Sinner prolongeert Australian Open-titel met zege op Zverev
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft overtuigend zijn titel op de Australian Open geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld klopte de als tweede geplaatste Duitser Alexander Zverev in drie sets in de finale in Melbourne: 6-3 7-6 (4) 6-3. Sinner pakte zijn derde grandslamtitel, na ook al de eindzege op de US Open in september vorig jaar.
Sinner had vorig jaar op jacht naar zijn eerste grandslamtitel in de finale in Melbourne een stuk meer moeite met de Rus Daniil Medvedev. De 23-jarige Italiaan kwam destijds 2-0 achter in sets, maar was na een kleine vier uur alsnog de sterkste.
Sinner verloor deze editie alleen tegen de Australiër Tristan Schoolkate en de Deen Holger Rune een set. Zverev ging mogelijk nog frisser de finale in, omdat hij Novak Djokovic in de halve finales na één set geblesseerd zag opgeven. De 27-jarige Duitser verloor op de US Open in 2020 en vorig jaar op Roland Garros allebei zijn eerdere grandslamfinales.
Onnodige fouten
In de eerste set viel de beslissende break in de achtste game. Het was niet verrassend dat die voor Sinner was, want Zverev was geen enkele keer dicht bij het afpakken van de opslagbeurt van de geconcentreerd spelende titelverdediger. De nummer 2 van de wereld maakte meer onnodige fouten. Bij 5-3 sleepte Sinner de set op eigen service met een lovegame binnen.
Een tiebreak moest in de tweede set de beslissing brengen. Daarin waren de twee aan elkaar gewaagd, totdat een bal van Sinner bij 4-4 via de netrand gelukkig binnenviel. De Italiaan won de laatste 2 punten op eigen service.
Geen breekpunt
Ook in de derde set kon Zverev het Sinner niet echt lastig maken op zijn eigen service. De Duitser kreeg in de hele wedstrijd geen enkel breekpunt. Een break van Sinner bij 3-2 was genoeg voor de beslissing in de derde set. De Italiaan benutte zijn eerste wedstrijdpunt door de bal langs de naar voren gekomen Duitser te slaan.
Sinner is de eerste Italiaan ooit met drie grandslamtitels. Tot zondag stond hij gelijk met Nicola Pietrangeli, die in 1959 en 1960 Roland Garros won.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
8 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
11 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
15 uur geleden