Sinner houdt Griekspoor uit finale tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de finale te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De Italiaan Jannik Sinner, de nummer 14 van de wereld, was in twee sets te sterk voor Griekspoor, die daarmee verzuimde de eerste Nederlander in de finale te worden in Ahoy sinds Raemon Sluiter in 2003. De setstanden waren 7-5 en 7-6 (5).
Sinner treft zondag in de finale de Rus Daniil Medvedev, die eerder op de dag te sterk was voor de Bulgaar Grigor Dimitrov. De 21-jarige Italiaan heeft nu al acht partijen op rij gewonnen. Vorige week pakte hij de titel op het toernooi van Montpellier.
Het was negen jaar geleden dat er een Nederlander in de halve finales stond in Rotterdam. De laatste die daarin slaagde was Igor Sijsling in 2014.
Kleine verschillen
De verschillen waren klein in de partij die een kleine twee uur duurde. Griekspoor (26) verloor de eerste set nadat Sinner het eerste breakpoint van de wedstrijd benutte. Ook in de tweede set ging het gelijk op, nu zelfs helemaal zonder breakkansen voor beide spelers. Griekspoor serveerde goed, maar slaagde er niet in voldoende druk te zetten in de opslaggames van de Italiaan. Het liep uit op een tiebreak waarin Griekspoor de eerste was die een minibreak tegen kreeg, een punt op de opslag van Sinner terugpakte maar na nog een verloren opslag Sinner het bij zijn tweede kans zag afmaken.
"Ik speelde een goede wedstrijd, tegen een hele goede tegenstander", concludeerde Griekspoor bij Ziggo Sport. "Maar goed is niet goed genoeg tegen een speler als Sinner. Alleen al qua bewegen naar de bal is hij een van de besten. Ik heb zo goed mogelijk geprobeerd mijn opslaggames door te komen, maar slaagde er niet in hem in zijn servicebeurten onder druk te zetten. Maar dat is ook zijn verdienste. Daarom staat hij ook zo hoog en gaat hij nog heel veel winnen."
Griekspoor won begin dit jaar voor het eerst een ATP-toernooi in het Indiase Pune. De Noord-Hollander begon het jaar nog als de nummer 95 van de wereld maar gaat door zijn prestaties in Pune en nu in Rotterdam zijn hoogste ranking tot nu toe (44e) verbeteren. "Het is een hele mooie week geworden, zeker als je bedenkt dat ik begin van de week nog twijfelde of dat ik kon spelen."Griekspoor had last van een enkelblessure, maar wilde niet afzeggen voor het toernooi in eigen land.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
3 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
5 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
5 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
1 dag geleden