Sinner overtuigt tegen Medvedev en staat in halve finale Shanghai
SHANGHAI (ANP) - Jannik Sinner heeft zich als eerste geplaatst voor de halve eindstrijd van het masterstoernooi van Shanghai. De Italiaanse tennisser rekende eenvoudig af met de Rus Daniil Medvedev, die niet helemaal fit was. Sinner verspeelde slechts vijf games: 6-1 6-4.
Het was voor Sinner zijn zevende zege in de laatste acht ontmoetingen met Medvedev. Hij verloor dit jaar alleen in de kwartfinales op Wimbledon. Voor een plek in de finale speelt de als eerste geplaatste Sinner tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz of de Tsjech Tomas Machac.
Sinner en Alcaraz troffen elkaar begin deze maand in de finale van Beijing. Toen won Alcaraz, in een partij die 3 uur en 21 minuten duurde, in drie sets.
De 23-jarige Sinner ging na zijn wedstrijd in op het nieuws dat Rafael Nadal binnenkort afscheid neemt van de sport. "Dit is droevig nieuws voor de tenniswereld", zei de mondiale nummer 1 op een persmoment. "Rafa is een fantastisch persoon. Hij heeft ons geleerd hoe we ons op de baan moeten gedragen en hoe we met lastige situaties moeten omgaan. En dat we nederig moeten blijven, ook al hebben we succes."
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
9 uur geledenROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
12 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
13 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
14 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
15 uur geleden