Sinner klopt Medvedev in finale Beijing in twee tiebreaks
BEIJING (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft het ATP-toernooi van Beijing op zijn naam geschreven. De als zesde geplaatste Italiaan versloeg in de eindstrijd de als tweede geplaatste Rus Daniil Medvedev in twee tiebreaks: 7-6 (2) 7-6 (2). Voor Sinner, die in de halve eindstrijd afrekende met de Spaanse favoriet Carlos Alcaraz, betekende het zijn negende titel op het hoogste niveau en zijn derde dit jaar.
De zege gaf Sinner extra veel voldoening, omdat hij zijn vorige zes confrontaties met Medvedev allemaal verloor. Twee van die partijen waren dit jaar, tijdens de finale in Rotterdam en Miami.
Sinner stijgt door zijn eindzege verder op de ranglijst en komt de top 5 binnen. Hij wordt de tweede Italiaan, sinds Adriano Panatta, die bij de beste vijf tennissers van de wereld behoort.
In de finale van het dubbelspel verloor de Nederlander Wesley Koolhof samen met de Brit Neal Skupski van de Kroaat Ivan Dodig en de Amerikaan Austin Krajicek met 7-6 (12) 3-6 5-10.
Meer uit Sport
MONTMÉLO (ANP) - Max Verstappen rijdt dit weekeinde in de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië met een splinternieuwe motor. "Dat moet wel, want de oude doet het niet meer. Anders ben ik straks Fred Flintstone", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 op de persdag voorafgaand aan het raceweekend.
16 uur geledenVILLARS-LES-DOMBES (ANP) - Wout van Aert heeft de vijfde etappe van de Tour Auvergne-Rhône-Alpes gewonnen, voorheen het Critérium du Dauphiné. De Belgische renner van Visma - Lease a Bike was in Villars-les-Dombes de snelste in de massasprint, voor de Fransman Hugo Hofstetter en Phil Bauhaus uit Duitsland.
16 uur geledenMONTMÉLO (ANP) - Kimi Antonelli is zelf ook verbaasd dat hij al in zijn tweede jaar de Formule 1 domineert. De 19-jarige Italiaan van Mercedes won de laatste vijf grands prix en leidt riant in het wereldkampioenschap. "Als je me twee jaar geleden had gezegd dat ik ooit het kampioenschap zou leiden, had ik je voor gek verklaard", zei hij tijdens de persconferentie van de FIA voorafgaand aan de Grote Prijs van Barcelona-Catalonië. "Maar ik ben blij dat ik in deze positie verkeer en dankbaar voor de kans die ik heb gekregen."
18 uur geledenROSMALEN (ANP) - Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. De als zesde geplaatste Nederlander verloor in twee sets van Zhang Zhizhen, de Chinese nummer 214 van de wereldranglijst: 6-7 (5) 4-6.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Wimbledon heeft het prijzengeld voor de tennissers met 20 procent verhoogd. De organisatie meldt dat er een prijzenpot is van in totaal 64,2 miljoen Britse pond, zo'n 74,4 miljoen euro.
21 uur geledenROSMALEN (ANP) - Titelverdedigster Elise Mertens is uitgeschakeld op het grastoernooi van Rosmalen. De als derde geplaatste Belgische verloor in twee sets van de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-3 6-3.
22 uur geledenLONDEN (ANP) - De rentree van Serena Williams in het vrouwendubbel op het grastoernooi van Queen's is tot een vroegtijdig einde gekomen. Williams' dubbelpartner Victoria Mboko uit Canada heeft zich moeten terugtrekken met een blessure.
22 uur geleden