Sinner verslaat Alcaraz in duel tussen opkomende tennissers
LONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft Carlos Alcaraz uitgeschakeld in de vierde ronde van Wimbledon. De 20-jarige Sinner was de één jaar jongere Spanjaard met 6-1 6-4 6-7 (8) 6-3 de baas. In de tiebreak van de derde set had Sinner al twee matchpoints.
Sinner en Alcaraz worden beschouwd als de beoogde opvolgers van de gevestigde orde: Rafael Nadal, Novak Djokovic en Roger Federer. Sinner staat dertiende op de wereldranglijst, Alcaraz is al de mondiale nummer 7.
De als vijfde geplaatste Alcaraz maakte op het Centre Court twee sets lang geen enkel moment aanspraak op een plek in de kwartfinales. De jongste van de twee noteerde veel onnodige fouten, maar slaagde er toch in er een spannend duel van te maken. Na het verlies van de tiebreak toonde Sinner echter karakter en na 3 uur en 35 minuten maakte hij het af op zijn zesde wedstrijdpunt.
Voor deze editie van Wimbledon had Sinner nog nooit een duel gewonnen op het Londense gras. Op de drie andere grand slams haalde hij al wel eens minimaal de vierde ronde. Sinner neemt het dinsdag bij de laatste acht op tegen de winnaar van het duel tussen Tim van Rijthoven en Novak Djokovic.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
2 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Kunstschaatser Ilia Malinin werd 'lamgeslagen' door de zenuwen voor aanvang van de vrije kür bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De Amerikaanse tweevoudig wereldkampioen, die de afgelopen twee jaar alles won in het kunstrijden, gaf toe dat hij bezweek onder de grote druk. "Toen ik mijn startpositie innam, kwamen alle traumatische momenten uit mijn leven ineens weer boven. Er kwamen zoveel negatieve gedachten op me af en ik kon er gewoon niet mee omgaan", zei de 21-jarige Malinin.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Orde van Vrijheid toegekend aan de skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj om diens standvastigheid tegenover het Internationaal Olympisch Comité (IOC).
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De finale van het kunstschaatsen bij de mannen op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina kende een dramatische ontknoping. De Amerikaanse topfavoriet Ilia Malinin bezweek in de vrije kür onder de druk en kwam enkele keren ten val. Hij zakte door een lage waardering van de jury van de eerste naar de achtste plaats.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.
16 uur geledenSAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."
16 uur geledenTORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.
17 uur geleden