Sinner kan nieuwe nummer 3 worden na afmelding Medvedev in Doha
DOHA (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev heeft zich afgemeld voor het ATP 250-toernooi van Doha van volgende week, waardoor hij ook zijn titel in Qatar niet kan verdedigen. Jannik Sinner wordt bij een goed resultaat in Rotterdam deze week de nieuwe nummer 3 van de wereld.
Titelverdediger Medvedev meldde zich ook al af voor het ABN AMRO Open, omdat hij nog niet helemaal fris was na de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Daar verloor hij in vijf sets de finale van Sinner. De Rus heeft langer de tijd nodig voor zijn herstel en laat daarom ook het toernooi in Doha schieten.
Sinner speelt donderdagavond in de achtste finales van het ABN AMRO Open tegen de Fransman Gaël Monfils. De als eerste geplaatste Italiaan neemt bij een eindzege in Rotterdam sowieso de derde plek van Medvedev over. Hij staat momenteel vierde.
Woensdag meldde Rafael Nadal zich al af voor het toernooi in Doha. De 37-jarige Spanjaard is nog niet fit na een spierscheurtje.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
3 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
4 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
9 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
12 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
12 uur geleden