Sinner treft dubbelpartner Hurkacz in tennisfinale Miami
MIAMI (ANP) - De finale van het tennistoernooi van Miami kent een verrassende samenstelling. Nadat eerder de Italiaan Jannik Sinner zich kwalificeerde voor de eindstrijd, deed de Poolse outsider Hubert Hurkacz hem dat na. De nummer 37 van de wereld versloeg in zijn halve finale de Rus Andrej Roeblev, de nummer 4 van de plaatsingslijst op het masterstoernooi.
Beide finalisten kennen elkaar goed. Sinner, 31e op de wereldranglijst, dubbelde dit jaar al op de Australian Open en het toernooi van Dubai met de Pool die tegen Roeblev twee sets (6-3 6-4) nodig had. Hurkacz had daarvoor al een andere favoriet, de Griek Stefanos Tsitsipas, uitgeschakeld.
Sinner was eerder in zijn halve finale te sterk voor de Spanjaard Roberto Bautista Agut: 5-7 6-4 6-4. "Vorige maand speelden we nog samen in het dubbel en nu staan we tegenover elkaar in de mastersfinale. Dat wordt leuk", voorspelde Hurkacz, die in Rotterdam in de tweede ronde nog verloor van Tsitsipas. Dat toernooi werd gewonnen door Roeblev. Toppers als Novak Djokovic, Rafael Nadal en Roger Federer lieten het toernooi in Miami om verschillende redenen lopen.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
5 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
6 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."
8 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft dankzij meesterlijk rijden de Grote Prijs van Qatar gewonnen en daarmee de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 ongemeen spannend gemaakt. Het kampioenschap wordt nu beslist in de slotrace over een week in Abu Dhabi.
8 uur geleden