Sinner vindt tweede Australian Open-titel speciaalste tot nu toe
MELBOURNE (ANP) - Jannik Sinner vindt zijn tweede Australian Open-eindzege zijn "speciaalste" grandslamtitel tot nu toe. "Hopelijk blijft dit op deze manier doorgaan, dit was een geweldig toernooi. Bedankt aan iedereen die ons hier zo thuis laat voelen", zei Sinner in de Rod Laver Arena in Melbourne vlak nadat hij zijn trofee aan het publiek had getoond.
De 23-jarige Sinner was in aanloop naar zijn derde grandslamtitel dominanter dan vorig jaar. De Italiaanse nummer 1 van de wereld verloor deze Australian Open maar twee sets en rekende in de finale overtuigend af met de als tweede geplaatste Alexander Zverev. Sinners laatste nederlaag dateert van begin oktober.
"Als eerste wil ik me richten tot Zverev. Je bent een geweldige speler en hou geloof. Iedereen weet hoe sterk je bent, ook als persoon. Alle kenners weten dat je zo'n trofee over niet al te lange tijd ook gaat optillen", begon Sinner zijn speech richting zijn Duitse tegenstander die zijn derde grandslamfinale verloor.
Zverev (27) had andersom ook lovende woorden over voor de Italiaan. "Je bent verreweg de beste speler in de wereld. Ik heb vandaag nog wat geprobeerd, maar je was gewoon te goed. Niemand verdient deze titel meer", zei de mondiale nummer 2 tijdens de prijsuitreiking in het stadion.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
26 minuten geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
1 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
2 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft poleposition veroverd in de Grote Prijs van Miami. De leider in het kampioenschap was in zijn Mercedes iets sneller dan Max Verstappen, die verrassend de tweede tijd noteerde. Het was opnieuw zeer warm rondom het Hard Rock Stadium, maar dit keer stond er ook een stevige wind.
19 uur geleden