Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner wint onder toeziend oog van Federer wel van Tsjech Machac

Sinner wint onder toeziend oog van Federer wel van Tsjech Machac

SHANGHAI (ANP) - Jannik Sinner heeft zich voor de finale van het masterstoernooi van Shanghai geplaatst. De nummer 1 van de wereld versloeg bij de laatste vier de Tsjech Tomas Machac, die een ronde eerder nog Carlos Alcaraz had verrast. Het werd 6-4 7-5 voor de Italiaan.

Sinner verzekerde zich met de zege van de nummer 1-positie aan het einde van het jaar, zo maakte de ATP bekend. Nooit eerder sloot een Italiaan, ongeacht het geslacht, het jaar af als beste tennisser. "Het is iets waar je van droomt als kind, om alleen al de nummer 1 te worden. Nu het einde van het jaar nadert, is het ook een ander en speciaal gevoel. Dit is iets wat ik niet had kunnen bereiken zonder alle mensen om me heen."

De 23-jarige Machac was de verrassing van het toernooi in Shanghai. In de kwartfinales versloeg hij Alcaraz, die twaalf wedstrijden op rij had gewonnen, met 7-6 (5) 7-5.

Roger Federer

Het duel in China werd bekeken door Roger Federer, die een aantal dagen in Shanghai is. "We houden van je, Roger", schreeuwde een van de Chinese fans tijdens de wedstrijd vanaf de tribune. "En ik dan?" vroeg Machac, waarmee hij de lachers op zijn hand kreeg. Ook Federer, die eerder deze week zijn voormalige rivaal Rafael Nadal zijn afscheid zag aankondigen, kon een lach niet onderdrukken.

Sinner neemt het zondag in de finale op tegen Novak Djokovic, die in de halve eindstrijd de Amerikaan Taylor Fritz met 6-4 7-6 (6) versloeg. Djokovic overleefde in de tiebreak een setpunt.

Finale

Voor Djokovic is het pas zijn eerste finale op een masterstoernooi van het seizoen. Hij kan het toernooi in Shanghai voor de vijfde keer winnen.

Vorig jaar werd het masterstoernooi in China gewonnen door de Pool Hubert Hurkacz.

Meer uit Sport

Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

5 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

6 uur geleden
Turner De Munck vervangt geblesseerde Hagenaar bij WK Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.

8 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp boekt in Shanghai knappe zege op Fils

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.

10 uur geleden
Zverev voor het eerst nummer 1 van de wereld na nederlaag Alcaraz

SHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.

11 uur geleden
Springruiter Smolders tweede bij start wereldbekerseizoen

OSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.

1 dag geleden
Keniaan Kipruto loopt naar winst in marathon van Chicago

CHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).

1 dag geleden