Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner verrast nummer 1 van de wereld Alcaraz in masters Miami

Sinner verrast nummer 1 van de wereld Alcaraz in masters Miami

MIAMI (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft ten koste van de Spaanse nummer 1 van de wereld Carlos Alcaraz de finale bereikt van het masterstoernooi in Miami. De nummer 11 van de wereld won na een partij van 3 uur in drie sets: 6-7 (4) 6-4 6-2.

De ietwat verrassende nederlaag voor Alcaraz betekent dat hij de Sunshine Double, winst in de hoog aangeschreven toernooien van Indian Wells en Miami, kan vergeten. Hij raakt er ook zijn eerste plaats op de wereldranglijst mee kwijt. De Serviër Novak Djokovic staat maandag weer bovenaan, als de nieuwe ranking uitkomt.

Sinner treft zondag in de finale de Rus Daniil Medvedev, die in de andere halve finale afrekende met zijn landgenoot Karen Chatsjanov. Sinner verloor in februari nog van Medvedev in de finale van het ABN AMRO Open in Rotterdam.

Einde aan reeks van ongeslagen sets

Het was een partij waarin beide spelers heel wat breakpoints kregen. Sinner wist liefst zes keer een servicegame van Alcaraz af te pakken, in elke van de drie gespeelde sets twee keer.

Alcaraz kon aanvankelijk de Italiaan redelijk goed van zich afhouden en hij won de eerste set na een tiebreak, maar de nummer 1 van de wereld kreeg het steeds moeilijker. In de tweede set moest hij uiteindelijk buigen na weer een break van Sinner. De Italiaan maakte een einde aan een reeks van 21 ongeslagen sets van Alcaraz.

Zeer hoog niveau

De 19-jarige Spanjaard oogde in het derde bedrijf vermoeid en incasseerde weer twee breaks, waarna Sinner triomfantelijk zijn vuisten in de lucht kon steken. "We speelden beiden een zeer, zeer hoog niveau. Het is absoluut een van mijn mooiste overwinningen", zei de 21-jarige winnaar.

Alcaraz kon de eerste speler worden sinds Roger Federer in 2017 met de Sunshine Double op zijn palmares. "Ik heb nog wat jaren nodig om dat te proberen", zei de Spanjaard. "Op dit moment kan ik alleen maar denken aan hoe ik mijn niveau kan opkrikken om een volgende keer wel van Jannik te winnen. Ik denk dat het een mooie partij was om naar te kijken."

Meer uit Sport

De Jong en Lamens zege verwijderd van hoofdtoernooi Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennissers Jesper de Jong en Suzan Lamens zijn doorgedrongen tot de laatste voorronde van Roland Garros. De in het kwalificatietoernooi als eerste geplaatste De Jong won in de tweede ronde van de Canadees Liam Draxl, de nummer 164 van de wereld: 4-6 6-1 6-3. Lamens versloeg de Roemeense Irina-Camelia Begu na een partij van meer dan drie uur: 6-4 6-7 (7) 6-3.

11 uur geleden
Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

15 uur geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 dag geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

2 dagen geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

2 dagen geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

2 dagen geleden