Sinner klopt Ruud en speelt eindstrijd ATP Finals tegen Fritz
TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer op rij de eindstrijd van de ATP Finals gehaald. De 23-jarige Italiaan versloeg in de halve finale in Turijn de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-1 6-2.
In de finale neemt de nummer 1 van de wereld het op tegen de Amerikaan Taylor Fritz. Die schakelde eerder op de dag de Duitser Alexander Zverev in drie sets uit (6-3 3-6 7-6 (3)).
Sinner verloor de finale van het eindejaarstoernooi voor de acht beste tennissers op de ATP Tour vorig jaar van Novak Djokovic, die toen voor de zevende keer de beste was. De Serviër deed dit jaar niet mee.
Onder druk
In de groepsfase in Turijn was de Italiaan in alle drie de wedstrijden overtuigend de beste. Ook tegen Ruud was het niveauverschil groot. Sinner brak meteen in de eerste opslagbeurt van de Noor en deed dat op 4-1 nog een keer. Na 33 minuten zat de eerste set er met 6-1 op.
In de tweede set kwam Ruud in zijn derde opslagbeurt onder druk te staan. Op het vierde breakpoint sloeg Sinner toe. Na een tweede break kon Sinner serveren voor de wedstrijd. Na een uur en tien minuten benutte hij zijn eerste matchpoint met een ace.
'Heel geconcentreerd'
Sinner, die het afgelopen jaar de beste was op de Australian Open en de US Open, zei uit te kijken naar de finale tegen Fritz. In de groepswedstrijd was hij de Amerikaan al de baas met 6-4 6-4. "Ik ben blij dat ik weer in de finale sta en ga mijn best doen", zei de Italiaan in het flashinterview op de baan. "Ik heb het gevoel dat ik meer ervaring heb dan vorig jaar en dat ik gegroeid ben als speler."
De Italiaan zei dat hij het één game in de eerste set lastig had. Dat was op 3-1, waarop Ruud twee breakpoints had. "Ik wist die game op de een of andere manier te overleven en heb daarna mijn niveau opgeschroefd en heel geconcentreerd gespeeld."
Meer uit Sport
MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
20 minuten geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
8 uur geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
20 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
21 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
21 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
21 uur geleden