Sinner overleeft matchpoint in Monte Carlo, Ruud uitgeschakeld
MONTE CARLO (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich op het masterstoernooi van Monte Carlo naar de kwartfinales geknokt. De 21-jarige Sinner, nummer 8 van de wereld, kreeg tegen de Pool Hubert Hurkacz in de tiebreak van de tweede set een matchpoint tegen. De Italiaan werkte die weg en trok de partij alsnog naar zich toe: 3-6 7-6 (6) 6-1. Hurkacz staat op de wereldranglijst op de dertiende plaats.
Sinner won dit seizoen het ATP-toernooi van Montpellier en hij bereikte de finales van het ABN AMRO Open in Rotterdam en de masters van Miami. Beide keren moest hij het afleggen tegen de Rus Daniil Medvedev.
Casper Ruud, de Noorse nummer 4 van de wereld, werd uitgeschakeld op het gravel in Monte Carlo. Ruud verloor van de Duitse qualifier Jan-Lennard Struff: 6-1 7-6 (6). De Italiaan Matteo Berrettini trok zich met een buikspierblessure terug uit het toernooi. De Deen Holger Rune kreeg daardoor een vrije doortocht naar de kwartfinales.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
9 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
10 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
11 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
11 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
15 uur geledenGDANSK (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn eerste gouden medaille in de wereldbeker shorttrack dit seizoen gegrepen. Bij de derde World Tour in Gdansk versloeg de 24-jarige shorttracker in de finale de Italiaan Pietro Sighel en de Canadees Steven Dubois.
15 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben zondag in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour het zilver gepakt op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Jens van 't Wout en Teun Boer moesten het team van Zuid-Korea net voorlaten. Van 't Wout slaagde er, enigszins gehinderd, net voor de streep niet in als eerste te finishen. Het team van Canada werd derde.
19 uur geleden