Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner prolongeert Australian Open-titel met zege op Zverev

Sinner prolongeert Australian Open-titel met zege op Zverev

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft overtuigend zijn titel op de Australian Open geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld klopte de als tweede geplaatste Duitser Alexander Zverev in drie sets in de finale in Melbourne: 6-3 7-6 (4) 6-3. Sinner pakte zijn derde grandslamtitel, na ook al de eindzege op de US Open in september vorig jaar.

Sinner had vorig jaar op jacht naar zijn eerste grandslamtitel in de finale in Melbourne een stuk meer moeite met de Rus Daniil Medvedev. De 23-jarige Italiaan kwam destijds 2-0 achter in sets, maar was na een kleine vier uur alsnog de sterkste.

Sinner verloor deze editie alleen tegen de Australiër Tristan Schoolkate en de Deen Holger Rune een set. Zverev ging mogelijk nog frisser de finale in, omdat hij Novak Djokovic in de halve finales na één set geblesseerd zag opgeven. De 27-jarige Duitser verloor op de US Open in 2020 en vorig jaar op Roland Garros allebei zijn eerdere grandslamfinales.

Onnodige fouten

In de eerste set viel de beslissende break in de achtste game. Het was niet verrassend dat die voor Sinner was, want Zverev was geen enkele keer dicht bij het afpakken van de opslagbeurt van de geconcentreerd spelende titelverdediger. De nummer 2 van de wereld maakte meer onnodige fouten. Bij 5-3 sleepte Sinner de set op eigen service met een lovegame binnen.

Een tiebreak moest in de tweede set de beslissing brengen. Daarin waren de twee aan elkaar gewaagd, totdat een bal van Sinner bij 4-4 via de netrand gelukkig binnenviel. De Italiaan won de laatste 2 punten op eigen service.

Geen breekpunt

Ook in de derde set kon Zverev het Sinner niet echt lastig maken op zijn eigen service. De Duitser kreeg in de hele wedstrijd geen enkel breekpunt. Een break van Sinner bij 3-2 was genoeg voor de beslissing in de derde set. De Italiaan benutte zijn eerste wedstrijdpunt door de bal langs de naar voren gekomen Duitser te slaan.

Sinner is de eerste Italiaan ooit met drie grandslamtitels. Tot zondag stond hij gelijk met Nicola Pietrangeli, die in 1959 en 1960 Roland Garros won.

Meer uit Sport

Kooij krijgt bij nieuwe ploeg hulp van ploegleider Renshaw

PARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.

2 uur geleden
Schaatsers Groenewoud en Bosker terug op ploegachtervolging

CALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.

4 uur geleden
Olympische fakkel maakt tocht van 12.000 kilometer door Italië

ROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.

1 dag geleden
Rentree Worst en Van Anrooij bij eerste wereldbeker veldrijden

ARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.

1 dag geleden
Zverev zegt deelname toe aan tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Alexander Zverev komt in februari in actie op het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie maandag bekend. De Duitse nummer 3 van de wereld speelde zes keer eerder op het ATP-toernooi in Rotterdam.

1 dag geleden
De Boo wint met Nederlands record op 500 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft de tweede 500 meter bij de wereldbeker in Salt Lake City op zijn naam geschreven. De wereldkampioen zette het Nederlands record op 33,63 seconden, waarmee hij 0,02 seconde boven het wereldrecord bleef en zich herpakte van een teleurstellende rit van een dag eerder.

1 dag geleden
Kok schaatst naar wereldrecord op 500 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City het wereldrecord op de 500 meter verbeterd. De regerend wereldkampioen op deze afstand kwam tot 36,09 en was daarmee ruim sneller dan het oude record van 36,36 van Lee Sang-hwa uit Zuid-Korea uit 2016. Op de dag precies tien jaar later is Kok 0,27 seconde sneller.

1 dag geleden