
Sinner verslaat Djokovic en treft Alcaraz in finale Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld versloeg in zijn halve finale de Serviër Novak Djokovic in drie sets. De setstanden waren 6-4 7-5 en 7-6 (3).
De 23-jarige Sinner, die voor het eerst de finale bereikte op het grandslamtoernooi van Parijs, neemt het zondag in de finale op tegen Carlos Alcaraz. De Spaanse titelverdediger zag zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti in de vierde set geblesseerd opgeven. Alcaraz leidde op dat moment met 4-6 7-6 (3) 6-0 2-0.
Djokovic (38) hoopte in Parijs zijn 25e grandslamtitel te veroveren, al maakte hij in de toernooien ervoor weinig indruk. De Serviër won Roland Garros drie keer.
Fitheid en precisie
Sinner benutte in de eerste set de eerste de beste breakkans bij 2-2 en gaf die voorsprong niet meer uit handen. De Italiaan overtuigde met name in zijn eigen opslaggames waarin hij slechts drie punten tegen kreeg.
Djokovic leek in de tweede set iets beter in zijn spel te komen, maar Sinner bleek ook nu de stabielste. Geen enkele keer kreeg de Serviër een kans op een break voordat Sinner zijn tweede kans pakte in de zevende game (4-3). Djokovic knokte zich terug, brak de Italiaan terug naar 5-5, maar verloor vervolgens opnieuw zijn eigen servicegame. Na een behandeling door de fysiotherapeut hield hij in de derde set gelijke tred met Sinner. Het werd een tiebreak waarin Djokovic het op fitheid en precisie aflegde.
Djokovic aast nog steeds op zijn 25e grandslamtitel. Zijn laatste dateert van het najaar van 2023 toen hij de US Open won. Maar ook op Wimbledon komt hij komende zomer Sinner en Alcaraz weer tegen, de twee tennissers die sinds het begin van vorig jaar de titels op de grandslamtoernooien onderling verdelen.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.
6 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.
8 uur geledenSANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
23 uur geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italië met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
1 dag geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser staat na drie van de tien subdivisies op de tweede plek bij het onderdeel brug in de kwalificaties bij de WK in Jakarta. Visser, die 14,000 punten scoorde, zag alleen olympisch brugkampioene Kaylia Nemour uit Algerije het maandag beter doen: zij scoorde 15,533 punten. Sanna Veerman bezet met 13,966 punten de derde plek in het brugklassement.
1 dag geleden