Sinner treft dubbelpartner Hurkacz in tennisfinale Miami
MIAMI (ANP) - De finale van het tennistoernooi van Miami kent een verrassende samenstelling. Nadat eerder de Italiaan Jannik Sinner zich kwalificeerde voor de eindstrijd, deed de Poolse outsider Hubert Hurkacz hem dat na. De nummer 37 van de wereld versloeg in zijn halve finale de Rus Andrej Roeblev, de nummer 4 van de plaatsingslijst op het masterstoernooi.
Beide finalisten kennen elkaar goed. Sinner, 31e op de wereldranglijst, dubbelde dit jaar al op de Australian Open en het toernooi van Dubai met de Pool die tegen Roeblev twee sets (6-3 6-4) nodig had. Hurkacz had daarvoor al een andere favoriet, de Griek Stefanos Tsitsipas, uitgeschakeld.
Sinner was eerder in zijn halve finale te sterk voor de Spanjaard Roberto Bautista Agut: 5-7 6-4 6-4. "Vorige maand speelden we nog samen in het dubbel en nu staan we tegenover elkaar in de mastersfinale. Dat wordt leuk", voorspelde Hurkacz, die in Rotterdam in de tweede ronde nog verloor van Tsitsipas. Dat toernooi werd gewonnen door Roeblev. Toppers als Novak Djokovic, Rafael Nadal en Roger Federer lieten het toernooi in Miami om verschillende redenen lopen.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
56 minuten geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
5 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
8 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
9 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
9 uur geleden