Sinner verslaat Alcaraz in duel tussen opkomende tennissers
LONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft Carlos Alcaraz uitgeschakeld in de vierde ronde van Wimbledon. De 20-jarige Sinner was de één jaar jongere Spanjaard met 6-1 6-4 6-7 (8) 6-3 de baas. In de tiebreak van de derde set had Sinner al twee matchpoints.
Sinner en Alcaraz worden beschouwd als de beoogde opvolgers van de gevestigde orde: Rafael Nadal, Novak Djokovic en Roger Federer. Sinner staat dertiende op de wereldranglijst, Alcaraz is al de mondiale nummer 7.
De als vijfde geplaatste Alcaraz maakte op het Centre Court twee sets lang geen enkel moment aanspraak op een plek in de kwartfinales. De jongste van de twee noteerde veel onnodige fouten, maar slaagde er toch in er een spannend duel van te maken. Na het verlies van de tiebreak toonde Sinner echter karakter en na 3 uur en 35 minuten maakte hij het af op zijn zesde wedstrijdpunt.
Voor deze editie van Wimbledon had Sinner nog nooit een duel gewonnen op het Londense gras. Op de drie andere grand slams haalde hij al wel eens minimaal de vierde ronde. Sinner neemt het dinsdag bij de laatste acht op tegen de winnaar van het duel tussen Tim van Rijthoven en Novak Djokovic.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka's Simeon Catharina en Jur Spijkers hebben brons overgehouden aan de Grand Slam in Tbilisi. Het zijn de tweede en derde Nederlandse medailles bij het toernooi in Georgië. Eerder won Joanne van Lieshout zilver.
34 minuten geledenROESELARE (ANP) - Dylan Groenewegen heeft zijn tweede zege in drie dagen behaald. Na de winst in de Bredene Koksijde Classic van afgelopen vrijdag was de sprinter van United Rose Rockets ook de snelste in de Grote Prijs Jean-Pierre Monseré. Groenewegen passeerde met zijn sprint na 202,5 kilometer tussen Torhout en Roeselare de vluchters Simon Dehairs uit België en Kamil Malecki uit Polen.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met gemak doorgedrongen tot de halve finales van de 60 meter horden. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in een tijd van 7,82 seconden.
3 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter bezet ook na het derde onderdeel de eerste plek op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster stootte de kogel naar 13,92 meter en die afstand was net voldoende om de Amerikaanse Anna Hall en de Ierse Kate O'Connor voor te blijven in de tussenstand. Het verschil in punten is klein.
3 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich redelijk eenvoudig geplaatst voor de finale bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De finale is zondagavond.
5 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse estafettemannen hebben zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 4x400 meter op de WK indooratletiek. Eugene Omalla, Liemarvin Bonevacia, Max van der Lugt en Tony van Diepen wonnen hun heat in een tijd van 3.04,66. Ze versloegen onder meer de teams van de Verenigde Staten, Portugal en Polen.
6 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - LeBron James heeft zaterdag het NBA-record voor meeste gespeelde wedstrijden in het reguliere seizoen gebroken. Hij kwam in actie voor zijn 1612e duel toen zijn Los Angeles Lakers het opnamen tegen de Orlando Magic. Hij passeerde daarmee het aantal van 1611 wedstrijden dat sinds 1997 op naam stond van Robert Parish.
16 uur geleden