Sinner prolongeert Australian Open-titel met zege op Zverev
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft overtuigend zijn titel op de Australian Open geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld klopte de als tweede geplaatste Duitser Alexander Zverev in drie sets in de finale in Melbourne: 6-3 7-6 (4) 6-3. Sinner pakte zijn derde grandslamtitel, na ook al de eindzege op de US Open in september vorig jaar.
Sinner had vorig jaar op jacht naar zijn eerste grandslamtitel in de finale in Melbourne een stuk meer moeite met de Rus Daniil Medvedev. De 23-jarige Italiaan kwam destijds 2-0 achter in sets, maar was na een kleine vier uur alsnog de sterkste.
Sinner verloor deze editie alleen tegen de Australiër Tristan Schoolkate en de Deen Holger Rune een set. Zverev ging mogelijk nog frisser de finale in, omdat hij Novak Djokovic in de halve finales na één set geblesseerd zag opgeven. De 27-jarige Duitser verloor op de US Open in 2020 en vorig jaar op Roland Garros allebei zijn eerdere grandslamfinales.
Onnodige fouten
In de eerste set viel de beslissende break in de achtste game. Het was niet verrassend dat die voor Sinner was, want Zverev was geen enkele keer dicht bij het afpakken van de opslagbeurt van de geconcentreerd spelende titelverdediger. De nummer 2 van de wereld maakte meer onnodige fouten. Bij 5-3 sleepte Sinner de set op eigen service met een lovegame binnen.
Een tiebreak moest in de tweede set de beslissing brengen. Daarin waren de twee aan elkaar gewaagd, totdat een bal van Sinner bij 4-4 via de netrand gelukkig binnenviel. De Italiaan won de laatste 2 punten op eigen service.
Geen breekpunt
Ook in de derde set kon Zverev het Sinner niet echt lastig maken op zijn eigen service. De Duitser kreeg in de hele wedstrijd geen enkel breekpunt. Een break van Sinner bij 3-2 was genoeg voor de beslissing in de derde set. De Italiaan benutte zijn eerste wedstrijdpunt door de bal langs de naar voren gekomen Duitser te slaan.
Sinner is de eerste Italiaan ooit met drie grandslamtitels. Tot zondag stond hij gelijk met Nicola Pietrangeli, die in 1959 en 1960 Roland Garros won.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.
15 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.
17 uur geledenROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.
20 uur geledenBERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.
21 uur geleden