Sinner - Van de Zandschulp woensdagavond, Griekspoor donderdag
ROTTERDAM (ANP) - Jannik Sinner en Botic van de Zandschulp treffen elkaar woensdagavond in de eerste ronde van het ABN AMRO Open. De wedstrijd in Ahoy Rotterdam begint om 19.30 uur. Tallon Griekspoor komt donderdag pas weer in actie.
Voor de Italiaan Sinner wordt het zijn eerste wedstrijd sinds de finale van de Australian Open, eind vorige maand. Hij meldde zich af voor het toernooi van Marseille van vorige week, maar is al sinds vrijdag in Rotterdam.
Griekspoor plaatste zich maandag voor de tweede ronde en het was de vraag of hij woensdag of donderdag zijn tweede ronde zou spelen. De beste tennisser van Nederland neemt het donderdag op tegen de winnaar van het duel tussen de Pool Hubert Hurkacz en Jiri Lehecka uit Tsjechië.
Tegenstanders
Woensdagavond speelt Félix Auger-Aliassime, de winnaar van de editie van 2022, de tweede avondwedstrijd. De Canadees treft de winnaar van de wedstrijd tussen Andrej Roeblev uit Rusland en de Belg Zizou Bergs.
Ook de Deen Holger Rune, als derde geplaatst, speelt woensdag zijn eerste wedstrijd. Hij neemt het in de middagsessie op tegen de Rus Roman Safioellin.
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft op het Tata Steel Chess Tournament remise gespeeld tegen de Oezbeek Javokhir Sindarov. Hij blijft door dat resultaat gedeeld tweede, samen met Sindarov en de Duitser Matthias Bluebaum, die woensdag van Anish Giri won.
2 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Ferry Weertman en Ranomi Kromowidjojo zijn toegetreden tot de International Swimming Hall of Fame (ISHOF). Daarmee behoren de voormalige zwemmers tot een select gezelschap Nederlanders dat deze internationale erkenning ontvangt. Maarten van der Weijden, Monique Wildschut, Irene van der Laan en Judith van Berkel gingen hen voor.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan (33) zal op 26 april van start gaan in de marathon van Londen. Hassan maakte in 2023 in Londen haar debuut op de marathon. Ondanks dat ze onderweg even moest stoppen vanwege kramp, wist ze haar eerste marathon meteen winnend af te sluiten.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - De vorig jaar gestopte Britse bokser Tyson Fury keert opnieuw terug in de ring. De 37-jarige voormalige wereldkampioen zwaargewicht neemt het op 11 april op tegen de Rus Arslanbek Makhmudov.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het WK beachvolleybal van 2027 in Nederland vindt plaats op een aantal "iconische locaties" in de speelsteden Den Haag, Amsterdam, Apeldoorn en Rotterdam. Dat meldt volleybalbond Nevobo in een persbericht. De organisatie hoopt onder meer in Den Haag te spelen in een stadion op de Hofvijver, net als in 2015.
9 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Coco Gauff krijgt veel bijval van andere toptennissters na haar woedeuitbarsting van dinsdag op de Australian Open. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld klaagde over het gebrek aan privacy in Melbourne en daar zijn haar landgenotes Amanda Anisimova en Jessica Pegula en de Poolse Iga Swiatek het mee eens. "De vraag is of we tennissers zijn of dieren in de dierentuin, die zelfs in de gaten worden gehouden als ze naar de wc gaan", zei Swiatek.
10 uur geleden