Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner klopt Ruud en speelt eindstrijd ATP Finals tegen Fritz

Sinner klopt Ruud en speelt eindstrijd ATP Finals tegen Fritz

TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer op rij de eindstrijd van de ATP Finals gehaald. De 23-jarige Italiaan versloeg in de halve finale in Turijn de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-1 6-2.

In de finale neemt de nummer 1 van de wereld het op tegen de Amerikaan Taylor Fritz. Die schakelde eerder op de dag de Duitser Alexander Zverev in drie sets uit (6-3 3-6 7-6 (3)).

Sinner verloor de finale van het eindejaarstoernooi voor de acht beste tennissers op de ATP Tour vorig jaar van Novak Djokovic, die toen voor de zevende keer de beste was. De Serviër deed dit jaar niet mee.

Onder druk

In de groepsfase in Turijn was de Italiaan in alle drie de wedstrijden overtuigend de beste. Ook tegen Ruud was het niveauverschil groot. Sinner brak meteen in de eerste opslagbeurt van de Noor en deed dat op 4-1 nog een keer. Na 33 minuten zat de eerste set er met 6-1 op.

In de tweede set kwam Ruud in zijn derde opslagbeurt onder druk te staan. Op het vierde breakpoint sloeg Sinner toe. Na een tweede break kon Sinner serveren voor de wedstrijd. Na een uur en tien minuten benutte hij zijn eerste matchpoint met een ace.

'Heel geconcentreerd'

Sinner, die het afgelopen jaar de beste was op de Australian Open en de US Open, zei uit te kijken naar de finale tegen Fritz. In de groepswedstrijd was hij de Amerikaan al de baas met 6-4 6-4. "Ik ben blij dat ik weer in de finale sta en ga mijn best doen", zei de Italiaan in het flashinterview op de baan. "Ik heb het gevoel dat ik meer ervaring heb dan vorig jaar en dat ik gegroeid ben als speler."

De Italiaan zei dat hij het één game in de eerste set lastig had. Dat was op 3-1, waarop Ruud twee breakpoints had. "Ik wist die game op de een of andere manier te overleven en heb daarna mijn niveau opgeschroefd en heel geconcentreerd gespeeld."

Meer uit Sport

Van Empel maakt na maandenlange pauze comeback in wielrennen

DEN HAAG (ANP) - Fem van Empel keert na een maandenlange pauze terug in het wielrennen. De drievoudig wereldkampioene veldrijden sluit per direct aan bij de Franse ploeg FDJ United-SUEZ, waar ook Demi Vollering onder contract staat.

2 uur geleden
Van de Zandschulp had 'klapper' op US Open nodig voor carrière

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft met zijn plaats in de kwartfinale van de laatste US Open een belangrijke stap in zijn loopbaan gezet. "Ik wist altijd het geloof in mezelf te behouden. En ik wist dat ik wat moois zou kunnen laten zien. Maar je wilt dat toch op een bepaald moment echt doen. Dat het dan lukt op de US Open is extra mooi", zei de 30-jarige tennisser donderdag in Den Bosch in aanloop naar de ontmoeting in de Davis Cup met Colombia.

6 uur geleden
Elliott nieuwe technische baas Formule 1-team Alpine

ENSTONE (ANP) - De Brit Mike Elliott wordt de nieuwe technische baas bij het Formule 1-team Alpine. Hij krijgt officieel de rol van 'chief technical officer' bij het team van de coureurs Pierre Gasly en Franco Colapinto, meldt Alpine in een persbericht.

7 uur geleden
Davis Cup-team heeft ruzie bijgelegd voor duel met Colombia

DEN BOSCH (ANP) - De rijen van het Nederlandse Davis Cup-team zijn weer gesloten. Volgens captain Paul Haarhuis zijn strubbelingen tussen de tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong "uitgesproken" en kijkt het team weer vooruit. Dat stelde Haarhuis in de Maaspoort in Den Bosch waar Nederland in de World Group I vrijdag en zaterdag tegen Colombia speelt. "De sfeer is goed", aldus Haarhuis donderdag in Den Bosch.

8 uur geleden
Van de Zandschulp begint in Davis Cup tegen Colombiaan Rodriguez

DEN BOSCH (ANP) - Botic van de Zandschulp speelt vrijdag om 14.00 uur de eerste partij in de Davis Cup in Den Bosch tegen de Colombiaan Johan Alexander Rodriguez. Daarna zullen Tallon Griekspoor en Nicolás Mejía het tweede enkelspel spelen. Dat heeft de loting in Den Bosch op donderdag uitgewezen. Op zaterdag wordt het eerste dubbelspel gespeeld, waarna nog twee enkelspelen volgen.

10 uur geleden
Oud-voorzitter Kroes (87) van de Elfstedentocht overleden

LEEUWARDEN (ANP) - Henk Kroes, de voormalige voorzitter van de Vereniging De Friesche Elf Steden, is dinsdag op 87-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn familie in een persbericht. Kroes was voorzitter tijdens de voorlopig laatste Elfstedentocht in 1997.

1 dag geleden
Formule 1 breidt uit naar tien sprintraces in 2027

LONDEN (ANP) - De Formule 1 breidt het aantal sprintraces in 2027 uit naar tien. Dat zijn er vier meer dan dit seizoen. Monaco (4-6 juni) is de opvallendste grand prix die een sprintrace krijgt, valt op te maken uit de kalender die de koningsklasse van de autosport heeft gepresenteerd.

1 dag geleden