Sinner pakt op Australian Open eerste grandslamtitel na vijfsetter
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft op de Australian Open zijn eerste grandslamtitel veroverd. De nummer 4 van de wereld kwam in de finale tegen de Rus Daniil Medvedev terug na een 2-0-achterstand in sets: 3-6 3-6 6-4 6-4 6-3.
De vijfsetter duurde 3 uur en 44 minuten. Sinner maakte het af op zijn eerste wedstrijdpunt met een harde forehand langs de lijn. De Italiaan ging vervolgens gestrekt op de baan liggen, waarna hij werd opgezocht door de wat moegestreden Medvedev.
Laatstgenoemde maakte in de beginfase direct een goede indruk. Waar hij er normaal gesproken een vrij behoudende tactiek op nahoudt, zocht hij veelvuldig al snel de aanval. Dat leek Sinner enigszins te verrassen en de Italiaan oogde wat onwennig.
Geen antwoord
Het was ook Medvedev die, bij 1-1, voor het eerst de servicegame van zijn tegenstander wist te winnen. Hij hield die voorsprong vast en benutte bij 5-3 zijn derde setpunt, op de opslag van Sinner, die de set in stijl afsloot met een afzwaaier.
In de tweede set probeerde Sinner zich te herpakken, maar hij slaagde daar niet in. De nummer 4 van de wereld had ondanks dat hij veelvuldig contact zocht met zijn coaches nog altijd geen antwoord op het spel van de vaste Medvedev, die uitliep naar een 5-1-voorsprong.
Terugknokken
Het publiek vreesde voor een eenzijdige wedstrijd en koos de kant van Sinner, die één break ongedaan maakte. De Italiaan kreeg zelfs een kans om een tweede break op een rij te plaatsen, maar Medvedev speelde zijn beste tennis toen het moest en besloot de set met een sterke forehand.
Sinner wist zich echter in de wedstrijd te knokken en plaatste een break bij 5-4 in de derde set, direct goed voor setwinst. Medvedev ging steeds vermoeider ogen, terwijl het vertrouwen bij de Italiaan - die aanzienlijk kortere wedstrijden had gespeeld - groeide. Sinner wist een vijfde set af te dwingen en daarin kwam Medvedev er niet meer aan te pas.
Beloond
Bij 5-3 mocht Sinner serveren voor de titel. Hij kwam op 30-0, maar verloor vervolgens twee punten op een rij. De debutant in een grandslamfinale hield zijn zenuwen echter in bedwang en bleef agressief spelen. Dat werd beloond.
Voor de 27-jarige Medvedev was het zijn derde verloren finale in Melbourne. In 2021 verloor hij van Novak Djokovic en in 2022 moest hij zijn meerdere erkennen in Rafael Nadal. Tegen Nadal stond Medvedev ook met 2-0 in sets voor.
Medvedev en Sinner komen over twee weken in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. Daar stonden ze vorig jaar ook tegenover elkaar in de eindstrijd.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
4 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
6 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
10 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
14 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
16 uur geleden