Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner klopt Ruud en speelt eindstrijd ATP Finals tegen Fritz

Sinner klopt Ruud en speelt eindstrijd ATP Finals tegen Fritz

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer op rij de eindstrijd van de ATP Finals gehaald. De 23-jarige Italiaan versloeg in de halve finale in Turijn de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-1 6-2.

In de finale neemt de nummer 1 van de wereld het op tegen de Amerikaan Taylor Fritz. Die schakelde eerder op de dag de Duitser Alexander Zverev in drie sets uit (6-3 3-6 7-6 (3)).

Sinner verloor de finale van het eindejaarstoernooi voor de acht beste tennissers op de ATP Tour vorig jaar van Novak Djokovic, die toen voor de zevende keer de beste was. De Serviër deed dit jaar niet mee.

Onder druk

In de groepsfase in Turijn was de Italiaan in alle drie de wedstrijden overtuigend de beste. Ook tegen Ruud was het niveauverschil groot. Sinner brak meteen in de eerste opslagbeurt van de Noor en deed dat op 4-1 nog een keer. Na 33 minuten zat de eerste set er met 6-1 op.

In de tweede set kwam Ruud in zijn derde opslagbeurt onder druk te staan. Op het vierde breakpoint sloeg Sinner toe. Na een tweede break kon Sinner serveren voor de wedstrijd. Na een uur en tien minuten benutte hij zijn eerste matchpoint met een ace.

'Heel geconcentreerd'

Sinner, die het afgelopen jaar de beste was op de Australian Open en de US Open, zei uit te kijken naar de finale tegen Fritz. In de groepswedstrijd was hij de Amerikaan al de baas met 6-4 6-4. "Ik ben blij dat ik weer in de finale sta en ga mijn best doen", zei de Italiaan in het flashinterview op de baan. "Ik heb het gevoel dat ik meer ervaring heb dan vorig jaar en dat ik gegroeid ben als speler."

De Italiaan zei dat hij het één game in de eerste set lastig had. Dat was op 3-1, waarop Ruud twee breakpoints had. "Ik wist die game op de een of andere manier te overleven en heb daarna mijn niveau opgeschroefd en heel geconcentreerd gespeeld."

Meer uit Sport

Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

6 uur geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

12 uur geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

12 uur geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

13 uur geleden
Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

16 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

18 uur geleden
EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

1 dag geleden