Sinner werd steeds sterker in Melbourne en voelde zich er thuis
MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner zag zichzelf de afgelopen twee weken steeds sterker worden tijdens de Australian Open, het tennistoernooi waar hij zijn eerste grandslamtitel veroverde. Illustratief was daarom ook wel dat hij in de finale tegen Daniil Medvedev een achterstand van 2-0 in sets omboog in een zege: 3-6 3-6 6-4 6-4 6-3.
"We proberen elke dag beter te worden, zelfs tijdens het toernooi zoeken we manieren om nóg sterker te worden", zei Sinner (22) in zijn speech tegen zijn coaches. "Jullie begrijpen me, al is dat niet altijd makkelijk voor jullie, want ik ben soms nog best jong in mijn gedrag."
Sinner had lange tijd weinig in te brengen tegen de agressief spelende Medvedev, maar hij wist de Rus toch te verslaan. "Iedere wedstrijd tegen jou vind ik weer iets waarop ik me kan verbeteren. Je maakt me steeds weer een betere tennisser. Het is bewonderenswaardig hoe je voor iedere bal gaat en ik hoop dat je ooit deze beker ook in ontvangst mag nemen."
Happy Slam
De Italiaan werd gesteund door vele Italiaanse fans en ook het Australische publiek was op zijn hand. "Jullie laten me thuis voelen. Het wordt niet voor niets de Happy Slam genoemd en het is een geweldige plek om te zijn. In Europa ligt er sneeuw en waar mijn ouders zitten is het -20, terwijl wij hier lekker tennissen in de zon."
Sinner richtte zich na zijn primeur tot zijn ouders, die er niet bij waren in Melbourne. "Ik zou iedereen mijn ouders toewensen. Ik heb ook andere sporten gedaan, maar ze hebben me altijd de keuze gegeven en nooit druk uitgeoefend. Ik zou willen dat dat voor iedereen in de wereld geldt."
Sinner, die ruim 1,9 miljoen euro aan prijzengeld mag bijschrijven, blijft na zijn titel de nummer 4 van de wereld.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
7 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
13 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
13 uur geleden