Sinner wint onder toeziend oog van Federer wel van Tsjech Machac
SHANGHAI (ANP) - Jannik Sinner heeft zich voor de finale van het masterstoernooi van Shanghai geplaatst. De nummer 1 van de wereld versloeg bij de laatste vier de Tsjech Tomas Machac, die een ronde eerder nog Carlos Alcaraz had verrast. Het werd 6-4 7-5 voor de Italiaan.
Sinner verzekerde zich met de zege van de nummer 1-positie aan het einde van het jaar, zo maakte de ATP bekend. Nooit eerder sloot een Italiaan, ongeacht het geslacht, het jaar af als beste tennisser. "Het is iets waar je van droomt als kind, om alleen al de nummer 1 te worden. Nu het einde van het jaar nadert, is het ook een ander en speciaal gevoel. Dit is iets wat ik niet had kunnen bereiken zonder alle mensen om me heen."
De 23-jarige Machac was de verrassing van het toernooi in Shanghai. In de kwartfinales versloeg hij Alcaraz, die twaalf wedstrijden op rij had gewonnen, met 7-6 (5) 7-5.
Roger Federer
Het duel in China werd bekeken door Roger Federer, die een aantal dagen in Shanghai is. "We houden van je, Roger", schreeuwde een van de Chinese fans tijdens de wedstrijd vanaf de tribune. "En ik dan?" vroeg Machac, waarmee hij de lachers op zijn hand kreeg. Ook Federer, die eerder deze week zijn voormalige rivaal Rafael Nadal zijn afscheid zag aankondigen, kon een lach niet onderdrukken.
Sinner neemt het zondag in de finale op tegen Novak Djokovic, die in de halve eindstrijd de Amerikaan Taylor Fritz met 6-4 7-6 (6) versloeg. Djokovic overleefde in de tiebreak een setpunt.
Finale
Voor Djokovic is het pas zijn eerste finale op een masterstoernooi van het seizoen. Hij kan het toernooi in Shanghai voor de vijfde keer winnen.
Vorig jaar werd het masterstoernooi in China gewonnen door de Pool Hubert Hurkacz.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel kon amper geloven dat ze zilver had gewonnen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham. "Dit betekent heel veel. Het was een spannende meerkamp en ik was zo zenuwachtig dat ik twee nachten niet heb kunnen slapen, omdat ik wist dat ik een medaillekandidate was. Ik wilde het zo goed doen", zei ze na afloop.
9 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse sprinters op de 4x100 meter estafette hebben op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille kunnen winnen. Daniljo Vriendwijk, Jozuah Revierre, Xavi Mo-Ajok en Elvis Afrifa liepen ondanks vlotlopende wissels naar de vierde plaats in 38,98. Groot-Brittannië won het goud in 38,45, Duitsland behaalde het zilver in 38,64 en België pakte het brons in 38,70.
11 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Stefan Nillessen heeft voor een enorme stunt gezorgd op de EK atletiek in Birmingham door naar het goud te lopen.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mike Foppen heeft de 10.000 meter op de EK atletiek in Birmingham niet afgemaakt. De atleet uit Nijmegen, die zichzelf kansen op een medaille toedichtte, stapte uit na ongeveer 6000 meter. Hij liep op dat moment nog mee in de kopgroep. Het was onduidelijk wat er aan de hand was.
1 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Lieke Klaver heeft brons veroverd op de 400 meter bij de EK atletiek in Birmingham. De Nederlandse topatlete was in de finale niet in staat tot een stunt. De Noorse Henriette Jæger won het goud in 49,04 seconden, de Poolse Natalia Bukowiecka rende naar het zilver in 50,04. Klaver klokte 50,15.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel heeft op de EK atletiek in Birmingham het zilver gewonnen op de zevenkamp. De 28-jarige atlete uit Deventer stond al tweede na zes onderdelen, maar kon op de afsluitende 800 meter de Ierse Kate O'Connor niet meer van de eerste plaats stoten.
2 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Marrit Steenbergen heeft op de 100 meter rugslag bij de EK zwemmen haar vierde zilveren medaille gewonnen. De 26-jarige Friezin finishte in de finale in het Olympic Aquatic Centre van Parijs in 58,46 ruim achter de Française Mary-Ambre Moluh, die won in een nieuw Europees record van 57,94. Haar landgenote Pauline Mahieu pakte het brons in 58,77.
2 uur geleden