Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner werd steeds sterker in Melbourne en voelde zich er thuis

Sinner werd steeds sterker in Melbourne en voelde zich er thuis

MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner zag zichzelf de afgelopen twee weken steeds sterker worden tijdens de Australian Open, het tennistoernooi waar hij zijn eerste grandslamtitel veroverde. Illustratief was daarom ook wel dat hij in de finale tegen Daniil Medvedev een achterstand van 2-0 in sets omboog in een zege: 3-6 3-6 6-4 6-4 6-3.

"We proberen elke dag beter te worden, zelfs tijdens het toernooi zoeken we manieren om nóg sterker te worden", zei Sinner (22) in zijn speech tegen zijn coaches. "Jullie begrijpen me, al is dat niet altijd makkelijk voor jullie, want ik ben soms nog best jong in mijn gedrag."

Sinner had lange tijd weinig in te brengen tegen de agressief spelende Medvedev, maar hij wist de Rus toch te verslaan. "Iedere wedstrijd tegen jou vind ik weer iets waarop ik me kan verbeteren. Je maakt me steeds weer een betere tennisser. Het is bewonderenswaardig hoe je voor iedere bal gaat en ik hoop dat je ooit deze beker ook in ontvangst mag nemen."

Happy Slam

De Italiaan werd gesteund door vele Italiaanse fans en ook het Australische publiek was op zijn hand. "Jullie laten me thuis voelen. Het wordt niet voor niets de Happy Slam genoemd en het is een geweldige plek om te zijn. In Europa ligt er sneeuw en waar mijn ouders zitten is het -20, terwijl wij hier lekker tennissen in de zon."

Sinner richtte zich na zijn primeur tot zijn ouders, die er niet bij waren in Melbourne. "Ik zou iedereen mijn ouders toewensen. Ik heb ook andere sporten gedaan, maar ze hebben me altijd de keuze gegeven en nooit druk uitgeoefend. Ik zou willen dat dat voor iedereen in de wereld geldt."

Sinner, die ruim 1,9 miljoen euro aan prijzengeld mag bijschrijven, blijft na zijn titel de nummer 4 van de wereld.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

7 minuten geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

1 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

19 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

22 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

23 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

23 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden