Sinner wint onder toeziend oog van Federer wel van Tsjech Machac
SHANGHAI (ANP) - Jannik Sinner heeft zich voor de finale van het masterstoernooi van Shanghai geplaatst. De nummer 1 van de wereld versloeg bij de laatste vier de Tsjech Tomas Machac, die een ronde eerder nog Carlos Alcaraz had verrast. Het werd 6-4 7-5 voor de Italiaan.
Sinner verzekerde zich met de zege van de nummer 1-positie aan het einde van het jaar, zo maakte de ATP bekend. Nooit eerder sloot een Italiaan, ongeacht het geslacht, het jaar af als beste tennisser. "Het is iets waar je van droomt als kind, om alleen al de nummer 1 te worden. Nu het einde van het jaar nadert, is het ook een ander en speciaal gevoel. Dit is iets wat ik niet had kunnen bereiken zonder alle mensen om me heen."
De 23-jarige Machac was de verrassing van het toernooi in Shanghai. In de kwartfinales versloeg hij Alcaraz, die twaalf wedstrijden op rij had gewonnen, met 7-6 (5) 7-5.
Roger Federer
Het duel in China werd bekeken door Roger Federer, die een aantal dagen in Shanghai is. "We houden van je, Roger", schreeuwde een van de Chinese fans tijdens de wedstrijd vanaf de tribune. "En ik dan?" vroeg Machac, waarmee hij de lachers op zijn hand kreeg. Ook Federer, die eerder deze week zijn voormalige rivaal Rafael Nadal zijn afscheid zag aankondigen, kon een lach niet onderdrukken.
Sinner neemt het zondag in de finale op tegen Novak Djokovic, die in de halve eindstrijd de Amerikaan Taylor Fritz met 6-4 7-6 (6) versloeg. Djokovic overleefde in de tiebreak een setpunt.
Finale
Voor Djokovic is het pas zijn eerste finale op een masterstoernooi van het seizoen. Hij kan het toernooi in Shanghai voor de vijfde keer winnen.
Vorig jaar werd het masterstoernooi in China gewonnen door de Pool Hubert Hurkacz.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
7 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
7 uur geleden