Sinner overtuigt tegen Medvedev en staat in halve finale Shanghai
SHANGHAI (ANP) - Jannik Sinner heeft zich als eerste geplaatst voor de halve eindstrijd van het masterstoernooi van Shanghai. De Italiaanse tennisser rekende eenvoudig af met de Rus Daniil Medvedev, die niet helemaal fit was. Sinner verspeelde slechts vijf games: 6-1 6-4.
Het was voor Sinner zijn zevende zege in de laatste acht ontmoetingen met Medvedev. Hij verloor dit jaar alleen in de kwartfinales op Wimbledon. Voor een plek in de finale speelt de als eerste geplaatste Sinner tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz of de Tsjech Tomas Machac.
Sinner en Alcaraz troffen elkaar begin deze maand in de finale van Beijing. Toen won Alcaraz, in een partij die 3 uur en 21 minuten duurde, in drie sets.
De 23-jarige Sinner ging na zijn wedstrijd in op het nieuws dat Rafael Nadal binnenkort afscheid neemt van de sport. "Dit is droevig nieuws voor de tenniswereld", zei de mondiale nummer 1 op een persmoment. "Rafa is een fantastisch persoon. Hij heeft ons geleerd hoe we ons op de baan moeten gedragen en hoe we met lastige situaties moeten omgaan. En dat we nederig moeten blijven, ook al hebben we succes."
Meer uit Sport
SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
53 minuten geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
5 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
18 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
1 dag geleden