Sinner treft Djokovic in Australië na simpele zege op Shelton
MELBOURNE (ANP/AFP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zonder problemen de halve finales van de Australian Open bereikt. De winnaar van de vorige twee edities was in Melbourne met 6-3 6-4 6-4 te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton.
De 24-jarige Sinner treft in de halve finales de veertien jaar oudere Novak Djokovic. De Servische tienvoudig winnaar van het eerste grandslamtoernooi van het jaar ontsnapte eerder op woensdag aan uitschakeling. Hij zag zijn tegenstander Lorenzo Musetti opgeven, nadat de Italiaan de eerste twee sets had gewonnen (6-4 6-3 1-3).
Sinner, de nummer 2 van de wereld, had acht van de negen eerdere wedstrijden tegen Shelton gewonnen. Hij verloor alleen de eerste ontmoeting in 2023. Vorig jaar schakelde hij de mondiale nummer 7 onder meer uit in de halve finales in Melbourne.
Mogelijk vijfde eindzege
Waar Sinner een jaar geleden in Australië nog een tiebreak in de eerste set nodig had, had hij dit keer minder moeite om het verschil te maken. Hij brak Shelton op 2-1 en stond daarna geen enkel punt meer af op zijn eigen service. De Italiaan had ook in de tweede set genoeg aan één break, al moest hij daarna op eigen service wel drie breakpoints wegwerken. In de derde set sloeg hij toe op 4-4 en gaf de voorsprong niet meer weg.
Sinner is in Melbourne op jacht naar zijn vijfde eindzege op een grandslamtoernooi. Naast zijn twee titels in Melbourne won hij ook de US Open (2024) en Wimbledon (2025).
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
18 uur geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
19 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.
21 uur geledenASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.
21 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.
23 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.
1 dag geleden