Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner werd steeds sterker in Melbourne en voelde zich er thuis

Sinner werd steeds sterker in Melbourne en voelde zich er thuis

MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner zag zichzelf de afgelopen twee weken steeds sterker worden tijdens de Australian Open, het tennistoernooi waar hij zijn eerste grandslamtitel veroverde. Illustratief was daarom ook wel dat hij in de finale tegen Daniil Medvedev een achterstand van 2-0 in sets omboog in een zege: 3-6 3-6 6-4 6-4 6-3.

"We proberen elke dag beter te worden, zelfs tijdens het toernooi zoeken we manieren om nóg sterker te worden", zei Sinner (22) in zijn speech tegen zijn coaches. "Jullie begrijpen me, al is dat niet altijd makkelijk voor jullie, want ik ben soms nog best jong in mijn gedrag."

Sinner had lange tijd weinig in te brengen tegen de agressief spelende Medvedev, maar hij wist de Rus toch te verslaan. "Iedere wedstrijd tegen jou vind ik weer iets waarop ik me kan verbeteren. Je maakt me steeds weer een betere tennisser. Het is bewonderenswaardig hoe je voor iedere bal gaat en ik hoop dat je ooit deze beker ook in ontvangst mag nemen."

Happy Slam

De Italiaan werd gesteund door vele Italiaanse fans en ook het Australische publiek was op zijn hand. "Jullie laten me thuis voelen. Het wordt niet voor niets de Happy Slam genoemd en het is een geweldige plek om te zijn. In Europa ligt er sneeuw en waar mijn ouders zitten is het -20, terwijl wij hier lekker tennissen in de zon."

Sinner richtte zich na zijn primeur tot zijn ouders, die er niet bij waren in Melbourne. "Ik zou iedereen mijn ouders toewensen. Ik heb ook andere sporten gedaan, maar ze hebben me altijd de keuze gegeven en nooit druk uitgeoefend. Ik zou willen dat dat voor iedereen in de wereld geldt."

Sinner, die ruim 1,9 miljoen euro aan prijzengeld mag bijschrijven, blijft na zijn titel de nummer 4 van de wereld.

Meer uit Sport

Tennisster Rybakina eerste finaliste WTA Finals

RIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst in haar carrière de finale bereikt van de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar. De Kazachse nummer 6 van de wereld won in het Saudische Riyad in de halve finale in drie sets van de Amerikaanse Jessica Pegula, de nummer 5 van de wereld: 4-6 6-4 6-3.

14 uur geleden
Djokovic naar finale van tennistoernooi in Athene

ATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft als eerste de finale van het tennistoernooi van Athene bereikt. De 38-jarige Serviër klopte Yannick Hanfmann in de halve eindstrijd: 6-3 6-4.

16 uur geleden
Verstappen beseft dat hij 'geluk' nodig heeft in titelstrijd

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geeft toe dat hij "een beetje geluk" nodig heeft om Lando Norris en Oscar Piastri te achterhalen in het kampioenschap van de Formule 1. "Ik moet elk weekend veel meer punten scoren en dat is niet zo eenvoudig", vertelde de viervoudig wereldkampioen aan onder meer Autosport.com op de persdag voorafgaand aan de Grote Prijs van São Paulo.

1 dag geleden
Tweevoudig olympisch zeilkampioene Bouwmeester (37) stopt

NOORDWIJK (ANP) - Tweevoudig olympisch zeilkampioene Marit Bouwmeester stopt met topsport. Dat meldt het Watersportverbond. De 37-jarige Bouwmeester is met vier olympische medailles de succesvolste zeilster aller tijden. De Friezin kondigde haar afscheid aan bij de presentatie van haar boek Winnen met je hoofd.

1 dag geleden
Tennisster Lamens jaar na doorbraak blij met behoud plek top 100

AMSTELVEEN (ANP) - Suzan Lamens is een jaar na haar doorbraak blij dat ze nog in de top 100 staat. De beste tennisster van Nederland staat richting het einde van het seizoen op de 86e plaats op de wereldranglijst, ongeveer even hoog als vorig jaar, vlak nadat ze haar tot nu toe enige titel had gepakt. "Ik heb dit jaar alle grote toernooien gespeeld en ben tevreden dat ik mijn ranking heb behouden", zegt Lamens tijdens een persmoment in Amstelveen.

1 dag geleden
Brown: verlies liever titel dan kiezen tussen Norris en Piastri

SÃO PAULO (ANO/RTR) - Teambaas Zak Brown van Formule 1-renstal McLaren weigert een van zijn twee coureurs voor te trekken in de eindfase van het wereldkampioenschap. "Ik verlies nog liever de titel dan dat ik moet kiezen tussen een van mijn twee coureurs", zegt de Amerikaan in de podcast 'Beyond the Grid'.

1 dag geleden
Tennisster Pegula verslaat Paolini in WTA Finals

RIYAD (ANP) - De Amerikaanse tennisster Jessica Pegula heeft haar tweede wedstrijd in de groepsfase van de WTA Finals in het Saoedische Riyad gewonnen. De nummer 5 van de wereld versloeg de Italiaanse Jasmine Paolini in twee sets: 6-2 6-3. Paolini leed al haar derde nederlaag en was al uitgeschakeld.

1 dag geleden