Sinner overleeft matchpoint in Monte Carlo, Ruud uitgeschakeld
MONTE CARLO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich op het masterstoernooi van Monte Carlo naar de kwartfinales geknokt. De 21-jarige Sinner, nummer 8 van de wereld, kreeg tegen de Pool Hubert Hurkacz in de tiebreak van de tweede set een matchpoint tegen. De Italiaan werkte die weg en trok de partij alsnog naar zich toe: 3-6 7-6 (6) 6-1. Hurkacz staat op de wereldranglijst op de dertiende plaats.
Sinner won dit seizoen het ATP-toernooi van Montpellier en hij bereikte de finales van het ABN AMRO Open in Rotterdam en de masters van Miami. Beide keren moest hij het afleggen tegen de Rus Daniil Medvedev.
Casper Ruud, de Noorse nummer 4 van de wereld, werd uitgeschakeld op het gravel in Monte Carlo. Ruud verloor van de Duitse qualifier Jan-Lennard Struff: 6-1 7-6 (6). De Italiaan Matteo Berrettini trok zich met een buikspierblessure terug uit het toernooi. De Deen Holger Rune kreeg daardoor een vrije doortocht naar de kwartfinales.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Canada als derde geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest de zege laten aan Kimi Antonelli in de Mercedes, die zijn vierde zege op rij boekte. Lewis Hamilton werd in de Ferrari tweede.
34 minuten geledenMONACO (ANP) - Marrit Steenbergen heeft haar Nederlands record op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige zwemster won tijdens de Mare Nostrum-wedstrijden in Monaco in een tijd van 52,13 seconden.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De volleybalsters hebben in de Four Nations Cup ook de derde wedstrijd gewonnen. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski tegen Duitsland met 3-1 in sets: 25-22 25-27 25-22 25-21.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Wielrenner Fredrik Dversnes heeft voor een grote verrassing gezorgd door de vijftiende etappe van de Giro d'Italia te winnen. De Noor van Uno-X Mobility won na 157 kilometer tussen Voghera en Milaan de sprint van vier vluchters, die het peloton wisten voor te blijven. Hij bleef de Italianen Mirco Maestri en Martin Marcellusi voor. Het peloton, waar de Fransman Paul Magnier de sprint won voor Dylan Groenewegen, kwam te laat.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev is op overtuigende wijze begonnen aan Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser rekende in drie sets af met de Fransman Benjamin Bonzi, de nummer 95 van de wereld: 6-3 6-4 6-2.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft als eerste speelster de tweede ronde op Roland Garros bereikt. Voor de Oekraïense, die de in Rusland geboren Spaanse Oksana Selechmeteva met 6-2 6-3 versloeg, was het een zege die gepaard ging met veel emoties.
9 uur geledenNUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.
12 uur geleden