Sinner opnieuw naar finale van Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich net als vorig jaar geplaatst voor de finale van de Australian Open. De 23-jarige nummer 1 van de wereld was in drie sets 7-6 (2) 6-2 6-2 te sterk voor zijn één jaar jongere Amerikaanse tegenstander Ben Shelton. Sinner treft zondag Alexander Zverev in de Rod Laver Arena. De 27-jarige Duitser, die na een opgave van Novak Djokovic voor het eerst in Melbourne de eindstrijd haalde, is de huidige nummer 2 van de wereld.
Titelfavoriet Sinner voldoet tot dusver op Melbourne Park aan de hooggespannen verwachtingen. Hij verloor op weg naar de finale slechts twee keer een set. Sinner kan, na zijn eerdere eindzeges vorig jaar op de Australian Open en de US Open, zondag zijn derde grandslamtoernooi winnen. Zverev wist nog nooit een van de vier hoofdprijzen in Melbourne, Parijs, Londen of New York te veroveren. De 37-jarige recordhouder Djokovic blijft staan op 24 grandslamtitels.
Sinner werd voor de volgepakte tribunes alleen in het eerste uur van de partij echt getest door Shelton. De Italiaan moest twee keer zijn service inleveren en kreeg zelfs een setpunt tegen, maar wist met een overtuigend gewonnen tiebreak (7-2) toch de eerste set te veroveren. Sinner was in de tweede en derde set een klasse beter dan Shelton. De leider van de wereldranglijst kreeg tijdens de partij even last van kramp, maar dat was volgens Sinner geen probleem. "Ik ben heel blij met deze overwinning", zei Sinner na afloop tegen oud-speler Jim Courier. "Het was een zware eerste set. Het was cruciaal dat ik die won. Dat gaf vertrouwen. Ik kijk uit naar de finale. Het zal zondag weer een speciale dag worden."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.
13 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.
14 uur geledenNAMEN (ANP) - Lucinda Brand heeft in het Belgische Namen de vierde veldrit om de wereldbeker gewonnen. De Dordtse van Baloise Glowi Lions ging er al in de eerste ronde vandoor en werd door haar concurrentes niet meer teruggezien. Haar landgenote Aniek van Alphen finishte als tweede. De Française Amandine Fouquenet werd derde.
15 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
1 dag geleden