Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner prolongeert Australian Open-titel met zege op Zverev

Sinner prolongeert Australian Open-titel met zege op Zverev

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft overtuigend zijn titel op de Australian Open geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld klopte de als tweede geplaatste Duitser Alexander Zverev in drie sets in de finale in Melbourne: 6-3 7-6 (4) 6-3. Sinner pakte zijn derde grandslamtitel, na ook al de eindzege op de US Open in september vorig jaar.

Sinner had vorig jaar op jacht naar zijn eerste grandslamtitel in de finale in Melbourne een stuk meer moeite met de Rus Daniil Medvedev. De 23-jarige Italiaan kwam destijds 2-0 achter in sets, maar was na een kleine vier uur alsnog de sterkste.

Sinner verloor deze editie alleen tegen de Australiër Tristan Schoolkate en de Deen Holger Rune een set. Zverev ging mogelijk nog frisser de finale in, omdat hij Novak Djokovic in de halve finales na één set geblesseerd zag opgeven. De 27-jarige Duitser verloor op de US Open in 2020 en vorig jaar op Roland Garros allebei zijn eerdere grandslamfinales.

Onnodige fouten

In de eerste set viel de beslissende break in de achtste game. Het was niet verrassend dat die voor Sinner was, want Zverev was geen enkele keer dicht bij het afpakken van de opslagbeurt van de geconcentreerd spelende titelverdediger. De nummer 2 van de wereld maakte meer onnodige fouten. Bij 5-3 sleepte Sinner de set op eigen service met een lovegame binnen.

Een tiebreak moest in de tweede set de beslissing brengen. Daarin waren de twee aan elkaar gewaagd, totdat een bal van Sinner bij 4-4 via de netrand gelukkig binnenviel. De Italiaan won de laatste 2 punten op eigen service.

Geen breekpunt

Ook in de derde set kon Zverev het Sinner niet echt lastig maken op zijn eigen service. De Duitser kreeg in de hele wedstrijd geen enkel breekpunt. Een break van Sinner bij 3-2 was genoeg voor de beslissing in de derde set. De Italiaan benutte zijn eerste wedstrijdpunt door de bal langs de naar voren gekomen Duitser te slaan.

Sinner is de eerste Italiaan ooit met drie grandslamtitels. Tot zondag stond hij gelijk met Nicola Pietrangeli, die in 1959 en 1960 Roland Garros won.

Meer uit Sport

Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

12 minuten geleden
Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

1 uur geleden
Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

15 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

15 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

15 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

19 uur geleden