Sinner overtuigt tegen Medvedev en staat in halve finale Shanghai
SHANGHAI (ANP) - Jannik Sinner heeft zich als eerste geplaatst voor de halve eindstrijd van het masterstoernooi van Shanghai. De Italiaanse tennisser rekende eenvoudig af met de Rus Daniil Medvedev, die niet helemaal fit was. Sinner verspeelde slechts vijf games: 6-1 6-4.
Het was voor Sinner zijn zevende zege in de laatste acht ontmoetingen met Medvedev. Hij verloor dit jaar alleen in de kwartfinales op Wimbledon. Voor een plek in de finale speelt de als eerste geplaatste Sinner tegen de Spanjaard Carlos Alcaraz of de Tsjech Tomas Machac.
Sinner en Alcaraz troffen elkaar begin deze maand in de finale van Beijing. Toen won Alcaraz, in een partij die 3 uur en 21 minuten duurde, in drie sets.
De 23-jarige Sinner ging na zijn wedstrijd in op het nieuws dat Rafael Nadal binnenkort afscheid neemt van de sport. "Dit is droevig nieuws voor de tenniswereld", zei de mondiale nummer 1 op een persmoment. "Rafa is een fantastisch persoon. Hij heeft ons geleerd hoe we ons op de baan moeten gedragen en hoe we met lastige situaties moeten omgaan. En dat we nederig moeten blijven, ook al hebben we succes."
Meer uit Sport
BRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League de finale bereikt. De Nederlander knokte zich in de halve finale in Brighton tegen de Engelsman Stephen Bunting terug van een achterstand van 4-2 en won met 6-5.
3 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft in de tiende speelronde van de Premier League Gian van Veen verslagen. De 36-jarige Brabander zette zijn landgenoot in Brighton met 6-4 aan de kant.
4 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is er bij het Kandidatentoernooi op Cyprus niet in geslaagd voor de derde keer op rij te winnen. Na zeges op Rameshbabu Praggnanandhaa uit India en de Amerikaan Fabiano Caruana, moest de 31-jarige Nederlander donderdag in de tiende speelronde tegen de Amerikaan Hikaru Nakamura genoegen nemen met een remise.
7 uur geledenMONACO (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz (22) heeft zich met enige moeite bij de laatste acht van de Monte Carlo Masters geschaard. De nummer 1 van de wereldranglijst won op het gravel van de Country Club in de achtste finales in drie sets van de 26-jarige Argentijn Tomás Etcheverry: 6-1 4-6 6-3. Alcaraz stuit nu op Aleksandr Boeblik uit Kazachstan.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Trans vrouwen mogen vanaf donderdag niet meer meedoen aan vrouwentoernooien van dartsbond PDC. Dat staat in een verklaring op de site van de PDC. Het besluit heeft onder anderen gevolgen voor de Nederlandse Noa-Lynn van Leuven.
8 uur geledenROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
10 uur geleden