Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner pakt op Australian Open eerste grandslamtitel na vijfsetter

Sinner pakt op Australian Open eerste grandslamtitel na vijfsetter

MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft op de Australian Open zijn eerste grandslamtitel veroverd. De nummer 4 van de wereld kwam in de finale tegen de Rus Daniil Medvedev terug na een 2-0-achterstand in sets: 3-6 3-6 6-4 6-4 6-3.

De vijfsetter duurde 3 uur en 44 minuten. Sinner maakte het af op zijn eerste wedstrijdpunt met een harde forehand langs de lijn. De Italiaan ging vervolgens gestrekt op de baan liggen, waarna hij werd opgezocht door de wat moegestreden Medvedev.

Laatstgenoemde maakte in de beginfase direct een goede indruk. Waar hij er normaal gesproken een vrij behoudende tactiek op nahoudt, zocht hij veelvuldig al snel de aanval. Dat leek Sinner enigszins te verrassen en de Italiaan oogde wat onwennig.

Geen antwoord

Het was ook Medvedev die, bij 1-1, voor het eerst de servicegame van zijn tegenstander wist te winnen. Hij hield die voorsprong vast en benutte bij 5-3 zijn derde setpunt, op de opslag van Sinner, die de set in stijl afsloot met een afzwaaier.

In de tweede set probeerde Sinner zich te herpakken, maar hij slaagde daar niet in. De nummer 4 van de wereld had ondanks dat hij veelvuldig contact zocht met zijn coaches nog altijd geen antwoord op het spel van de vaste Medvedev, die uitliep naar een 5-1-voorsprong.

Terugknokken

Het publiek vreesde voor een eenzijdige wedstrijd en koos de kant van Sinner, die één break ongedaan maakte. De Italiaan kreeg zelfs een kans om een tweede break op een rij te plaatsen, maar Medvedev speelde zijn beste tennis toen het moest en besloot de set met een sterke forehand.

Sinner wist zich echter in de wedstrijd te knokken en plaatste een break bij 5-4 in de derde set, direct goed voor setwinst. Medvedev ging steeds vermoeider ogen, terwijl het vertrouwen bij de Italiaan - die aanzienlijk kortere wedstrijden had gespeeld - groeide. Sinner wist een vijfde set af te dwingen en daarin kwam Medvedev er niet meer aan te pas.

Beloond

Bij 5-3 mocht Sinner serveren voor de titel. Hij kwam op 30-0, maar verloor vervolgens twee punten op een rij. De debutant in een grandslamfinale hield zijn zenuwen echter in bedwang en bleef agressief spelen. Dat werd beloond.

Voor de 27-jarige Medvedev was het zijn derde verloren finale in Melbourne. In 2021 verloor hij van Novak Djokovic en in 2022 moest hij zijn meerdere erkennen in Rafael Nadal. Tegen Nadal stond Medvedev ook met 2-0 in sets voor.

Medvedev en Sinner komen over twee weken in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Daar stonden ze vorig jaar ook tegenover elkaar in de eindstrijd.

Meer uit Sport

American footballteam Seattle Seahawks wint Super Bowl

SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.

2 uur geleden
Snowboardsters Peperkamp en Van Vreden lopen finale big air mis

LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.

8 uur geleden
Nederland wacht ook na tweede dag Spelen nog op eerste medaille

MILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.

10 uur geleden
Bol vindt eerste 800 meter 'leuk, spannend en best hard gaan'

METZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.

10 uur geleden
Skiester Vonn na valpartij geopereerd in Treviso

TREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.

10 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem voelde druk na wereldrecord op 5000 meter

MILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."

11 uur geleden
Leerdam op 1000 meter in slotrit tegen titelverdedigster Takagi

MILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.

11 uur geleden