Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinner houdt Griekspoor uit finale tennistoernooi Rotterdam

Sinner houdt Griekspoor uit finale tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de finale te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De Italiaan Jannik Sinner, de nummer 14 van de wereld, was in twee sets te sterk voor Griekspoor, die daarmee verzuimde de eerste Nederlander in de finale te worden in Ahoy sinds Raemon Sluiter in 2003. De setstanden waren 7-5 en 7-6 (5).

Sinner treft zondag in de finale de Rus Daniil Medvedev, die eerder op de dag te sterk was voor de Bulgaar Grigor Dimitrov. De 21-jarige Italiaan heeft nu al acht partijen op rij gewonnen. Vorige week pakte hij de titel op het toernooi van Montpellier.

Het was negen jaar geleden dat er een Nederlander in de halve finales stond in Rotterdam. De laatste die daarin slaagde was Igor Sijsling in 2014.

Kleine verschillen

De verschillen waren klein in de partij die een kleine twee uur duurde. Griekspoor (26) verloor de eerste set nadat Sinner het eerste breakpoint van de wedstrijd benutte. Ook in de tweede set ging het gelijk op, nu zelfs helemaal zonder breakkansen voor beide spelers. Griekspoor serveerde goed, maar slaagde er niet in voldoende druk te zetten in de opslaggames van de Italiaan. Het liep uit op een tiebreak waarin Griekspoor de eerste was die een minibreak tegen kreeg, een punt op de opslag van Sinner terugpakte maar na nog een verloren opslag Sinner het bij zijn tweede kans zag afmaken.

"Ik speelde een goede wedstrijd, tegen een hele goede tegenstander", concludeerde Griekspoor bij Ziggo Sport. "Maar goed is niet goed genoeg tegen een speler als Sinner. Alleen al qua bewegen naar de bal is hij een van de besten. Ik heb zo goed mogelijk geprobeerd mijn opslaggames door te komen, maar slaagde er niet in hem in zijn servicebeurten onder druk te zetten. Maar dat is ook zijn verdienste. Daarom staat hij ook zo hoog en gaat hij nog heel veel winnen."

Griekspoor won begin dit jaar voor het eerst een ATP-toernooi in het Indiase Pune. De Noord-Hollander begon het jaar nog als de nummer 95 van de wereld maar gaat door zijn prestaties in Pune en nu in Rotterdam zijn hoogste ranking tot nu toe (44e) verbeteren. "Het is een hele mooie week geworden, zeker als je bedenkt dat ik begin van de week nog twijfelde of dat ik kon spelen."Griekspoor had last van een enkelblessure, maar wilde niet afzeggen voor het toernooi in eigen land.

Meer uit Sport

Waterpolosters beginnen WK met ruime zege op Argentinië

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.

2 uur geleden
Verbeek laat Centre Court Wimbledon zingen voor jarige vader

WIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.

12 uur geleden
Verbeek tweede Nederlandse winnaar gemengd dubbelspel Wimbledon

LONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).

13 uur geleden
Tennisster Swiatek zorgt met finaleplaats Wimbledon voor primeur

LONDEN (ANP) - Iga Swiatek heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van Wimbledon. De als achtste geplaatste Poolse tennisster gunde de Zwitserse Belinda Bencic maar twee games: 6-2 6-0. De partij duurde 1 uur en 11 minuten.

15 uur geleden
Bol denkt niet aan 27e zege, maar aan 'uitvoering' race in Monaco

MONACO (ANP) - Femke Bol kan vrijdag voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden winnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene loopt in Monaco, een van de weinige atletiekbanen waar ze nog nooit won. "Ik denk vooraf nooit aan winnen, dat helpt mij nooit zo", zei de Amersfoortse in de persconferentie vooraf.

16 uur geleden
Van der Poel rijdt 'leeg' naar boven, maar pakt toch gele trui

VIRE NORMANDIE (ANP) - Mathieu van der Poel slaagde er donderdag in Vire Normandie nog net in de gele trui te heroveren in de Tour de France. Na een lange ontsnapping, waarin de Nederlander van Alpecin-Deceuninck de Ier Ben Healy niet kon volgen in diens jacht op de ritzege, hield Van der Poel welgeteld één seconde over om Tadej Pogacar aan kop van het klassement af te lossen. Het steile slotklimmetje werd hem bijna fataal. "Ik weet niet hoe ik de laatste 300 meter ben doorgekomen, ik was helemaal leeg", vertelde Van der Poel bij de NOS.

17 uur geleden
Healy ziet vele werk beloond met ritzege in Tour

VIRE NORMANDIE (ANP) - Ben Healy won in 2023 al een etappe in de Giro d'Italia. Maar met zijn ritzege in de Tour de France was de 24-jarige Ier van EF Education - EasyPost pas echt dolgelukkig. "Het is ongelooflijk. Dit is waar ik zo hard voor gewerkt heb", vertelde Healy in het flashinterview nadat hij met een lange solo de zesde etappe op zijn naam had geschreven.

17 uur geleden