Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner verslaat Djokovic en treft Alcaraz in finale Roland Garros

Sinner verslaat Djokovic en treft Alcaraz in finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld versloeg in zijn halve finale de Serviër Novak Djokovic in drie sets. De setstanden waren 6-4 7-5 en 7-6 (3).

De 23-jarige Sinner, die voor het eerst de finale bereikte op het grandslamtoernooi van Parijs, neemt het zondag in de finale op tegen Carlos Alcaraz. De Spaanse titelverdediger zag zijn Italiaanse tegenstander Lorenzo Musetti in de vierde set geblesseerd opgeven. Alcaraz leidde op dat moment met 4-6 7-6 (3) 6-0 2-0.

Djokovic (38) hoopte in Parijs zijn 25e grandslamtitel te veroveren, al maakte hij in de toernooien ervoor weinig indruk. De Serviër won Roland Garros drie keer.

Fitheid en precisie

Sinner benutte in de eerste set de eerste de beste breakkans bij 2-2 en gaf die voorsprong niet meer uit handen. De Italiaan overtuigde met name in zijn eigen opslaggames waarin hij slechts drie punten tegen kreeg.

Djokovic leek in de tweede set iets beter in zijn spel te komen, maar Sinner bleek ook nu de stabielste. Geen enkele keer kreeg de Serviër een kans op een break voordat Sinner zijn tweede kans pakte in de zevende game (4-3). Djokovic knokte zich terug, brak de Italiaan terug naar 5-5, maar verloor vervolgens opnieuw zijn eigen servicegame. Na een behandeling door de fysiotherapeut hield hij in de derde set gelijke tred met Sinner. Het werd een tiebreak waarin Djokovic het op fitheid en precisie aflegde.

Djokovic aast nog steeds op zijn 25e grandslamtitel. Zijn laatste dateert van het najaar van 2023 toen hij de US Open won. Maar ook op Wimbledon komt hij komende zomer Sinner en Alcaraz weer tegen, de twee tennissers die sinds het begin van vorig jaar de titels op de grandslamtoernooien onderling verdelen.

Meer uit Sport

Red Bull-teambaas Mekies biedt Verstappen excuses aan na crash

SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

6 uur geleden
Zwemster Steenbergen verbetert wereldrecord op 100 meter vrij

ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.

8 uur geleden
Turnster Sanne Wevers vond rentree wel 'even heftig'

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).

9 uur geleden
Eerste titel tennisser Davidovich Fokina na vijf verloren finales

SANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.

9 uur geleden
Nederlandse meerkamptitels turnen voor Visser en debutant Enser

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.

10 uur geleden
Van den Goorbergh doorstaat 'Turks stoombad' bij TT Assen

ASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.

11 uur geleden
Verstappen crasht tijdens kwalificatie GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.

12 uur geleden