Sinner klopt Ruud en speelt eindstrijd ATP Finals tegen Fritz
TURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer op rij de eindstrijd van de ATP Finals gehaald. De 23-jarige Italiaan versloeg in de halve finale in Turijn de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-1 6-2.
In de finale neemt de nummer 1 van de wereld het op tegen de Amerikaan Taylor Fritz. Die schakelde eerder op de dag de Duitser Alexander Zverev in drie sets uit (6-3 3-6 7-6 (3)).
Sinner verloor de finale van het eindejaarstoernooi voor de acht beste tennissers op de ATP Tour vorig jaar van Novak Djokovic, die toen voor de zevende keer de beste was. De Serviër deed dit jaar niet mee.
Onder druk
In de groepsfase in Turijn was de Italiaan in alle drie de wedstrijden overtuigend de beste. Ook tegen Ruud was het niveauverschil groot. Sinner brak meteen in de eerste opslagbeurt van de Noor en deed dat op 4-1 nog een keer. Na 33 minuten zat de eerste set er met 6-1 op.
In de tweede set kwam Ruud in zijn derde opslagbeurt onder druk te staan. Op het vierde breakpoint sloeg Sinner toe. Na een tweede break kon Sinner serveren voor de wedstrijd. Na een uur en tien minuten benutte hij zijn eerste matchpoint met een ace.
'Heel geconcentreerd'
Sinner, die het afgelopen jaar de beste was op de Australian Open en de US Open, zei uit te kijken naar de finale tegen Fritz. In de groepswedstrijd was hij de Amerikaan al de baas met 6-4 6-4. "Ik ben blij dat ik weer in de finale sta en ga mijn best doen", zei de Italiaan in het flashinterview op de baan. "Ik heb het gevoel dat ik meer ervaring heb dan vorig jaar en dat ik gegroeid ben als speler."
De Italiaan zei dat hij het één game in de eerste set lastig had. Dat was op 3-1, waarop Ruud twee breakpoints had. "Ik wist die game op de een of andere manier te overleven en heb daarna mijn niveau opgeschroefd en heel geconcentreerd gespeeld."
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Aryna Sabalenka is weer een stap dichter bij haar derde achtereenvolgende titel op de US Open. De 28-jarige Belarussische schakelde in de kwartfinale met de nodige moeite de Tsjechische Wimbledonkampioene Linda Nosková uit. Het werd 7-6 (1) 3-6 7-6 (7).
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp komt woensdag op de US Open pas laat in actie voor zijn kwartfinale. De 30-jarige Nederlander en de als eerste geplaatste Duitser Alexander Zverev zijn ingedeeld in de vierde en laatste partij in het Arthur Ashe Stadium, het hoofdstadion van het toernooi in New York. De partij begint om 19.30 uur plaatselijke tijd. In Nederland is het dan 01.30 uur in de nacht.
8 uur geledenLA RÁBIDA (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft zijn zinnen gezet op het veroveren van de gele trui in de eerste etappe van de Tour de France in 2027. Dat zei de 21-jarige Britse sprinter van Visma - Lease a Bike dinsdag na zijn vierde ritzege in de Vuelta in het flashinterview. De Tour begint volgend jaar in het Verenigd Koninkrijk met een etappe van Edinburgh naar Carlisle.
10 uur geledenLA RÁBIDA (ANP) - Matthew Brennan heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Vuelta. De Brit van Visma - Lease a Bike was dinsdag in de zestiende etappe met afstand de beste in de massasprint. De Fransman Bryan Coquard werd voor de tweede keer deze Vuelta tweede achter Brennan. De Belg Vito Braet werd derde. Het is de vijfde etappezege voor Visma - Lease a Bike in deze Ronde van Spanje.
11 uur geledenROME (ANP/AFP) - Oud-voetballer Francesco Totti wordt adviseur van Maxima, een nieuwe basketbalclub in Rome. De voormalige speler van AS Roma en international zegt dat hij eerder aanbiedingen voor functies bij het Italiaans elftal en AS Roma heeft afgeslagen.
13 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft de laatste acht bereikt op de US Open. De als vierde geplaatste Amerikaanse rekende in twee sets af met landgenote Iva Jovic: 6-1 6-4.
19 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de kwartfinale van de US Open. De als eerste geplaatste Duitser was in de vierde ronde in drie sets te sterk voor de Italiaan Luciano Darderi, de nummer 20 van de plaatsingslijst: 6-2 6-2 7-6 (7).
22 uur geleden