Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner verrast nummer 1 van de wereld Alcaraz in masters Miami

Sinner verrast nummer 1 van de wereld Alcaraz in masters Miami

MIAMI (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft ten koste van de Spaanse nummer 1 van de wereld Carlos Alcaraz de finale bereikt van het masterstoernooi in Miami. De nummer 11 van de wereld won na een partij van 3 uur in drie sets: 6-7 (4) 6-4 6-2.

De ietwat verrassende nederlaag voor Alcaraz betekent dat hij de Sunshine Double, winst in de hoog aangeschreven toernooien van Indian Wells en Miami, kan vergeten. Hij raakt er ook zijn eerste plaats op de wereldranglijst mee kwijt. De Serviër Novak Djokovic staat maandag weer bovenaan, als de nieuwe ranking uitkomt.

Sinner treft zondag in de finale de Rus Daniil Medvedev, die in de andere halve finale afrekende met zijn landgenoot Karen Chatsjanov. Sinner verloor in februari nog van Medvedev in de finale van het ABN AMRO Open in Rotterdam.

Einde aan reeks van ongeslagen sets

Het was een partij waarin beide spelers heel wat breakpoints kregen. Sinner wist liefst zes keer een servicegame van Alcaraz af te pakken, in elke van de drie gespeelde sets twee keer.

Alcaraz kon aanvankelijk de Italiaan redelijk goed van zich afhouden en hij won de eerste set na een tiebreak, maar de nummer 1 van de wereld kreeg het steeds moeilijker. In de tweede set moest hij uiteindelijk buigen na weer een break van Sinner. De Italiaan maakte een einde aan een reeks van 21 ongeslagen sets van Alcaraz.

Zeer hoog niveau

De 19-jarige Spanjaard oogde in het derde bedrijf vermoeid en incasseerde weer twee breaks, waarna Sinner triomfantelijk zijn vuisten in de lucht kon steken. "We speelden beiden een zeer, zeer hoog niveau. Het is absoluut een van mijn mooiste overwinningen", zei de 21-jarige winnaar.

Alcaraz kon de eerste speler worden sinds Roger Federer in 2017 met de Sunshine Double op zijn palmares. "Ik heb nog wat jaren nodig om dat te proberen", zei de Spanjaard. "Op dit moment kan ik alleen maar denken aan hoe ik mijn niveau kan opkrikken om een volgende keer wel van Jannik te winnen. Ik denk dat het een mooie partij was om naar te kijken."

Meer uit Sport

Schulting op NK shorttrack derde op 1000 meter, titel Velzeboer

LEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting is bij haar rentree op het NK shorttrack als derde geëindigd op de 1000 meter. De olympisch kampioene op deze afstand moest in Leeuwarden de titel laten aan Xandra Velzeboer, die haar zus Michelle en Schulting aftroefde op de 1000 meter.

1 uur geleden
Skiester Rast draagt zege op aan slachtoffers Crans-Montana

KRANJSKA GORA (ANP) - De Zwitserse skiester Camille Rast heeft haar eerste wereldbekerzege op de reuzenslalom geboekt. De 26-jarige Rast was de beste op de piste in het Sloveense Kranjska Gora. Ze droeg haar zege op aan de slachtoffers van de cafébrand in het Zwitserse Crans-Montana in nieuwjaarsnacht.

1 uur geleden
Swiatek: tennissters hebben geen 'Battle of the Sexes' nodig

SYDNEY (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek vindt dat het vrouwentennis geen 'Battle of the Sexes' nodig heeft. De tennissters hoeven volgens de Poolse zesvoudig grandslamkampioene niets te bewijzen.

5 uur geleden
Basketballer Post met Warriors hard onderuit tegen Oklahoma City

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met Golden State Warriors een forse nederlaag geleden tegen Oklahoma City Thunder. De titelverdediger in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA won met 131-94.

7 uur geleden
Darter Van Veen bereikt finale WK na zege op Schot Anderson

LONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft de finale bereikt van het WK darts in Londen. De 23-jarige darter uit het Gelderse Poederoijen versloeg in de halve finales in een uitbundig Alexandra Palace tweevoudig wereldkampioen Gary Anderson met 6-3 in sets. Hij treft zaterdag in de eindstrijd de Engelse titelverdediger Luke Littler.

16 uur geleden
Oostenrijkse topskiester Liensberger mist Spelen na crash

SANKT MICHAEL (ANP/RTR) - De Oostenrijkse skiester Katharina Liensberger mist de Olympische Spelen in Milaan-Cortina door een zware knieblessure. De 28-jarige slalomspecialiste liep onder meer een gescheurde meniscus op door een crash bij een training in Sankt Michael.

20 uur geleden
Skeletonster Bos eindigt als 24e in Winterberg

WINTERBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos blijft op zoek naar haar beste vorm op weg naar de Winterspelen van volgende maand in Milaan en Cortina d'Ampezzo. De winnares van olympisch brons op de Spelen van Beijing eindigde als 24e op de wereldbekerwedstrijd in Winterberg.

23 uur geleden