Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner prolongeert Australian Open-titel met zege op Zverev

Sinner prolongeert Australian Open-titel met zege op Zverev

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft overtuigend zijn titel op de Australian Open geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld klopte de als tweede geplaatste Duitser Alexander Zverev in drie sets in de finale in Melbourne: 6-3 7-6 (4) 6-3. Sinner pakte zijn derde grandslamtitel, na ook al de eindzege op de US Open in september vorig jaar.

Sinner had vorig jaar op jacht naar zijn eerste grandslamtitel in de finale in Melbourne een stuk meer moeite met de Rus Daniil Medvedev. De 23-jarige Italiaan kwam destijds 2-0 achter in sets, maar was na een kleine vier uur alsnog de sterkste.

Sinner verloor deze editie alleen tegen de Australiër Tristan Schoolkate en de Deen Holger Rune een set. Zverev ging mogelijk nog frisser de finale in, omdat hij Novak Djokovic in de halve finales na één set geblesseerd zag opgeven. De 27-jarige Duitser verloor op de US Open in 2020 en vorig jaar op Roland Garros allebei zijn eerdere grandslamfinales.

Onnodige fouten

In de eerste set viel de beslissende break in de achtste game. Het was niet verrassend dat die voor Sinner was, want Zverev was geen enkele keer dicht bij het afpakken van de opslagbeurt van de geconcentreerd spelende titelverdediger. De nummer 2 van de wereld maakte meer onnodige fouten. Bij 5-3 sleepte Sinner de set op eigen service met een lovegame binnen.

Een tiebreak moest in de tweede set de beslissing brengen. Daarin waren de twee aan elkaar gewaagd, totdat een bal van Sinner bij 4-4 via de netrand gelukkig binnenviel. De Italiaan won de laatste 2 punten op eigen service.

Geen breekpunt

Ook in de derde set kon Zverev het Sinner niet echt lastig maken op zijn eigen service. De Duitser kreeg in de hele wedstrijd geen enkel breekpunt. Een break van Sinner bij 3-2 was genoeg voor de beslissing in de derde set. De Italiaan benutte zijn eerste wedstrijdpunt door de bal langs de naar voren gekomen Duitser te slaan.

Sinner is de eerste Italiaan ooit met drie grandslamtitels. Tot zondag stond hij gelijk met Nicola Pietrangeli, die in 1959 en 1960 Roland Garros won.

Meer uit Sport

Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 uur geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 uur geleden
Brons voor turnster Slooff op vloer bij World Challenge Cup

VARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.

3 uur geleden
Judoka Korrel wint in Astana eerste medaille sinds schorsing

ASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.

3 uur geleden
Oud-wereldkampioen Martín boekt eerste zege in MotoGP sinds 2024

LE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.

3 uur geleden
Motorcoureur Veijer crasht in Grote Prijs van Frankrijk

LE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.

5 uur geleden
Wielerploeg UAE Emirates verliest ook Yates in Giro na valpartij

PLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.

7 uur geleden