag een politiek verdeeld land. Bij de vijfde parlementsverkiezingen in tien jaar tijd werden vijf verschillende partijen gekozen in het parlement, dat vijftien zetels kent. Met deze uitslag is een coalitie weer noodzakelijk.

De verkiezingen zijn gewonnen door de National Alliance met 35 procent van de stemmen. Deze partij leidt momenteel de interim-regering. National Alliance kwam voor het laatst als grootste partij van Sint-Maarten uit de bus in 2010.

Als tweede kwam donderdag de UP Party uit de bus, met 24 procent van de stemmen. De lijst werd voor het eerst niet aangevoerd door Theo Heyiliger, die verdachte is in een grote corruptiezaak. Zijn echtgenote Grisha Heyliger-Marten deed wel mee en was op de vierde plaats van de lijst uiteindelijk de grootste stemmentrekker van de partij.

Opkomst

Frans Richardson, verdacht van machtsmisbruik, omkoping en valsheid in geschrifte, staat eerste op de lijst van USP. Die werd met 13 procent van de stemmen de derde partij van Sint-Maarten.

In totaal is 59 procent van de stemgerechtigden in Sint-Maarten donderdag naar de stembus gegaan. De opkomst is nog nooit zo laag geweest. In 2014 stemde nog 70 procent, daarna werd de interesse per verkiezing minder. Door steeds terugkerende onenigheid in de verschillende coalities kende Sint-Maarten in de afgelopen tien jaar negen verschillende regeringen.

Meer uit Politiek

Ministerraad komt dinsdag extra bijeen over belastingplan, box 3

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet komt dinsdagochtend om 09.00 uur bijeen voor een extra ingelaste ministerraad. Daarin wordt besloten hoe het verder moet met het belastingplan voor volgend jaar en met de plannen voor aanpassing van de belasting op inkomen uit vermogen op de langere termijn. Dat meldt een woordvoerder van minister-president Rob Jetten.

2 uur geleden
Top kabinet nog altijd in overleg over belastingplan en box 3

DEN HAAG (ANP) - De top van het kabinet overlegt nog altijd over de situatie die is ontstaan rond het belastingplan voor volgend jaar en de plannen voor de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3) op de langere termijn. De spanning is verder opgelopen nu gesprekken met meerdere oppositiepartijen afgelopen weekeinde niet tot de gehoopte doorbraak hebben geleid.

6 uur geleden
Linkse oppositie roept kabinet op: stop met knutselen aan box 3

DEN HAAG (ANP) - De linkse oppositiepartijen PRO en Volt roepen het kabinet op te stoppen met de voorgestelde aanpassingen aan de belasting op inkomsten uit vermogen (box 3). Zij wijzen op het zeer kritische advies van de Raad van State, die de wijzigingen die het kabinet onder hoge tijdsdruk wil doorvoeren onverantwoord en onuitvoerbaar noemt.

8 uur geleden
PRO wil veiligheidseisen tegen verslavende sociale media in wet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland komt met een voorstel om veiligheidseisen voor sociale media wettelijk vast te leggen. Daarmee moeten verslavende algoritmes verboden worden. PRO-Kamerlid Barbara Kathmann dient haar wetsvoorstel deze maandag in.

13 uur geleden
Klaver: kabinet beweegt van ons weg, discussie gaat naar Kamer

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zegt dat het kabinet van hem en Volt-leider Laurens Dassen afbeweegt. "De politieke wil om met ons samen te werken, is er niet", zei hij na een overleg op zaterdag in het Catshuis. Klaver vreest dat het belastingplan nu zonder meerderheid woensdag in de Tweede Kamer wordt behandeld.

2 dagen geleden
Rechtse partijen zien nog opening voor akkoord met kabinet

DEN HAAG (ANP) - JA21, BBB en de SGP zien nog mogelijkheden om met het kabinet tot een akkoord over het belastingplan te komen. Na een digitaal overleg zaterdag zeiden de drie partijen in een verklaring dat ze aanknopingspunten zien.

2 dagen geleden
Bikker en Struijs: kabinet heeft plannen nog niet klaar

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft de plannen rond het belastingplan nog steeds niet klaar, zeiden Mirjam Bikker (ChristenUnie) en Jan Struijs (50PLUS) na afloop van hun gesprek met het kabinet. Bikker zei dat ze ziet dat het nog echt een strijd is binnen het kabinet.

2 dagen geleden