Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner klopt Ruud en speelt eindstrijd ATP Finals tegen Fritz

Sinner klopt Ruud en speelt eindstrijd ATP Finals tegen Fritz

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer op rij de eindstrijd van de ATP Finals gehaald. De 23-jarige Italiaan versloeg in de halve finale in Turijn de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-1 6-2.

In de finale neemt de nummer 1 van de wereld het op tegen de Amerikaan Taylor Fritz. Die schakelde eerder op de dag de Duitser Alexander Zverev in drie sets uit (6-3 3-6 7-6 (3)).

Sinner verloor de finale van het eindejaarstoernooi voor de acht beste tennissers op de ATP Tour vorig jaar van Novak Djokovic, die toen voor de zevende keer de beste was. De Serviër deed dit jaar niet mee.

Onder druk

In de groepsfase in Turijn was de Italiaan in alle drie de wedstrijden overtuigend de beste. Ook tegen Ruud was het niveauverschil groot. Sinner brak meteen in de eerste opslagbeurt van de Noor en deed dat op 4-1 nog een keer. Na 33 minuten zat de eerste set er met 6-1 op.

In de tweede set kwam Ruud in zijn derde opslagbeurt onder druk te staan. Op het vierde breakpoint sloeg Sinner toe. Na een tweede break kon Sinner serveren voor de wedstrijd. Na een uur en tien minuten benutte hij zijn eerste matchpoint met een ace.

'Heel geconcentreerd'

Sinner, die het afgelopen jaar de beste was op de Australian Open en de US Open, zei uit te kijken naar de finale tegen Fritz. In de groepswedstrijd was hij de Amerikaan al de baas met 6-4 6-4. "Ik ben blij dat ik weer in de finale sta en ga mijn best doen", zei de Italiaan in het flashinterview op de baan. "Ik heb het gevoel dat ik meer ervaring heb dan vorig jaar en dat ik gegroeid ben als speler."

De Italiaan zei dat hij het één game in de eerste set lastig had. Dat was op 3-1, waarop Ruud twee breakpoints had. "Ik wist die game op de een of andere manier te overleven en heb daarna mijn niveau opgeschroefd en heel geconcentreerd gespeeld."

Meer uit Sport

Veldrijder Van der Poel treft rivaal Van Aert in Antwerpen

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.

29 minuten geleden
Handballers met combinatie van talenten en ervaren spelers op EK

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.

46 minuten geleden
Handbalsters Noorwegen veroveren in Rotterdam vijfde wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.

16 uur geleden
Shorttracker Knegt (36) beëindigt loopbaan

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.

17 uur geleden
Abbingh en Polman nemen afscheid met 'trots gevoel op knokploeg'

ROTTERDAM (ANP) - Handbalsters Lois Abbingh en Estavana Polman hadden graag met een bronzen medaille afscheid genomen van het Nederlands team, maar een trots gevoel over het 'knokken en vechten tot het einde' van Oranje verdrong de teleurstelling.

18 uur geleden
Handbalsters verliezen troostfinale WK en grijpen naast brons

ROTTERDAM (ANP) - De handbalsters hebben het WK voor eigen publiek in Rotterdam niet kunnen afsluiten met de bronzen medaille. Het team van de Zweedse bondscoach Henrik Signell verloor in een spannende troostfinale na verlenging met 33-31 van Frankrijk. Het betekent dat routiniers Estavana Polman en Lois Abbingh afscheid nemen als internationals zonder medaille.

19 uur geleden
Stolz nipt snelste op tweede 500 meter in Hamar, Diniz vierde

HAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden schaatsen in het Noorse Hamar ook de tweede 500 meter gewonnen. De ongenaakbare Amerikaan moest wel tot het uiterste gaan om de Pool Damian Zurek te verslaan. Het verschil op de meet bleek één duizendste van een seconde in het voordeel van Stolz. Beiden kregen 34,14 als tijd achter hun naam.

20 uur geleden