Sinner vindt tweede Australian Open-titel speciaalste tot nu toe
MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner vindt zijn tweede Australian Open-eindzege zijn "speciaalste" grandslamtitel tot nu toe. "Hopelijk blijft dit op deze manier doorgaan, dit was een geweldig toernooi. Bedankt aan iedereen die ons hier zo thuis laat voelen", zei Sinner in de Rod Laver Arena in Melbourne vlak nadat hij zijn trofee aan het publiek had getoond.
De 23-jarige Sinner was in aanloop naar zijn derde grandslamtitel dominanter dan vorig jaar. De Italiaanse nummer 1 van de wereld verloor deze Australian Open maar twee sets en rekende in de finale overtuigend af met de als tweede geplaatste Alexander Zverev. Sinners laatste nederlaag dateert van begin oktober.
"Als eerste wil ik me richten tot Zverev. Je bent een geweldige speler en hou geloof. Iedereen weet hoe sterk je bent, ook als persoon. Alle kenners weten dat je zo'n trofee over niet al te lange tijd ook gaat optillen", begon Sinner zijn speech richting zijn Duitse tegenstander die zijn derde grandslamfinale verloor.
Zverev (27) had andersom ook lovende woorden over voor de Italiaan. "Je bent verreweg de beste speler in de wereld. Ik heb vandaag nog wat geprobeerd, maar je was gewoon te goed. Niemand verdient deze titel meer", zei de mondiale nummer 2 tijdens de prijsuitreiking in het stadion.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
2 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had het nooit voor mogelijk gehouden dat de Nederlandse shorttrackers vier gouden medailles zouden winnen op de Olympische Spelen. Dat vertelde hij na afloop van het goud van Xandra Velzeboer op de 1000 meter in de Milano Ice Skating Arena. Velzeboer schreef eerder de 500 meter op haar naam en bij de mannen behaalde Jens van 't Wout goud op de 1000 en 1500 meter.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeërs Dave Wesselink en Jelen Franjic kijken met gemengde gevoelens terug op de eerste dag op de bobsleebaan in het Cortina Sliding Centre. Ze sloten de eerste dag van de olympische wedstrijd in de tweemansbob af op de dertiende plaats. "Helemaal tevreden zijn we niet", zei Wesselink na afloop. "Bij de eerste run was de start niet goed en het sturen wel en bij de tweede was de start goed en het sturen niet."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer is vol ongeloof na het winnen van haar tweede gouden shorttrackmedaille in Milaan op de Olympische Winterspelen. "Ik heb er geen woorden voor, ik vind het echt niet normaal", zei Velzeboer na de finale van de 1000 meter tegen de NOS.
4 uur geleden