Sinner wint onder toeziend oog van Federer wel van Tsjech Machac
SHANGHAI (ANP) - Jannik Sinner heeft zich voor de finale van het masterstoernooi van Shanghai geplaatst. De nummer 1 van de wereld versloeg bij de laatste vier de Tsjech Tomas Machac, die een ronde eerder nog Carlos Alcaraz had verrast. Het werd 6-4 7-5 voor de Italiaan.
Sinner verzekerde zich met de zege van de nummer 1-positie aan het einde van het jaar, zo maakte de ATP bekend. Nooit eerder sloot een Italiaan, ongeacht het geslacht, het jaar af als beste tennisser. "Het is iets waar je van droomt als kind, om alleen al de nummer 1 te worden. Nu het einde van het jaar nadert, is het ook een ander en speciaal gevoel. Dit is iets wat ik niet had kunnen bereiken zonder alle mensen om me heen."
De 23-jarige Machac was de verrassing van het toernooi in Shanghai. In de kwartfinales versloeg hij Alcaraz, die twaalf wedstrijden op rij had gewonnen, met 7-6 (5) 7-5.
Roger Federer
Het duel in China werd bekeken door Roger Federer, die een aantal dagen in Shanghai is. "We houden van je, Roger", schreeuwde een van de Chinese fans tijdens de wedstrijd vanaf de tribune. "En ik dan?" vroeg Machac, waarmee hij de lachers op zijn hand kreeg. Ook Federer, die eerder deze week zijn voormalige rivaal Rafael Nadal zijn afscheid zag aankondigen, kon een lach niet onderdrukken.
Sinner neemt het zondag in de finale op tegen Novak Djokovic, die in de halve eindstrijd de Amerikaan Taylor Fritz met 6-4 7-6 (6) versloeg. Djokovic overleefde in de tiebreak een setpunt.
Finale
Voor Djokovic is het pas zijn eerste finale op een masterstoernooi van het seizoen. Hij kan het toernooi in Shanghai voor de vijfde keer winnen.
Vorig jaar werd het masterstoernooi in China gewonnen door de Pool Hubert Hurkacz.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
36 minuten geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
14 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische voormalige wielerkampioene Jilke Michielsen is op 19-jarige leeftijd overleden aan de gevolgen van botkanker. Dat werd vrijdag bekendgemaakt op haar Instagramaccount, waar ze de afgelopen tijd verschillende updates plaatste over haar gezondheid.
19 uur geledenBLOCKHAUS (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn favorietenrol in de Ronde van Italië waargemaakt. De Deen van Visma - Lease a Bike sloeg zijn slag in de zevende etappe, waar het in het slot de beurt was aan de klassementsrenners. Vingegaard was de sterkste op de zware beklimming van Blockhaus, waar hij na een rit van 244 kilometer die in Formia begon solo aankwam.
20 uur geledenZARAUTZ (ANP/BELGA) - Wielrenster Mischa Bredewold heeft voor het derde jaar op rij de openingsetappe van de Itzulia Women (Ronde van Baskenland) op haar naam geschreven. De 25-jarige Nederlandse van SD Worx-Protime was na een sprint de sterkste van een groepje van vijf, onder wie landgenote Yara Kastelijn (Fenix-Premier Tech) en Riejanne Markus (Lidl-Trek).
22 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Het team van Max Verstappen start bij de 24 uur van de Nürburgring zaterdag als vierde. De Spanjaard Daniel Juncadella kwam in de Mercedes-AMG GT3 in de derde kwalificatiesessie op het circuit in de Duitse Eifel tot een tijd van 8.12,005. Daarmee was hij 0,882 seconde langzamer dan de Lamborghini van de Duitser Luca Engstler, die poleposition veroverde.
23 uur geleden