Sinner opnieuw naar finale van Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich net als vorig jaar geplaatst voor de finale van de Australian Open. De 23-jarige nummer 1 van de wereld was in drie sets 7-6 (2) 6-2 6-2 te sterk voor zijn één jaar jongere Amerikaanse tegenstander Ben Shelton. Sinner treft zondag Alexander Zverev in de Rod Laver Arena. De 27-jarige Duitser, die na een opgave van Novak Djokovic voor het eerst in Melbourne de eindstrijd haalde, is de huidige nummer 2 van de wereld.
Titelfavoriet Sinner voldoet tot dusver op Melbourne Park aan de hooggespannen verwachtingen. Hij verloor op weg naar de finale slechts twee keer een set. Sinner kan, na zijn eerdere eindzeges vorig jaar op de Australian Open en de US Open, zondag zijn derde grandslamtoernooi winnen. Zverev wist nog nooit een van de vier hoofdprijzen in Melbourne, Parijs, Londen of New York te veroveren. De 37-jarige recordhouder Djokovic blijft staan op 24 grandslamtitels.
Sinner werd voor de volgepakte tribunes alleen in het eerste uur van de partij echt getest door Shelton. De Italiaan moest twee keer zijn service inleveren en kreeg zelfs een setpunt tegen, maar wist met een overtuigend gewonnen tiebreak (7-2) toch de eerste set te veroveren. Sinner was in de tweede en derde set een klasse beter dan Shelton. De leider van de wereldranglijst kreeg tijdens de partij even last van kramp, maar dat was volgens Sinner geen probleem. "Ik ben heel blij met deze overwinning", zei Sinner na afloop tegen oud-speler Jim Courier. "Het was een zware eerste set. Het was cruciaal dat ik die won. Dat gaf vertrouwen. Ik kijk uit naar de finale. Het zal zondag weer een speciale dag worden."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Para-snowboardster Lisa Bunschoten-Vos beëindigt haar topsportcarrière. Ze kiest ervoor haar aandacht te richten op haar gezin, meldt de Nederlandse Ski Vereniging.
28 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Andrea Stella, teambaas van het Formule 1-team van McLaren, heeft Carlos Sainz excuses aangeboden voor het gedrag van Oscar Piastri zondag tijdens de Grote Prijs van Hongarije.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert maakt woensdag zijn rentree in de Ronde van Denemarken. Dat meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike maandag op sociale media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
16 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
16 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
16 uur geleden