Sinner houdt Griekspoor uit finale tennistoernooi Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de finale te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De Italiaan Jannik Sinner, de nummer 14 van de wereld, was in twee sets te sterk voor Griekspoor, die daarmee verzuimde de eerste Nederlander in de finale te worden in Ahoy sinds Raemon Sluiter in 2003. De setstanden waren 7-5 en 7-6 (5).
Sinner treft zondag in de finale de Rus Daniil Medvedev, die eerder op de dag te sterk was voor de Bulgaar Grigor Dimitrov. De 21-jarige Italiaan heeft nu al acht partijen op rij gewonnen. Vorige week pakte hij de titel op het toernooi van Montpellier.
Het was negen jaar geleden dat er een Nederlander in de halve finales stond in Rotterdam. De laatste die daarin slaagde was Igor Sijsling in 2014.
Kleine verschillen
De verschillen waren klein in de partij die een kleine twee uur duurde. Griekspoor (26) verloor de eerste set nadat Sinner het eerste breakpoint van de wedstrijd benutte. Ook in de tweede set ging het gelijk op, nu zelfs helemaal zonder breakkansen voor beide spelers. Griekspoor serveerde goed, maar slaagde er niet in voldoende druk te zetten in de opslaggames van de Italiaan. Het liep uit op een tiebreak waarin Griekspoor de eerste was die een minibreak tegen kreeg, een punt op de opslag van Sinner terugpakte maar na nog een verloren opslag Sinner het bij zijn tweede kans zag afmaken.
"Ik speelde een goede wedstrijd, tegen een hele goede tegenstander", concludeerde Griekspoor bij Ziggo Sport. "Maar goed is niet goed genoeg tegen een speler als Sinner. Alleen al qua bewegen naar de bal is hij een van de besten. Ik heb zo goed mogelijk geprobeerd mijn opslaggames door te komen, maar slaagde er niet in hem in zijn servicebeurten onder druk te zetten. Maar dat is ook zijn verdienste. Daarom staat hij ook zo hoog en gaat hij nog heel veel winnen."
Griekspoor won begin dit jaar voor het eerst een ATP-toernooi in het Indiase Pune. De Noord-Hollander begon het jaar nog als de nummer 95 van de wereld maar gaat door zijn prestaties in Pune en nu in Rotterdam zijn hoogste ranking tot nu toe (44e) verbeteren. "Het is een hele mooie week geworden, zeker als je bedenkt dat ik begin van de week nog twijfelde of dat ik kon spelen."Griekspoor had last van een enkelblessure, maar wilde niet afzeggen voor het toernooi in eigen land.
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
13 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
18 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
1 dag geleden