Sinner pakt op Australian Open eerste grandslamtitel na vijfsetter
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft op de Australian Open zijn eerste grandslamtitel veroverd. De nummer 4 van de wereld kwam in de finale tegen de Rus Daniil Medvedev terug na een 2-0-achterstand in sets: 3-6 3-6 6-4 6-4 6-3.
De vijfsetter duurde 3 uur en 44 minuten. Sinner maakte het af op zijn eerste wedstrijdpunt met een harde forehand langs de lijn. De Italiaan ging vervolgens gestrekt op de baan liggen, waarna hij werd opgezocht door de wat moegestreden Medvedev.
Laatstgenoemde maakte in de beginfase direct een goede indruk. Waar hij er normaal gesproken een vrij behoudende tactiek op nahoudt, zocht hij veelvuldig al snel de aanval. Dat leek Sinner enigszins te verrassen en de Italiaan oogde wat onwennig.
Geen antwoord
Het was ook Medvedev die, bij 1-1, voor het eerst de servicegame van zijn tegenstander wist te winnen. Hij hield die voorsprong vast en benutte bij 5-3 zijn derde setpunt, op de opslag van Sinner, die de set in stijl afsloot met een afzwaaier.
In de tweede set probeerde Sinner zich te herpakken, maar hij slaagde daar niet in. De nummer 4 van de wereld had ondanks dat hij veelvuldig contact zocht met zijn coaches nog altijd geen antwoord op het spel van de vaste Medvedev, die uitliep naar een 5-1-voorsprong.
Terugknokken
Het publiek vreesde voor een eenzijdige wedstrijd en koos de kant van Sinner, die één break ongedaan maakte. De Italiaan kreeg zelfs een kans om een tweede break op een rij te plaatsen, maar Medvedev speelde zijn beste tennis toen het moest en besloot de set met een sterke forehand.
Sinner wist zich echter in de wedstrijd te knokken en plaatste een break bij 5-4 in de derde set, direct goed voor setwinst. Medvedev ging steeds vermoeider ogen, terwijl het vertrouwen bij de Italiaan - die aanzienlijk kortere wedstrijden had gespeeld - groeide. Sinner wist een vijfde set af te dwingen en daarin kwam Medvedev er niet meer aan te pas.
Beloond
Bij 5-3 mocht Sinner serveren voor de titel. Hij kwam op 30-0, maar verloor vervolgens twee punten op een rij. De debutant in een grandslamfinale hield zijn zenuwen echter in bedwang en bleef agressief spelen. Dat werd beloond.
Voor de 27-jarige Medvedev was het zijn derde verloren finale in Melbourne. In 2021 verloor hij van Novak Djokovic en in 2022 moest hij zijn meerdere erkennen in Rafael Nadal. Tegen Nadal stond Medvedev ook met 2-0 in sets voor.
Medvedev en Sinner komen over twee weken in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Daar stonden ze vorig jaar ook tegenover elkaar in de eindstrijd.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.
5 uur geleden