Sinner overtuigt tegen Medvedev en staat in halve finale Shanghai
SHANGHAI (ANP) - Jannik Sinner heeft zich als eerste geplaatst voor de halve eindstrijd van het masterstoernooi van Shanghai. De Italiaanse tennisser rekende eenvoudig af met de Rus Daniil Medvedev, die niet helemaal fit was. Sinner verspeelde slechts vijf games: 6-1 6-4.
Het was voor Sinner zijn zevende zege in de laatste acht ontmoetingen met Medvedev. Hij verloor dit jaar alleen in de kwartfinales op Wimbledon. Voor een plek in de finale speelt de als eerste geplaatste Sinner tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz of de Tsjech Tomas Machac.
Sinner en Alcaraz troffen elkaar begin deze maand in de finale van Beijing. Toen won Alcaraz, in een partij die 3 uur en 21 minuten duurde, in drie sets.
De 23-jarige Sinner ging na zijn wedstrijd in op het nieuws dat Rafael Nadal binnenkort afscheid neemt van de sport. "Dit is droevig nieuws voor de tenniswereld", zei de mondiale nummer 1 op een persmoment. "Rafa is een fantastisch persoon. Hij heeft ons geleerd hoe we ons op de baan moeten gedragen en hoe we met lastige situaties moeten omgaan. En dat we nederig moeten blijven, ook al hebben we succes."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.
1 uur geledenMARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.
20 uur geledenAUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.
1 dag geleden